Поліції стало значно менше: під Лаврою не чекають на швидке виселення ченців УПЦ - репортаж

Ченці, що забарикадувалися у трьох корпусах-готелях на території Києво-Печерської лаври, майже не виходять назовні, хоч поліція має вказівку їх не спиняти

Киево-Печерська лавра
Про митрополита Павла (Лебідя) перед Лаврою вже майже ніхто не згадує - той мешкає у своїй садибі під домашнім арештом

У Києво-Печерській лаврі наразі тихо, ченці, що забарикадувалися всередині, або зовсім не виходять назовні, або роблять це непомітно. Віряни, що чатують біля входу до Нижньої лаври, розповідають, що кордон поліції став значно меншим, і впівголоса обговорюють плани щодо остаточного виселення ченців. Детальніше читайте у репортажі Інформатора.

"Дєвушкі, айда!" - зойкає одна з вірянок, і чотири-п'ять жіночок зриваються в хоровод, щоб зігрітися на несильному морозі. Нині у Києві температура вдень не сягає нижче за -3°С, тож жінкам похилого віку відносно тепло, та й чаєм зігріваються з термосів.

Жіночки, переважно похилого віку, водять хороводи та зігріваються чаєм
Вірянки, переважно похилого віку, водять хороводи та зігріваються чаєм

Жіночки, переважно киянки, моляться, вважаючи, що таким чином можуть підтримати ченців, які забаракадувалися всередині у трьох корпусах - №54, 57 та 58. До речі, умови всередині явно кращі, ніж знадвору - адже усі три корпуси є де-факто комфортабельними готелями (два з них носять назву "дом Лаврський паломник") - зі своїми трапезними, санвузлами обладнаними душовими кабінами, кімнатами для прасування тощо. Втім, вірянки не переймаються.

"Добре хоча б, що поліції стало менше, якраз перед святами. А то тоді, влітку, як судили владику Павла, тут було ого скільки. Це зараз пристрасті трохи вляглися", - каже одна з них Інформатору.

Власне, сам кордон поліції знаходиться унизу алеї, яка носить назву "вул. Ближньопечерна" і йде від верхнього входу і через всю Нижню лавру аж до будинку намісника у Старому Лаврському саду. А перед самим в'їздом стоїть бус спецпризначення, проте чи є хтось всередині, не видно.

Контактувати з вірянами і відвідувачами делеговано співробітника Поліції діалогу. Його місце чергування - біля будки вахтера, де колись сиділи "православні казаки", декого з яких було заарештовано після буремних подій навесні та влітку. Як каже голова комісії з приймання-передачі об'єктів державного майна Києво-Печерської лаври, директорка департаменту культурної спадщини Мінкультури та інформполітики Мар'яна Томин, територія Нижньої лаври "зарежимлена" - і це дійсно так, прохід не дозволено нікому, крім співробітників музею, самих членів комісії, та ченців, які знаходяться у тих самих "готельних" корпусах.

Перепустки, як каже співробітник поліції, надають або сама Православна церква, або КМДА та Мінкультури та інформаційної політики. І виключень не роблять ні для кого.

"Наразі прохід заборонено для усіх, окрім тих, хто проживає у самих корпусах, чи має допуск від Лаври чи державних органів", - каже Інформатору співробітник поліції.

Цікаво, що у нещодавньому виступі у ефірі телемарафону очільниця комісії Мар'яна Томин заявила, що "скоро це питання (перебування на території Нижньої лаври ченців та "невідомих людей" - Ред.) буде вирішено". Що саме це означає, сказати складно: самі вірянки не чекають найближчим часом на якісь силові дії з розблокування. Те ж кажуть і у кав'ярнях навколо входу до лаври - а там тонко відчувають настрої, що панують навколо київської святині.

"Бачите, поліцейських стало реально менше. А до того ж, останні сутички тут ставалися під час "виселення" влітку - тоді було інакше, тут було людно і багато силовиків. Не думаю, що щось та й буде", - каже Інформатору продавчиня-баріста.

За часів УПЦ Лаврі завдано збитків на десятки мільйонів

Нагадаємо, Інформатор писав, що з 2002 по 2008 роки на території Нижньої лаври було незаконно побудовано 16 великих корпусів. Всі роботи проводились без належних археологічних досліджень, через що державі нанесено збитки, що оцінюються в десятки мільйонів гривень. Про це розповів завсектором археології у Національному заповіднику Сергій Тараненко.

А у Комісії з приймання-передачі об'єктів державного майна Києво-Печерської лаври розповіли, що у лаврі три об'єкти досі залишаються заблокованими. Наразі у Комісії немає доступу в корпуси №54, 57 та 58.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ