Нові обличчя в Кличка: чверть керівництва КМДА отримала підвищення за часів Януковича та Попова

Четверо з дванадцяти чинних заступників міського голови були тим чи іншим чином підвищені за часів Олександра Попова, призначеного Януковичем керувати КМДА після розділення повноважень мера та керівника міської адміністрації 2010 року

Кадрове питання Віталій Кличко КМДА посадовці
Петро Пантелеєв, Марина Хонда та нинішній "права рука" Кличка, Микола Поворозник, пішли на підвищення за часів Януковича-Попова у Києві

Київська управлінська верхівка являє собою еклектичний коктейль із представників нової генерації та "міцних господарників", що лишилися ще з часів Віктора Януковича. Днями Інформатор писав про Євгена Водовозова, який у 2010 році працював начальником ГУ транспорту та зв'язку, і якого Віталій Кличко, буцімто, планував призначити керувати КП "Київпастранс". Але в структурі КМДА є чимало людей, хто прийшов на посади 13-14 років тому й не був люстрований після повалення режиму Януковича: посади у міськвиконкомі просто не передбачають люстрації. Інформатор розповідає про цих управлінців.

Транспортник Євген Водовозов та юристка Марина Хонда

Буремний 2010-й рік приніс Києву декілька важливих змін. Головною було переформатування системи міської влади. Київ вирізнявся управлінською незалежністю: тодішній мер, а ним був Леонід Черновецький, за законом уособлював в собі водночас виборну посаду (мер Києва) та призначену президентом (голова КМДА). Річ у тому, що, коли усі інші обласні центри мають одночасно мерів (на виборних посадах) і губернаторів, вбудованих у президентську вертикаль, Київ та Севастополь мали особливу структуру управління.

Відтак, одним з кроків Віктора Януковича по приборканню київських управлінців було розділення посад мера та очільника КМДА на законодавчому рівні. Черновецький залишився на обраній посаді, а от очільником КМДА було призначено Олександра Попова. Формально процес було завершено у листопаді 2010-го, але задовго до цього, ще у серпні, він вже презентував свою команду.

Тоді до неї увійшли декілька управлінців, які й досі працюють у КМДА. Окрім Євгена Водовозова, до якого, подейкують, нині прихильний мер Віталій Кличко (тоді йому доручили керувати ГУ транспорту та зв'язку КМДА), це Марина Хонда. При Попові вона очолила ГУ з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю, а нині - є заступницею Кличка з питань здійснення самоврядних повноважень.

Власне, на тих чи інших посадах Хонда працювала у КМДА з 2001 року, відколи закінчила КНУ ім. Т. Шевченка (вивчала право). Так, у 2001-2008 рр. вона займала посади у юрвідділі та управлінні правового забезпечення секретаріату міськради Києва - за Олександра Омельченка та Черновецького. Тоді з міської влади посадовиця пішла, заснувавши власну юридичну практику. А от можливість очолити впливове управління їй вдалася вже за Попова, відтоді вона працює в столичному виконкомі на найвищих посадах.

"Права рука" Микола Поворозник та фінансист Володимир Репік

Також до команди Попова увійшов Володимир Репік, якому довірили очолити головне фінуправління. Тоді його головною перевагою називали роботу впродовж 10 років у системі Мінфіну та фінансово-адміністративному департаменті МінЖКГ (нині Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури). Володимир Репік і за Кличка працює директором Департаменту фінансів КМДА, в зоні його відповідальності - бюджет Києва, а серед скандалів, пов'язаних з його прізвищем, - минулорічне розслідування щодо участі у ремонті актової зали для київських ветеранів компанії, ймовірно, пов'язаної з посадовцем.

А от нинішній перший заступник голови КМДА, Микола Поворозник, у 2010 році керував ГУ з питань регуляторної політики та підприємництва. Як випливає з тодішніх повідомлень прес-служби КМДА, в Попова він був також на непоганому рахунку: у серпні 2010-го очільник КМДА додав його до "комітету з розробки стратегії розвитку Києва до 2025 року" - серед інших поважних посадовців того часу.

Також 2010 року отримав "новий старт" Петро Пантелеєв, нині - заступник Кличка, на якого покладено обов'язки опікуватись енергетикою міста. З посади заступника голови Шевченківської РДА скандального Віктора Пилипишина він пересів у крісло заступника начальника головного управління - начуправління експлуатації житлофонду ГУ житлового господарства КМДА. Це дало поштовх його подальшій кар'єрі, вже за два роки він став начальником Управління розвитку й реформування ЖКГ у КМДА, а потім очолив і саму Шевченківську РДА.

Окремо зазначимо: у тому, що чинні керівники управлінь починали кар'єру в якості міських посадовців (як Володимир Репік) чи отримали суттєве підвищення (як Марина Хонда чи Микола Поворозник), немає нічого дивного. Адже йдеться не про політичні посади чи силові структури, де після падіння режиму Януковича були запроваджені формалізована чи неформальна люстрація. Але дивно, що сам Віталій Кличко продовжує співпрацю з цими посадовцями, попри бекграунд їхньої роботи з "міцними господарниками" часів Януковича.

Сам міський голова Києва, нагадаємо, політично максимально дистанціюється від "темного періоду" історії столиці. Так, у жовтні 2020-го, коли під час місцевих виборів у столиці було оприлюднено результати екзит-полів, згідно з якими Олександр Попов посів друге місце за самим Кличком, той висловлював обурення.

"У мене складається таке враження, що виборець Олександра Попова - це ті люди, які не пам'ятають, що таке "йолка" на Майдані, вони не пам'ятають, що таке Янукович у місті Києві.. І тільки з цим я можу пов’язати достатньо високу підтримку Олександра Попова", - коментував тоді результати екзит-полу Кличко.

Відділ кадрів у КМДА: Кличко "припаркував" Рахматулліна та Мирославу Смірнову

Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, як Віталій Кличко призначив тимчасовим керівником КП "Автотранспортне підприємство КМДА" Дмитра Рахматулліна. Посадовець відомий численними скандалами на попередній посаді очільника інспекції з паркування. А "вишенькою на торті" були звинувачення від правоохоронців щодо неправомірності завищення ціни за евакуацію автомобілів.

Також ми писали, що новою директоркою Департаменту суспільних комунікацій КМДА стала депутатка Київради, колишня очільниця Києво-Святошинської райради Мирослава Смірнова. У власності Смірнової - елітний котедж, кросовер Мерседес та досить скромні доходи. Втім, є нестиковки, які можна помітити неозброєним оком: вони полягають у невідповідності доходів способу життя.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube