Озеро Синє у Києві припинило існувати: місцеві мешканці збирають пікет під КМДА

Від озера, що ще недавно було повноводним, залишилося трохи вогкої землі на колишньому дні - кияни переконані, що виправити ситуацію ще можливо, якщо терміново почати роботи з розчищення підземних джерел

Порятунок озера "Синє" у Києві
Ще недавно повноводне озеро майже повністю висохло - лише поцентру лишилося трохи вогкої землі

На мікрорайоні Виноградар у Києві остаточно припинило існування озеро "Синє". Світлини з висохлим дном озера розповсюджують у соцмережах місцеві мешканці. Якщо навесні минулого року ще залишалася невелика смуга води, то цьогоріч її немає взагалі - а від озера є лише ділянка зволоженої землі. Тим часом, місцеві мешканці вже збираються пікетувати КМДА з метою прискорити фінансування розчистки джерел, які живили водойму.

Днями місцеві мешканці збираються пікетувати КМДА з вимогою фінансувати розчистку озера, щоб після цього було оголошено новий тендер. Оголошення про акцію виставила у соцмережах киянка Світлана Ісаєва, зазначивши, що озеро має живитись природнім шляхом, через джерела на дні, які вимагають розчистки - і з кожним днем ситуація "стає все більш критичною". За кілька днів вдалося назбирати з кілька десятків небайдужих - це всі, хто відписався у коментарях і готовий прийти до будівлі міськради.

Озеро, що почало стрімко мілішати, намагалися врятувати з 2021-го року. Дослідження показали, що причини обміління мають природний характер через спекотні літні місяці, а також пов’язані із забудовою цієї території. Так, за 4-5 років повноводне озеро повністю висохло.

У жовтні-листопаді 2023-го КП "Плесо" двічі оголошувало закупівлю на розчистку та благоустрій - і кожного разу пропозиції учасників відхилялися. За словами директора КП "Плесо" В'ячеслава Савицького, однією з вимог до переможця було облаштування парку навколо озера. Проте під час повномасштабного вторгнення такі роботи не на часі. Це врахували, тому вирішили розділити сферу відповідальності.

"Землю навколо озера збирається оформити на себе Київзеленбуд. Тому ми розділимо тендер. Я згоден, що питання доріжок і альтанок не на часі. Тому ми проведемо окремий тендер на розчистку озера аби врятувати водойму", - розповідав в інтерв’ю Інформатору Савицький.

Чи буде новий тендер і скільки грошей треба виділити

Нагадаємо, Інформатор писав, що 2024 року у КП "Плесо" можуть оголосити новий тендер на порятунок озера "Синє". Комунальники вирішили не обтяжувати завдання з рятування водойми благоустроєм території. Ці роботи вирішили прибрати та зосередитися виключно на виїмці грунту.

У жовтні 2023 року роботи з розчистки оцінювали у 35 тис грн, їх планували взяти із спецфонду міського бюджету. Враховуючи критичний стан водойми та запит громади на її відновлення, першочергово планувалося виконати комплекс робіт, спрямованих на покращення "екологічного, санітарного та гідрогеологічного стану".

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

На зʼїзді депутатів сепаратистського регіону Молдови була прийнята резолюція, яка звертається до Росії, зокрема до Путіна, з проханням про «захист» у зв'язку з посиленням тиску з боку Кишинева. Інститут вивчення війни повідомив, що Придністровські лідери спеціально використовують термін «захист», можливо, з метою спровокувати військову ескалацію. Щоб розібратися у цьому питанні, ми звернулися до українського політолога Андрія Золотарьова. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися думку експерта.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube