Закупівля протиожеледної солі неналежної якості може обійтися посадовиці Шляхово-експлуатаційного управління Святошинського району позбавленням волі на строк від двох до п’яти років
Начальниці відділу правової роботи та закупівель КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва» інкримінують службову недбалість. Все через тендер із закупівлі дорожньої солі на зиму, який був проведений із порушеннями. Гроші були сплачені як за протиожеледний реагент вищого гатунку, а посипали дороги у Святошинському районі сіллю другого класу.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури, яка зазначає, що договір на поставку дорожньої солі на суму понад 11 млн грн був укладений у листопаді 2023 року. Проте матеріал, який надала компанія-переможець тендеру, геть не відповідав встановленим державним стандартам. Адже для боротьби з ожеледицею та снігом на дорогах і тротуарах взимку має застосовуватися матеріал, який отримують із натуральної солі та піддають спеціальній обробці. І якщо він якісний, то має швидко діяти, не містити домішок, що не підлягають розчиненню, бути екологічним та не агресивним.
Проте у тендері перемогла компанія, що не мала сертифікатів якості на сіль. І саме начальниця відділу правової роботи та закупівель Шляхово-експлуатаційного управління Святошинського району прийняла запит від цієї учасниці конкурсу.
“Після перемоги в закупівлях, замовник і профільна компанія уклали між собою договір на поставку майже 1,7 тонн протиожеледної солі, вартістю у понад 11,7 млн грн. Кошти з місцевого бюджету за матеріал, яким взимку комунальні служби мали б обробляти автомобільні дороги, комунальне підприємство перерахувало на рахунки фірми-постачальника одразу після його отримання”, - повідомляють у поліції Києва.
У ході слідства правоохоронці встановили, що закупка дорожньої солі відбулася з порушенням процедури публічної закупівлі, а предмет торгів не відповідав заявленим стандартам якості. Злочинні дії посадовиці спричинили збитки місцевому бюджету на понад 11,7 млн грн.
Наразі посадовиці оголошено про підозру у службовій недбалості. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А правоохоронці встановлюють повне коло осіб, причетних до “операції із сіллю”, для притягнення їх до відповідальності.
Нагадаємо, 8 липня 2024 року Київ зазнав масованого ракетного удару, внаслідок чого постраждала дитяча лікарня Охматдит, розташована в центрі міста. Лікарня оголосила тендер для ремонту своїх приміщень, в результаті обрала фірму Буд-технолоджі із Запоріжжя, яка пропонувала виконати роботи за завищеними цінами. Після розголосу вирішили провести новий тендер.
Також у МОЗ створили спеціальну Раду, яка буде контролювати процес відновлення лікарні після російської атаки. Зокрема, моніторити прозорість використання зібраних коштів і відбір підрядників.
Незадовго після цього скандалу виник новий - з'ясувалося, що головний військовий цвинтар в селі Гатне під Києвом будуватиме компанія, яку створили через день після оголошення тендера на будівництво. При цьому, документи фірми ще й містять низку невідповідностей до тендерної документації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.