Це цілком незаконно: у Київраді нарешті помітили руйнування Садиби Зеленських

Читать на русском

Депутат Дмитро Білоцерковець написав листа до правоохоронних органів з вимогою почати провадження за фактом демонтажних робіт у одному з найстаріших будинків Києва

Читать на русском
Незаконне знесення будинку у центрі Києва
Замість елегантної будівлі ХІХ сторіччя хочуть звести склобетонну "преміальну" багатоповерхівку клубного дому "Turgenev"

Депутат Дмитро Білоцерковець написав листа до правоохоронних органів з вимогою почати провадження за фактом демонтажних робіт у одному з найстаріших будинків Києва

Депутат Київради Дмитро Білоцерковець (фракція "УДАР" Віталія Кличка) долучився до порятунку Садиби Зеленських у самому центрі Києва. 27 лютого він направив звернення до правоохоронних органів щодо "самовільних робіт" з демонтажу будівлі, зазначивши, що відповідних дозволів на знесення внутрішніх стін у будівельників не було. А сама споруда знаходиться у реєстрі об'єктів культурної спадщини, яким може загрожувати небезпека.

Лист за підписом Білоцерковця розповсюдили київські пам'яткоохоронці. У ньому викладаються обставини руйнації 134-річної будівлі (зведено 1890 року) по вул. Кониського, 22 (Шевченківський район столиці). Зазначається, що роботи проводяться "цілком незаконно", і конкретизується, що 22 та 23 лютого робітники розібрали внутрішню дворову стіну будинку.

Дмитро Білоцерковець повідомив про порушення закону на будівельних роботах на Садибі Зеленських
Дмитро Білоцерковець повідомив про порушення закону на будівельних роботах на Садибі Зеленських
Депутат просить внести відомості до ЄРДР протягом 24 годин
Депутат просить внести відомості до ЄРДР протягом 24 годин

"Жоден із відповідних контролюючих міських Департаментів не надавав та не погоджував проведення робіт на вказаній історичній будівлі. Зокрема, у забудовника відсутня контрольна карта на порушення благоустрою для проведення будівельних робіт, відсутні містобудівні умови і обмеження - як базова вихідна документація для початку будівництва, не отримане погодження Департаменту охорони культурної спадщини", - зазначає депутат Київради.

Втім, депутат надає докази того, що роботи на будівництві ведуться - як 22-23 лютого, так і раніше, 17 лютого, коли було знищено внутрішній інтер'єр будинку та було облаштовано будівельні конструкції для початку нового будівництва. Також наведено слова одного з будівельників, що працює на об'єкті: Білоцерковець стверджує, що той вказав, нібито Садиба Зеленських "готується до знесення". Депутат також нагадав, що слідчі мають внести відомості до ЄРДР протягом доби після подання заяви.

Зазначимо, що будинок кінця ХІХ ст. опинився під загрозою знесення ще 2018 року. Тоді садибу, в якій з 1911 по 1916 р. проживала сім’я заможних міщан Зеленських, вперше намагалися знести, щоб побудувати ІІ чергу клубного будинку "Turgenev" на додаток до вже збудованої 2017 року першої будови. Втім, через розголос тоді знесенню вдалося перешкодити.

Влітку 2021 року садиба отримала статус цінної історичної забудови. Втім, з тих пір місто не вело активних дій з отримання нею повноцінного статусу пам'ятки. А вже у червні 2022 року садибу Зеленських знову оточили будівельним парканом. Врешті, врятувати будову вдалося і тоді.

Чи є шанси вберегти будинок: як руйнували Садибу Зеленських та її історія

Нагадаємо, про пожвавлення будівельних робіт на Садибі Зеленських Інформатор повідомляв ще у середині грудня 2023 року. Будівельники кілька днів поспіль демонтували внутрішні перекриття, а також дах будівлі. Всередині планували нібито вибудувати нову суцільну стіну, на неї ж спиратимуть фасад садиби.

Вже пізніше, наприкінці лютого, ми розповіли, що на вул. Кониського, 22 у Садибі Зеленських роботи продовжилися. Щоб захистити споруду, київські пам'яткоохоронці подали петицію до КМДА. Але шансів врятувати споруду від перетворення у ІІ чергу клубного дому "Turgenev", схоже, небагато.

Приєднуйтесь до нашої розмови про відмінності між українськими та російськими дронами, а також про процес запуску та посадки дронів Raybird-3. Ми також почуємо від Максима Левківського, яких безпілотних засобів не вистачає Україні. Не пропустіть ці цікаві розʼяснення!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.