В Кличка виплатять киянам одноразову матдопомогу на картки: коли, кому та скільки саме

У серпні до Дня Незалежності Київ виплатить одноразову матдопомогу окремим категоріям киян: окрім ВПО, це і люди з інвалідністю, і непрацюючі пенсіонери, та ті, хто втратив працездатність

соціальні виплати матдопомога КМДА картка киянина
Виплати проведуть на Картку киянина та пенсійні картки автоматично напочатку серпня

У серпні 2024 року до Дня Незалежності Київ виплатить одноразову матеріальну допомогу окремим категоріям киян. Зокрема, йдеться про внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, непрацюючих пенсіонерів та тих, хто втратив працездатність. Кошти вони отримають автоматично на Картку киянина.

Про проведення виплат повідомили у Київській міській державній адміністрації. Кошти кияни отримають автоматично: йдеться про мешканців, хто перебуває на обліку в органах соціального захисту населення столиці або Головного управління Пенсійного фонду України в Києві, а також фактично проживає у столиці.

"Загалом фінансову підтримку з міського бюджету у межах міської цільової програми Турбота. Назустріч киянам на 2022−2024 роки отримають 291 635 людей. Сума адресної матеріальної допомоги становить від 400 до 1000 грн", — розповіла заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Зокрема, виплати передбачені для:

  • Внутрішньо переміщених осіб;
  • Людей з інвалідністю I групи;
  • Громадян, які одержують допомогу на дітей з тяжкими захворюваннями;
  • Дітей-сиріт;
  • Праведників Бабиного Яру;
  • Репресованих осіб, яких у подальшому реабілітували;
  • Батьків та матерів загиблих у мирний час військовослужбовців строкової служби;
  • Непрацюючих пенсіонерів, розмір пенсій яких не перевищує розміру 2,5 прожиткових мінімумів;
  • Киян, які втратили працездатність тощо.

У КМДА зазначають, що усі виплати здійснять на початку серпня. Особам, які одночасно належать до кількох категорій, буде надана одна допомога в більшому розмірі. Одноразова адресна матеріальна допомога не виплачується особам, які перебувають на повному державному утриманні.

Матдопомогу, яку громадяни не отримали своєчасно (через незалежні від нього причини, в разі смерті) виплатять членам сім'ї у порядку, передбаченому для виплати пенсій у зв’язку зі смертю отримувача. А от механізм отримання виплат у Києві незмінний: матдопомогу перерахують на поточні рахунки в банках для виплати пенсій і на рахунки, відкриті в банку, що є учасником проєкту "Картка киянина". 

Як отримати картку киянина людям зі статусом ВПО, і скільки коштує міський проєкт бюджету

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що за рішенням Київської міської влади внутрішньо переміщені особи, які зареєстрували своє місце проживання в столиці, можуть отримати знижки на проїзд у міському транспорті, якщо вони відносяться до пільгових категорій. Для цього необхідно оформити “Картку киянина”.

Також ми писали, що проєкт "Картка киянина" є досить коштовним для міста. Окрім витрат, необхідних на підтримання системи та забезпечення її функціонування, що коштує 3-4 млн грн щороку, майже кожного року потрібно витрачати ще від 2 до 10 млн грн на модернізацію системи. Це робить "Картку киянина" досить дороговартісним проєктом - з 2020 року вона вже коштувала міському бюджету більше, ніж 33 млн грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube