Не біжіть по ескалатору: хто зупиняє пасажирів одним голосом - історія дикторки київського метро

Анжеліка Вакал працює дикторкою у столичній підземці вже 15 років, і, каже, за цей час траплялися різні історії, проте найважче працювати було під час пандемії коронавірусу та на самому початку великої війни з Росією

КП Київський метрополітен дикторка оголошення
Анжеліка Вакал любить свою роботу: каже, що записуватися їй доводилось навіть у відпустці, в Карпатах чи у Єгипті. Фото: видання Вечір

Дикторкою столичного метрополітену вже 15 років працює журналістка Анжеліка Вакал. Саме її чує кожен пасажир на ескалаторі, коли суворий голос закликає: "стійте обличчям у напрямку руху" і "не біжіть по ескалатору". Також вона озвучує оголошення на станціях. А от чоловічі голоси всередині потягів - це вже диктори зі студії, з якою метро має контракт.

Про особливості роботи дикторки КП "Київський метрополітен" Анжеліки Вакал розповіло видання "Вечір". Вона каже, що усі тексти оголошень отримує від керівництва, і змінювати бодай що-небудь у них не можна. Але ж ніхто не забороняв змінювати інтонації та тон - так, щоб пасажири дійсно почули.

"Можу погратись голосом, коли начитую щось дитяче. З любов’ю сповіщаю про свята та ярмарки. Подобаються оголошення, пов’язані з Києвом. Про обмеження чи хвороби читаю інакше. Щомісяця переначитую текст про ручку "стоп" на ескалаторі. Сенс — щоб не натискали просто так, а тільки у разі потреби", - каже Вакал виданню.

Анжеліка розповідає: рівно 15 років тому переїхала до Києва, і побачила оголошення від КП "Київський метрополітен" із запрошенням на кастинг. Відправила резюме, і поїхала у відпустку - аж раптом, несподівано для себе, отримала дзвінок із запрошенням на роботу.

"Для мене це було настільки важливо, що я сказала: "Можу повернутися з відпустки раніше". Та мене запевнили, що час є", - розповідає Анжеліка Вакал.

Першим оголошенням, що дикторка метро записала, щойно повернулася з відпустки (просто з потяга, і ще з валізами) - "не можна курити на станціях". Далі, каже, було вже простіше - оголошення для озвучування надходять Анжеліці просто на скриньку електронної пошти. Можуть бути й термінові: буває, що оголошення надходять і о десятій годині вечора.

"Зазвичай працюю у студії, проте вдома маю все необхідне обладнання: кілька мікрофонів-петличок, навушники, ноутбук зі спеціальною програмою. Якщо до мене ввечері у вихідний прийшли гості й треба щось записати — я прошу їх вийти з кімнати та посидіти тихенько", - розповідає дикторка.

А от найскладніше було працювати під час пандемії коронавірусу - щоразу начитувати про те, що карантин досі триває і країна бореться з хворобою. А також на самому початку повномасштабної війни: дикторка розповіла, що перші два дні працювала у режимі нон-стоп, бо оголошень було надзвичайно багато.

"Жінка не здатна залізти в кабіну": гучний скандал з присмаком сексизму в метро

Нагадаємо, Інформатор писав про скандал, у який потрапило КП "Київський метрополітен" на початку липня. Підприємство оголошувало набір на посаду машиністів, і на заклик відгукнулося кілька жінок. Одна з них поділилася враженнями від співбесіди з керівництвом одного із депо столичного метро. Ймовірно, працювати у підземці вона все ж не буде: каже, "начальство" усіляко відмовляло її та інших пошукачок роботи від спроб влаштуватись машиністами.

Також ми писали про те, що КП "Київський метрополітен" закупає 20 тисяч світлодіодних ламп. Ціна за весь обсяг продукції складе 1,6 млн гривень. Відповідний тендер було оголошено підприємством ще напочатку червня, нині ж відомо, хто став переможцем і "освітлюватиме" підземку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube