У парку Наталка затоплено паркові алеї, лавочки та велодоріжки: у Київ прийшла висока вода

Про весняне водопілля попереджала Київська міська військова адміністрація - зі столичного водосховища збільшено рівень скидів води

Весняний паводок у Києві
У Києві вже є поодинокі підтоплення, зокрема, у парку "Наталка" деякі доріжки опинилися під водою

У Київ прийшла велика вода. Велодоріжки, а також деякі елементи прибережної лінії парку "Наталка" вже затопив Дніпро. У той же час, південніше парку, на Набережно-Хрещатицькій у районі церкви підтоплення берегової лінії поки немає - так, рибалки поки що спокійно пересуваються хідниками, позаяк минулого року уся набережна опинилася під водою.

Деякі пішохідні доріжки парку "Наталка" опинилися під водою
Деякі пішохідні доріжки парку "Наталка" опинилися під водою

Парк "Наталка" у північній частині Києва вже частково опинився під водою. Кореспондент Інформатора сфотографував підтоплення у декількох прогулянкових зонах - зокрема, на пішохідних та велодоріжках у центральній частині парку. З води стирчать лавки, сміттєві урни та інші елементи паркової інфраструктури.

Затоплено берегову лінію парку
Затоплено берегову лінію парку

У той же час, ми побували на вул. Набережно-Хрещатицькій - це своєрідний "барометр" затоплень у Києві. Якщо вода сягає верхньої частини хіднику, унеможливлюючи прохід - вже почалася "висока вода". Саме так сталося минулого року, коли міська адміністрація попереджала про "жовтий" рівень небезпеки, а мер Віталій Кличко навіть попереджував мешканців приватних будинків у деяких прибережних районах про заходи безпеки.

Вода ще не піднялася настільки, як минулого року
Вода ще не піднялася настільки, як минулого року

Втім, минулого року "велика вода" прийшла вже у квітні. А цьогоріч Київська міська військова адміністрація попередила про збільшення скидів води з Київського водосховища ще 1 березня. Згідно з її даними, щодоби рівень води збільшуватиметься приблизно на 6 сантиметрів.

Втім, ходити доріжками тимчасово неможливо
Втім, ходити доріжками тимчасово неможливо

"Вода прибуває – за останні 8 днів рівень Дніпра в межах Києва піднявся приблизно на 65 см. Але наразі небезпеки немає. Аварійних підтоплень по місту не зафіксовано. Рівень небезпеки гідрологічних явищ І (жовтий). Промислові об’єкти і житлові масиви міста поза загрозою підтоплення. Моніторинг цьогорічного водопілля триває", - сказав декілька днів тому очільник КМВА Сергій Попко.

Дві з трьох сходинок до води на набережній вже скрилися під водою, втім, пройти хідцями ще можливо
Дві з трьох сходинок до води на набережній вже скрилися під водою, втім, пройти хідцями ще можливо

Як затопило Ірпінщину та чому "попливла" Борщагівка

Нагадаємо, Інформатор писав ще всередині лютого, що у селі Романівка поряд з Ірпенем розлилася ріка. Ймовірно, через теплу погоду у 2024 році повінь прийшла раніше - відтак, затоплено кілька чималих ділянок у селі та передмісті. Місцеві стривожені: кажуть, що, якщо забудова заплави продовжиться, подібні повені будуть ставатися все частіше.

А от у середині січня стався інцидент із затопленням вул. Жуля Верна на Борщагівці. Щоправда, йшлося не про природне водопілля, а про технологічний інцидент - вже друге за тиждень там прорвало каналізацію. Фекалії, змішавшись зі снігом, спричинили чимало неприємностей водіям та перехожим. Комунальники кажуть, що вже розв'язали проблему з проривом, але сморід над цією частиною міста стояв страшний.

Віталій Кличко, мер Києва, заявив, що відповідальність за міст Патона лежить на державі через те, що міст виведено під велике будівництво. Проте, не зважаючи на це, ми спостерігаємо аварійний стан мосту протягом кількох років, який не покращується сам собою. Звертаємось до інфраструктурного експерта Дмитра Беспалова, щоб дізнатися його думку про перспективи цього мосту, а також хто конкретно має брати на себе відповідальність за його стан та можливі ризики аварійного збору.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ