Податкові пільги та допомога від держави: у Києво-Печерській лаврі діяло близько 20 виробництв

У Києво-Печерській лаврі виробляли меблі, кераміку, випічку, золочене церковне приладдя

Спадщина від УПЦ у Києво-Печерській лаврі
Виробництво порцеляни, меблів, ткацькі верстати тощо знайшли у корпусах лаври, які вже передали Заповіднику

У приміщеннях, що займала УПЦ у Києво-Печерській лаврі, розміщувалися близько 20 різних виробництв. Йдеться про керамічний та порцеляновий цехи, швейну, меблеву мануфактуру, а також окремі цехи, де виготовляли випічку. Крім того, у крамницях лаври реалізовувалася велика кількість російської продукції. Власне, її досі можна придбати на сайтах, пов'язаних з УПЦ.

Про знайдені на території Нижньої Лаври (була під контролем УПЦ) виробництва розповів у проєкті "Реальна історія" Максим Остапенко, гендиректор Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". За його словами, йшлося про десятки виробництв, кошти з яких не обкладалися податками через те, що УПЦ мала пільги, як релігійна організація. Крім того, продавали російські ювелірні вироби.

"Ми зафіксували керамічне, швейне, меблеве виробництво, окремі цехи, де виготовлялася випічка - близько 20 різних об'єктів господарювання. Гроші йшли у кишені церковних олігархів. Крім цього, тут реалізовувалася неймовірна кількість російської продукції, яку буквально вагонами завозили в Україну: починаючи з золотих і срібних прикрас, закінчуючи церковним облаченням, іконами, літературою", - зазначив директор заповідника.

Максим Остапенко конкретизує: йдеться про церковне приладдя, виготовлене у підмосковному містечку Софріно (бренд носить таку саму назву). Причому, щороку у крамницях на території Києво-Печерської лаври продавали товар і крам звідти на суми у мільйони доларів США.

"Ця "церковна кічуга" точно не йшла на користь ані українській економіці, ані айдентиці", - зазначає фахівець.

На сайтах, пов'язаних з УПЦ, досі можна знайти у продажу ритуальні предмети та церковне приладдя цього бренду. Ціни не божеські: так, позолочений флакон для єлею коштує 3,8 тис грн; золочена "лжиця" (маленька ложка, яку використовують під час обряду причастя) - майже 2 тис грн; найдорожче коштує комплект для причастя з чаші-потіру, лжиці, дискосу та звіздиці - 26 тисяч.

Порядок цін на ритуальне начиння російського виробництва, що досі виставлено на продаж на одному з сайтів, пов'язаних з УПЦ
Порядок цін на ритуальне начиння російського виробництва, що досі виставлено на продаж на сайті pravmir.com.ua, пов'язаному з УПЦ

Та найцікавішим є те, що, за словами Максима Остапенка, платити за церковне приладдя, будівництво храмів тощо допомагали самі ж громадяни України. Річ у тому, що УПЦ довгий час отримувала кошти з українського бюджету: за 2007-2013 роки на її рахунки було перераховано загалом 116 млн грн.

"Ця бізнес-імперія підживлювалась в значній мірі з українського бюджету, це неймовірна корупційна складова - витягання грошей з українського бюджету", - додав гендиректор Національного заповідника "Києво-Печерська лавра".

Збитки від незаконного будівництва у лаврі склали десятки мільйонів

Нагадаємо, днями СБУ прийшла з обшуками до одного з трьох корпусів Києво-Печерської лаври, де досі проживають ченці УПЦ. Процесуальні дії почалися у п'ятницю, 9 лютого. У підсумку, СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ, який організовував провокації з організації нібито "народної підтримки" для ченців.

Також ми розповідали про те, що з 2002 по 2008 роки на території Нижньої лаври було незаконно побудовано 16 великих корпусів. Всі роботи проводились без належних археологічних досліджень, через що державі нанесено збитки, що музейна та археологічна спільнота оцінює в десятки мільйонів гривень.

Є ціла група киян, які палко виступають проти побудови Подільсько-Воскресенського мосту: це мешканці Русанівських Садів. Чого вони бояться насправді, і чому їхні страхи не виправдані, розмірковує інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

КИЇВ: Останні новини

Вимагав хабар у власному антикварному магазині: слідство у справі екс-депутата Київради Трубіцина завершено

У Києві діятиме новий графік відключень світла: можна перевірити свою групу

Пожежа на 200 тисяч доларів: на трасі Київ-Одеса палає Bentley

Український Беверлі-Хіллз: у Козині під Києвом здається елітний маєток, який неможливо побачити стороннім

Через трагедію на канатній дорозі у Києві схожі бізнеси припиняють роботу

Демонтують усі банери: із транспортних розв’язок у Києві зникне зовнішня реклама

Врятувати Житній: для вирішення долі найстарішого ринку Києва створено робочу групу

Руйнівники садиби Зеленських роками отримували кошти від Кличка - розслідування

Пустять автобуси великої місткості: у Голосіївському районі Києва відновлюється рух маршруту №39

Пішов з життя видатний авіаконструктор і колишній президент ДП Антонов Дмитро Ківа

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube