Центр зцілення ран війни: мешканці Оболоні проти будівництва храму у своєму дворі

Кияни не хочуть, що під їх вікнами поруч з дитячим садочком відспівували померлих та організовували допомогу для безхатьків, проте у церкві повідомили, що будівництво законне та пообіцяли спершу збудувати укриття.

будівництво, забудовник, храм, Київ
Мешканців столиці закликали до «єдності навколо будівництва храму»

Мешканці ж/м Оболонь у Києві по вулиці Північній, 4-Г у четвер, 4 квітня 2024 року, звернулися до Київради з проханням зупинити будівництво храму у сквері. Поруч з будівельним майданчиком знаходиться дитячий садок та поліклініка, тому мешканці району вважають, що роботи можуть загрожувати життю та здоров’ю дітей. Також з появою храму кияни очікують наплив авто та безхатьків. В церкві пояснюють, що всі дозволи на будівництво в них є і перше, що збудують – це укриття та центр допомоги. 

На сайті електронних петицій Київради 4 квітня з’явилось прохання зупинити роботи зі спорудження храму Греко-Католицької церкви на Оболоні. Роботи будуть проходити впритул до житлових будинків та дитячого садка на вул. Північній. 

На сайті петиції просять зупинити будівництво храму. Фото -
На сайті петиції просять зупинити будівництво храму. Фото - Вікторія Єрьоменко

 

«01 квітня 2024 року на земельній ділянці, кадастровий номер 8000000000:78:036:0012, розпочалось будівництво Храму Греко-Католицької церкви на території Оболонського району м. Києва за адресою: вул. Північна 4-Г, - написала авторка звернення Вікторія Єрьоменко.

За її словами, будівництво храму розпочалось без проведення громадських слухань та урахування інтересів мешканців вулиці Північна. Киянка повідомила, що мешканці району «виступають категорично проти будівництва».

«Немає жодного етапу узгодження будівництва, де брали б участь мешканці вул. Північна, - заявила авторка петиції. - Будівельні роботи будуть прямо загрожувати життю та здоров'ю дітей, які відвідують дитячий садок, оскільки межа території садка та безпосередні майданчики для прогулянок, розташовані надто близько до місця будівництва храму».

Киянка вважає, що з появою храму збільшиться кількість авто у сквері, сміттєзбірники будуть перевантажені та, на додачу, буде «скупчення жебраків і безхатьків».

«Мешканці прилеглих житлових будинків, вихованці дитячого дошкільного закладу та учні школи, будуть вимушені терпіти регулярні додаткові звуки дзвонів храмової дзвіниці, - йдеться у тексті петиції. - Проведення похоронних обрядів та процесій, відспівування покійних тощо, матимуть негативний вплив на психічне здоров’я дітей, які перебуватимуть в освітніх закладах чи на дитячих майданчиках, які будуть знаходитись в безпосередній близькості до храму».

Авторка петиції просить Київраду:

  • Вжити усіх необхідних заходів для остаточного припинення будівництва Храму Греко-Католицької церкви на земельній ділянці, кадастровий номер 8000000000:78:036:0012, яка знаходиться в Оболонському районі м. Києва за адресою: вул. Північна 4-Г;
  • Розглянути можливість виділення іншої земельної ділянки на території Оболонського району м. Києва, для будівництва Храму Греко-Католицької церкви.

На момент підготовки матеріалу петицію підписали 3 киян. Для розгляду міською радою потрібно зібрати 6 тисяч голосів. Для цього ще є 59 днів.

Що відповіли у церкві

У Київській Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви заявили, що для будівництва храму є всі необхідні документи. Тим більше, що на громадських слуханнях «мешканцями Оболонського району було схвалено розташування на ділянці храму УГКЦ». 

Вигляд храму на ескізі. Фото - Прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ в Оболонському районі м. Києва
Вигляд храму на ескізі. Фото - Прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ в Оболонському районі м. Києва

 

«Ділянка, що знаходиться по вул. Північна, з кадастровим номером 8000000000:78:036:0012 згідно з рішенням Київської Міської Ради з 16.12.2021 р. №4155/4196 передана у постійне користування релігійній громаді Пресвятої Трійці Української Греко-Католицької Церкви в Оболонському районі міста Києва», - йдеться у коментарі церкви.

Дійсно, депутати Київради проголосували за надання релігійній громаді 0,2 га землі на вулиці Північній під будівництво храму. Рішення ухвалили швидко: проєкт землевідводу та заяву подали 15 листопада 2021 року, а 16 грудня 2021 року їх затвердили на сесії.

«Перший етап будівництва передбачає спорудження якісного укриття, яким зможуть користуватися мешканці Оболонського району, а також встановлення модульної тимчасової споруди «Центр зцілення ран війни», де надаватиметься психологічна, соціальна та духовна допомога усім постраждалим», - йдеться у коментарі церкви.

Крім ділянки релігійна організація отримала від департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київради дозвіл на виконання будівельних робіт. Цей документ зазначений у будівельному реєстрі. Згідно із ним, окрім храму мають ще збудувати консисторію (адміністративна церковна споруда – ред.) Площа забудови храму складе 279 м кв., а консисторії на 2 поверхи – 140 м кв.

«Закликаємо усіх до єдності навколо будівництва храму, який буде пристановищем та розрадою для знедолених людей, щоб це місце стало символом перемоги Українського народу», - повідомила пресслужба парафії.

Нова висотка «Дона Карлеоне» на Оболоні

У серпні 2022 року на сесії Київради ухвалили рішення, що на місці автостоянки на вул. Північній, 1 збудують багатоповерхівку. 

З пояснювальної записки до рішення відомо, що фірма «АВВА-СЕРВІС» довгий час орендувала ділянку у 1,2 га під автостоянку. До початку повномасштабного вторгнення компанія попросила про землевідвід та зміну призначення землі. Замість обслуговування відкритої автостоянки фірма хотіла отримати право на будівництво житлового комплексу. І отримала.

Однак на заваді будівництва могла стати суперечка у суді. За даними судового реєстру, Людмила Микитюк судилася проти рішення Київради «Про затвердження детального плану території в межах вул. Північна, просп. Оболонський, вул. Прирічна, просп. Героїв Сталінграду, Маршала Малиновського в Оболонському районі м. Києва».

Інформатор писав, що у Києві на Оболоні приберуть стихійне кладовище домашніх тварин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube