Що, кому і як: три головні питання про Картку киянина

Інформатор нагадує читачам про користь від соціального проєкту, який розробила Київрада спільно з Ощадбанком: користуватись такою карткою можуть не лише пільговики, та й, зрештою, не самі лише кияни, важливо лише, щоб людина сплачувала у Києві податки

Картка киянина користь питання
У столиці багатофункціональною Карткою киянина користуються вже близько мільйона мешканців

У Києві близько мільйона мешканців є користувачами багатофункціональної Картки киянина. Вона пропонує досить широкий спектр послуг - від сплати за тролейбус чи оплати комунальних послуг до отримання матеріальної допомоги, і від знижок у супермаркетах до пільг у музеях. Інформатор нагадує читачам, що користуватись такою карткою можуть не лише пільговики, та й, зрештою, не самі лише кияни - важливо лише, щоб людина сплачувала у Києві податки. Отже, ми підготували відповіді на три головні питання про Картку киянина.

Що це за картка і як вона працює?

"Картка киянина" — це спільний проєкт Київради та Ощадбанку. Людина, в якої є така картка, може користуватися пільгами та знижками. А саме, дешевше їздити у міському транспорті Києва, зі знижкою купувати товари в супермаркетах та деякі ліки в комунальних аптеках "Фармація", відвідувати музеї. Хоча деякі знижки, наприклад, у мережах супермаркетів, можуть змінюватися, тож краще уточнювати інформацію безпосередньо в торговельній мережі.

Поповнити Картку киянина можна, просто як електронний квиток, сплачуючи нею за проїзд у метро чи наземному транспорті. А можна й платити нею за комунальні послуги, адже картка одночасно є й банківською картою "Ощадбанку". Поповнити можна в терміналах, касах метро, на сайті ГІОЦ чи EasyPay.

Це, напевно, лише для пільговиків?

А от і ні. Картку можуть отримати не лише самі пільговики, право на неї мають усі, хто зареєстрований у Києві, також студенти столичних вишів та учні шкіл. Також - батьки й опікуни столичних школярів, ВПО з міст, де тривають бойові дії, а також загалом усі, хто працює у Києві офіційно. А от пільги почнуть діяти вже в момент, коли картку оформлюватимуть для клієнта у відділенні Ощадбанку - для пільговиків картку зроблять безкоштовно. Усі інші мають сплатити 120 грн на рік.

А як отримати Картку киянина?

Оформити картку можна у будь-якому з київських відділень Ощадбанку, треба лише ваше бажання, а також пакет документів: паспорт, ідентифікаційний код, документи, що підтверджують право на отримання картки (це можуть бути учнівський квиток, студентський або довідка про статус ВПО або з місця роботи), а також кольорове фото звичайного розміру "на документи", 3x4 см.

Якщо ви пільговик чи вимушений переселенець, то після Ощадбанку з тими ж документами треба звернутися ще й до районного управління праці та соцзахисту населення. Там активують картку клієнтам, що мають пільги.

А в разі, якщо картку втрачено чи пошкоджено, треба одразу повідомити в Ощадбанк, щоб її заблокували. Після цього, навіть якщо стара картка раптом знайшлася, розблокувати її вже не вийде, треба оформлювати нову. За це доведеться сплатити за тарифами банку, навіть якщо перший раз карту було оформлено безплатно.

За що у метро можуть заблокувати Картку киянина та як з її допомогою отримати преференції у дитсадку

Нагадаємо, нещодавно Інформатор розповідав про те, що співробітники КП "Київський метрополітен" можуть тимчасово заблокувати Картку киянина. Ба навіть більше, такі випадки вже неодноразово траплялися у столичній підземці. Цей документ і платіжний засіб відмикають у разі порушень його використання, наприклад, якщо ним користуються сторонні особи, а не самі пільговики.

Також ми писали про те, що у Києві батьки можуть отримати преференції при влаштуванні дитини до столичного дитячого садка та звільнення від сплати базового фінансового нормативу (БФН) у розмірі майже 5 тисяч гривень на місяць. Для підтвердження права на пільги достатньо наявності у дитини столичної реєстрації (прописки) або Карти киянина. При цьому наявність останньої не обов'язково.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube