Квітковий фурор і чоловіче шаленство: як іде торгівля квітами у Києві і почому нині свято

Читать на русском

Чоловіки обіцяють, що будуть вітати жінок не з "радянським" святом цукерок та сексизму, а вже із "переосмисленням" - щоб відзначити боротьбу за рівні права

Читать на русском
Відзначення Дня боротьби жінок за рівні права у Києві
Справжній чоловічий шал: біля торгівельних яток з квітами - десятки хлопців, чоловіків та дідусів

Чоловіки обіцяють, що будуть вітати жінок не з "радянським" святом цукерок та сексизму, а вже із "переосмисленням" - щоб відзначити боротьбу за рівні права

Кияни святкують міжнародний жіночий день "на повну": 8 березня Інформатор побував на кількох локаціях у Оболонському районі і побачив, як буяє квітковий бізнес біля станцій метро та у жвавих "прохідних" місцях. Чоловіки кажуть: будуть вітати жінок не з "радянським" святом, яке було днем цукерок та сексизму, а вже переосмислено - і будуть говорити про права жінок. Втім, все одно купляють по 2-3 букети за раз: винуваті стереотипи.

На ст.м. Почайна, величезному транспортному хабі, а також площах на Оболоні та Мінській повним ходом ведеться торгівля квітами. Це - справжнє чоловіче шаленство: біля столиків-розкладок юрбиться натовп із чоловіків, дідусів, зовсім юних хлопців. Усім потрібні артефакти для привітання жінок. Один з клієнтів бере три букети, і каже, що поспішає на роботу - вітати колєжанок, утім, обіцяє, що свято не зведеться до "звичайних цукерок". Інший спокійно вибирає з діжки тюльпани яскравих кольорів.

За квітами вишикувалися довжелезні черги
За квітами вишикувалися довжелезні черги

"Я, знаєте, чув, що свято переосмислено. І що казати про чарівність і красу - неправильно і взагалі сексизм. Я от придбав тюльпани для дружини, вона в мене бойова, і це повністю її свято - а що красіва, то я їй кожного вечора кажу", - усміхається Інформатору один з клієнтів, вимахуючи жовтими й червоними квітами.

Буяння фарб та ароматів - місто схоже на величезну квіткову клумбу
Буяння фарб та ароматів - місто схоже на величезну квіткову клумбу

Гарні великі рози метрової довжини продають по 150 грн/штука, рози "Гран-Прі", що на третину менші - по 100 грн. Втім, найбільшою популярністю користуються тюльпани, як і кожної весни, їх завозять до Києва у неймовірних масштабах. Кольорову гаму описати складно: це справжній квітковий фурор (втім, як і аромат). Висмикуємо з-за прилавку торгівця на ім'я Олександр - він каже, що приїхав з Черкащини на сезонний заробіток.

"Є, умовно, три цінові категорії, і вже через годину роботи чітко бачиш, кому з чоловіків які квіти пропонувати. Перша - "бомжстайл", коли людина явно не готова витратити на квіти більше за 150 грн - це найпростіший варіант з трьох тюльпанів. "Преміум-сегмент" в нас - це дев'ять тюльпанів, це коштуватиме 600 грн, я заокруглюю для зручності. А ще сьогодні продав кілька букетів "супер-бізнес-класу", індивідуально складали для хлопців, там ціни від 1 тис грн", - розповідає Олександр.

Торгівля ведеться на популярних перехрестях, транспортних розв'язках, станціях метро
Торгівля ведеться на популярних перехрестях, транспортних розв'язках, станціях метро

 У Кличка замовили квіти на 315 тис грн, правда, аж до кінця року

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що 12 січня апарат Київської міської ради уклав угоду на поставку троянд, євробукетів та ритуальних вінків до кінця 2024 року. Однією з умов договору є доставка квітів впродовж години не тільки у робочий час, а також вночі. Загалом у будь-який момент, хай то буде вихідний або святковий день, апарат Київради може попросити привезти квіти. За це мають заплатити 315 тис грн без ПДВ.

А днями ми розповідали про те, що з потеплінням у парках міст України починають розцвітати підсніжники, які занесені до Червоної книги. Проте, торгівля первоцвітами переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією. У Києві мешканці ходять дивитися на квіти до Голосіївського парку.

Макрон висловив припущення, що західні країни можуть відправити війська для захисту України, але додав, що наразі таких рішень не прийнято. Чи можливо такий розвиток подій, чи це лише стратегічна тактика? Український політолог Андрій Золотарьов поділиться своїми думками з цього приводу. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.