Один з найбільш прикметних і відомих об'єктів у сфері ресторанно-готельного бізнесу, плавучий готель Баккара заарештовано через спроби шахрайства з боку його власників, які не розрахувалися до кінця за майновий комплекс і спробували продати готель
У Києві потрапив до кримінальної історії з шахрайством один з найбільш прикметних і відомих об'єктів у сфері ресторанно-готельного бізнесу, плавучий готель "Баккара". Він пришвартований на Дніпрі у районі Північно-західної частини Венеціанського острову столиці. Днями сам готель був заарештований, а його нинішні власники - отримали підозри за спробу обману в особливо великих розмірах. Що відбувається з плавучим готелем, хто ним володів та що буде з "Баккарою" далі, розібрався Інформатор.
Про спробу шахрайського заволодіння готелем повідомляє Київська міська прокуратура. Згідно з її повідомленням, про підозру було повідомлено директорові підприємства, що привласнив готель "збанкрутілого банку". У покупця, нібито, не було повної суми грошей, щоб розрахуватися за готель.
"Банк-власник судна уклав договір його купівлі-продажу з підприємством за 28 млн гривень. Покупець мав заплатити продавцю частину грошей – 9 млн гривень у день угоди, решту - до визначеної дати. Право власності на судно мали переоформити лише після сплати покупцем повної вартості. Не маючи фінансової можливості виконати умови договору, підприємець шляхом шахрайства переоформив право власності на судно "Готель Баккара", - повідомляє прокуратура.
Щоб убезпечити себе від претензій, пишуть прокурори, підприємство намагалось продати його, а також віддати як заставне майно під іпотеку. Верховний суд вже скасував всі реєстраційні дії стосовно готелю та визнав законним власником банк, який вже було ліквідовано. Втім, цікаві деталі угод.
Насправді судно-готель станом на 2015-й належало банку "Форум", який було визнано неплатоспроможним ще під час "великого банкопаду" часів Валерії Гонтарєвої на посаді голови НБУ і ліквідовано. Ще тоді "Баккара" опинилася на балансі російського ВТБ Банку - його передали в іпотеку. Зі згоди ВТБ-Банку готель намагався реалізувати Фонд гарантування вкладів фізосіб ще 2015-го на аукціоні з початковою ціною у 48 млн грн - проте невдало.
Після ліквідації російської фінустанови вже 2019 року готель знову деякий час намагалися продати у ФГВФО: так, у травні того року готель виставляли на аукціон, вже з початковою ціною у 83,7 млн грн. Втім, цього разу нібито готель був проданий - причому за досить непогані гроші, бо під час аукціону за нього змагалися одразу чотири компанії.
Так, у серпні 2019-го гендиректор ProZorro.Продажі Олексій Соболєв повідомив у Facebook, що за ціною 42 млн грн при стартовій в 16 млн судно-готель було продане будівельній компанії "Активінвестбуд". Тоді Соболєв навів це як приклад користі від виставляння об'єктів нерухомості на аукціонах нижче за ринкову вартість. Згідно з реєстрами, співвласниками цієї компанії були Юрій Потапов та Сергій Бурка.
Чи йдеться саме про цю угоду, і чи отримали підозри саме Потапов та Бурка, наразі невідомо. Зазначимо, що вартість готелю, зазначена у прес-релізі прокуратури та ProZorro.Продажі, різна: станом на 2019-й він коштував 42 млн грн, а нинішня ціна вказана вже у 28 млн грн, тобто, на 14 млн дешевше. Що не дивно - об'єкти нерухомості у Києві з початком повномасштабної війни здешевшали.
Цікаво, що нині готель продовжує функціонувати. Так, станом на суботу, 7 вересня у ньому лишалися вільними лише декілька кімнат з фонду в приблизно 200 номерів. Тобто готель приносить непогані прибутки, так само як і його ресторан - один з найдорожчих у Києві.
Зазначимо, що "Баккару" було збудовано 2007 року, тоді готель став першим проєктом мережі ресторанів "Козирна карта" у сфері ресторанного бізнесу. Згодом сама мережа потрапила в скандал: її екс-глава наглядової ради, ресторатор Андрій Задорожний з літа 2012 року перебував у хорватській в'язниці, чекаючи на рішення про екстрадицію в Україну. У вересні 2018 року його було екстрадовано в Україну. МВС вважало його причетним до шахрайства із заставами по кредитах, виданих закладам "Козирної карти".
У самій "Баккарі" є літній майданчик, тераса, конференц-зала на 100 гостей та чотири переговорні кімнати місткістю у 36 осіб кожна. Крім того, готель пропонує конференц-сервіс і вечері у ресторані Grand Piano, одному з найдорожчих у Києві. Так, він спеціалізується на морепродуктах та рибі, і обрані страви там коштують недешево. Зокрема, карпачо із лосося стане відвідувачу в 490 грн за порцію. Фірмовий салат "Баккара" з морепродуктами - в 455 грн, салат "Цезар" з філе лосося - у 390 грн. Червоний борщ з фірмовим салом та пампушками коштуватиме 175 грн.
Також не можна назвати бюджетним розміщення у самому готелі. Однокімнатний номер "classic" зі звичайним двоспальним ліжком чи двома односпальними стане у 2280 грн за добу, покращений номер "Deluxe" з двоспальним ліжком та диваном-трансформером - у 3420 грн. Двокімнатний "Suite" з балконом, видом на парк, джакузі та зоною відпочинку з м'якими меблями коштує 4465 грн/доба.
Нагадаємо, нещодавно Інформатор розповідав про те, що Фонд держмайна провів в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі онлайн-аукціон з приватизації готелю Козацький. На ньому перемогло сільськогосподарське ТОВ "Надія", представники котрого зробили ставку у 400 млн грн. Таким чином, у Києві продано найдорожчий з об'єктів приватизації у 2024 році.
Також ми писали про те, що у Києві виставлено на продаж будівлю відомого готелю "Royal Grand Hotel", що розташований у середмісті столиці. Готель має номерний фонд у 47 номерів, ресторан, цілодобово працюючу стійку реєстрації і є міцним чотиризірковим закладом. Продавець готовий продати бізнес навіть у лізинг чи з відтермінуванням. Оголошення про продаж готелю з'явилося на одному з профільних майданчиків у понеділок, 26 лютого.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.