Комунальники знову захопились кронуванням: у Києві з дерев залишають самі стовбури

Читать на русском

Кияни скаржаться, що КП УЗН у деяких районах повністю зрізають гілки, залишаючи самі лише стовбури дерев - екологи підтверджують, що процедура є надзвичайно шкідливою

Читать на русском
Комунальники кронують дерева у Києві
Комунальники захопилися кронуванням на Солом'янці: таких пишних крон, як минулоріч (фото зліва) цьогоріч не буде

Кияни скаржаться, що КП УЗН у деяких районах повністю зрізають гілки, залишаючи самі лише стовбури дерев - екологи підтверджують, що процедура є надзвичайно шкідливою

Кияни скаржаться на кронування дерев, яке навесні проводять комунальники. Кажуть: до того, як зрізали крони, у затінку було приємно ховатись від спеки. Екологи ж стверджують, що сама процедура не є корисною для дерев, навіть більше - вона послаблює їхні захисні властивості та може призвести до загибелі. На надмірне кронування молодих кленів, що на одній із зупинок громадського транспорту на Севастопольській площі, поскаржився киянин та активіст Павло Постоєнко у групі "Пасажири Києва" на Facebook 5 березня.

Він вважає, що КП УЗН Солом'янського району аж надто надмірно виконало кронування, і цьогоріч клени не будуть давати такого затінку, як два минулі роки.

Замість пишних крон цьогоріч пагони будуть відростати наново
Замість пишних крон цьогоріч пагони будуть відростати наново. Фото Павла Постоєнка

До того ж, минулого року, пише киянин, КП УЗН звітувало про полив дерев. І візуально в них майже не було зайвих гілок, "хіба одна-дві, які надміру розрослися". У коментарях під його дописом інші кияни також скаржаться на дії з боку комунальників: пишуть, що ті зрізають навіть молоді дерева, причому "до стовбурів" - саме так, пише Тетяна Жибер, повелися з молодими абрикосами на проспекті Івасюка, 4-6 (Оболонський район).

Ще одним фото з Солом'янського району поділилася днями у Facebook місцева мешканка Марія Курбатова. У одному з дворів по вул. Єреванській на деревах спиляли майже усі гілки - раніше, пише Курбатова, перед її вікном росла верба. Проте її спиляли під корінь, і тепер замість затінку у помешканні влітку прямо у вікна світить сонце.

Чи допоможе деревам процедура зрізання крони - питання. Фото М. Курбатова
Чи допоможе деревам процедура зрізання крони - питання. Фото Марії Курбатової

Зазначимо, що екологи вважають кронування доволі шкідливою для дерев процедурою. Так, на думку директора Київського еколого-культурного центру Володимира Борейка, навіть ті дерева, що не є вибагливими, після процедури обрізки гілок можуть засохнути. По-друге, за словами еколога, дерева стають уразливими до сонячних опіків, відчувають стрес, недоотримують поживні речовини, стають схильними до атак комах тощо. Також наноситься удар по кореневій системі, через що порушується обіг речовин у дереві (адже листова маса не відповідає розмірам коренів).

Третьою причиною, за словами еколога, є порушення розвитку дерев після процедури - замість потужних гілок утворюються "епікормічні пагони", слабкі та тендітні, що згодом можуть збільшитися у розмірах та вазі, підвищуючи ймовірність падіння дерев. Також, за його словами, кронування може активізувати зараження дерев омелою - так, за спостереженнями Володимира Борейка, ті тополі у Гідропарку, які було кроновано, було заражено рослиною-паразитом. А ті, що уникли кронування - здорові.

Обрізають міскантуси та рівняють окопи: як готують парки до весни

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у Києві комунальники вже почали підготовку до весняно-літнього сезону. Прибирають зелені зони, готують клумби до висадження нових рослин. А багаторічним злакам - підрізають верхню частину. Про це 23 лютого повідомили у КП "Київзеленбуд".

А ще наприкінці 2023 року ми розповідали, як КП УЗН Деснянського району Києва відновив первинний, довоєнний, вигляд парку "Кіото". Комунальники відновили 8 тисяч 700 квадратних метрів газону та переклали 512 кв. м. покриття на пішохідних доріжках. До цього впродовж майже двох років у парку було облаштовано захисні споруди, окопи та капоніри.

Мер Києва оголосив про запуск синьої гілки метро між Деміївською та Либідською станціями влітку, проте існують різні прогнози щодо завершення робіт. Директор "Автостради" вказав на можливий термін у весняний період. Одночасно, заплановано початок ремонту перегону Почайна - Тараса Шевченка влітку. Як вплине цей паралельний процес на запуск синьої гілки метро? Долучайтеся до перегляду відео, щоб першими почути коментар експерта Дмитра Беспалова.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.