СБУ проводить обшук у Києво-Печерській лаврі: яка причина

Читать на русском

Слідчі дії проводяться 9 лютого з 6:00 в одному з корпусів, де проживають ченці, у справі, що стосується організації протестів

Читать на русском
Обшуки СБУ в Києво-Печерській лаврі
Співробітники СБУ проводять слідчі дії у Києво-Печерській лаврі не вперше - увагу до дій УПЦ посилили напочатку 2023 року

Слідчі дії проводяться 9 лютого з 6:00 в одному з корпусів, де проживають ченці, у справі, що стосується організації протестів

Служба безпеки України проводить обшук на території Києво-Печерської лаври. Процесуальні дії почалися близько 6 години ранку у п'ятницю, 9 лютого. Як стало відомо Інформатору, обшукують приміщення у одному з корпусів, де наразі перебувають ченці УПЦ.

Про проведення обшуку заявили нардеп Артем Дмитрук, якого було виключено зі складу фракції "Слуга народу" ще 2021 року, та адвокат Микита Чекман, який представляє інтереси колишнього намісника лаври Павла Лебедя. У коментарі Інформатору юрист розповів, що слідчу дію було санкціоновано судом у справі щодо одного з ченців, який зараз перебуває у корпусах лаври.

"Обшук проводиться в одного з ченців Києво-Печерської лаври за рішенням суду. Не зовсім зрозуміло, з чим пов'язана справа - адвокати ще розбираються. Монах приходив в суди, він просив людей про молитву та підтримку і вів активну діяльність - і, наскільки нам відомо, не робив нічого протиправного згідно чинного законодавства", - зазначив Микита Чекман.

Водночас, видання РБК-Україна повідомило з посиланням на власні джерела, що священнослужитель "координував постановочні акції протесту" під час повернення майна Лаври державі. Зазначимо, що на території Києво-Печерської лаври наразі є ще три корпуси, які не було передано на баланс Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". Комісії з приймання-передачі об'єктів держмайна лаври не вдалося зайти до корпусів №57, 54 та 58.

Два останніх називаються "домом Лаврський паломник" і є, фактично, міні-готелями для прочан. Всередині розташовано кімнати для розміщення прочан, трапезні, санвузли з душовими кабінами, кімнати для прасування білизни та прання. Таку саме функцію виконує і корпус №57, щоправда, окрім власне паломників тут проживають кілька монахів лаврської братії.

Поліції під Лаврою стало значно менше - репортаж з-під монастиря

Нагадаємо, напочатку січня Інформатор робив репортаж з-під Києво-Печерської лаври: ми побачили, що біля в'їзду до монастиря зменшилася кількість вірян та співробітників поліції. А продавці з яток, що розташовані навколо Лаври, кажуть: що менше руху навколо православної святині - тим більше шансів, що на ситуацію чекатиме силове вирішення.

Також ми наводили думку завсектором археології у Національному заповіднику Сергія Тараненка, який розповів, що через незгоду духівництва УПЦ з проведенням археологічних досліджень на території Лаври держава зазнала збитків на десятки мільйонів гривень. Річ у тім, що з 2002 по 2008 роки в Лаврі без археологічних досліджень побудовали 16 великих корпусів, і лише третина з них мала дозволи від Мінкульту.

У соцмережах обговорюється можливе будівництво тунелю між Оболонню та Троєщиною. Заяви мера Кличка підтверджують існування проекту, але деталей про вартість та строки немає. Запрошуємо експерта Дмитра Беспалова обговорити потребу у такому тунелі та можливості його реалізації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.