Одні руки, одна знижка: скільки соціального хліба можна купити з Карткою киянина

За результатами експерименту, який провів Інформатор, зрозуміло, що можна придбати й більш ніж один буханець на день, але розмір знижки автоматично зменшується

хліб
На двох видах хліба нам вдалося заощадити майже сім гривень

Картка киянина дозволяє купити один із трьох видів соціального хліба на день зі знижкою, а її розмір залежатиме від пільгової категорії покупця. Аби перевірити, що буде, якщо спробувати купити два види хліба одночасно, Інформатор залучив до свого експерименту справжнього київського пенсіонера, власника Картки киянина. Він не працює, тож у цьому випадку міг розраховувати на знижку на соціальний хліб у розмірі 25%.

Вибір продукції, на яку вона діє, традиційно невеликий: нарізний “Фірмовий” батон, хліб “Український” (житній) та хліб “Фірмовий” пшеничний. Весь інший асортимент вочевидь вважається “асоціальним” та геть не фірмовим, тому продається пільговикам за повну вартість.

У кіоску фірмової мережі ПАТ “Київхліб”, яка має монополію на цю ділянку благодійності та належить колишньому соратнику Кличка Юрію Дученко, герой нашого експерименту сміливо і проти правила “один хліб на день” замовив два види одразу. Його швидко ідентифікували як пільговика за допомогою Картки киянина і видали заказ - половинку житнього “Українського” та цілий батон. 

Що виявилося після вивчення чека, на якому видно суму знижки: на половинку “Українського”, що був пробитий на касі першим, знижка виявилася дійсно 25%. Тобто на 16,25 грн ми зекономили 4,1 грн. Проте на батоні вартістю 21,5 грн вдалося заощадити лише 2,7 грн (а не майже 5 грн, як мало б бути, якби знижка діяла на обидва товари рівноцінно). З іншого боку, її могло і зовсім не бути, тож виходить, що насправді можна купити й два види хліба водночас.

Наш експеримент показав: “повну” знижку на два чи більше товари пільговику отримати неможливо, але можна зробити її "частковою". А хоч така - краще, ніж ніяка. І якщо за один раз вдалося заощадити майже 7 грн, то за умови, що хліб купується три рази на тиждень, за місяць можна зекономити понад 80 грн. 

У Київхлібі кажуть про неминучість здорожчання

Як розповідав Інформатор, вже найближчим часом хліб має здорожчати на 10-20%, щоб хлібозаводи та пекарні залишилися на плаву. Відтак, середня ціна за 1 кг хліба масового вжитку складе приблизно 40 грн. Причина - у значному підвищенні тарифів на електроенергію, податків, а також ціни на складники передовсім борошно. Як стверджує очільник компанії "Київхліб" Юрій Дученко, ситуація у пекарнях та на заводах вже стала нестерпною, і, якщо ціну не підвищити, вони просто припинять працювати.

Також ми писали що втрати виробників молочної продукції за останні місяці оцінюються у сотні мільйонів, а то й мільярди гривень. Адже проблеми розпочалися не у липні, коли настала спека, а ще навесні, з новою хвилею атак на ТЕС та ГЕС. Їхні руйнування призвели до того, що не тільки населення, а й бізнес був змушений виживати в умовах відсутності світла. А відтак, через знеструмлення молоко у Києві має здорожчати. Поки що - на 10 грн за літр, втім, це не межа.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube