Нардеп Тищенко хоче заборонити кондиціонери у ТРЦ Києва для економії електрики: що йому відповів бізнес

Читать на русском

Депутат Верховної Ради України Микола Тищенко вважає, що саме через кондиціонери у бізнес-центрах та торговельно-розважальних центрах у Києві подовгу немає світла

Читать на русском
Народний депутат Микола Тищенко
Народний депутат Микола Тищенко

Депутат Верховної Ради України Микола Тищенко вважає, що саме через кондиціонери у бізнес-центрах та торговельно-розважальних центрах у Києві подовгу немає світла

Народний депутат України Микола Тищенко 6 червня запропонував революційну ідею. А саме на рівні центральної та місцевої влади заборонити торговельно-розважальним центрам та бізнес-центрам Києва використовувати кондиціонери. Тищенко вважає, що таким чином це може дати пару додаткових годин зі світлом пересічним громадянам. Однак депутат прорахувався, адже більшість великих ТРЦ мають свої генератори на випадок вимкнень світла та не забирають залишки електрики з мережі.

Микола Тищенко звернув увагу на повідомлення у ЗМІ та соцмережах про те, що проблеми з енергопостачанням у Києві значною мірою пов'язані з використанням кондиціонерів. На його думку, заборона вмикати кондиціонери у бізнес-центрах та ТРЦ дасть змогу киянам та гостям міста отримати додаткові 2-3 години електроенергії. Втім, він помиляється.

"Якщо справа тільки в кондиціонерах - чому на рівні уряду та місцевої влади не заборонити використання цих приладів принаймі у торгівельно-розважальних та бізнес-центрах? Нехай дозволять охолоджувати тільки сервери та критичні обʼєкти. А то, вже три дні жаліються, а реальних кроків ніхто не хоче робити", - обурюється народний обранець.

Також Тищенко нагадав, що уряд виділяв 76 млрд грн на захист електричної інфраструктури. Але це не вберегло від руйнування росіянами Трипільську ТЕС, яка частково забезпечувала світлом Київ, Київщину та дві сусідні області. Тому депутат ставить питання вже звільненому віцепрем'єр-міністру з відновлення та інфраструктури Олександру Кубракову - куди пішли ці мільярди.

На слова Тищенка у бізнесу є своя думка, яка ближча до реальності. Наприклад, мережа супермаркетів VARUS ще до повномасштабної війни почала впроваджувати заходи з економії електроенергії. А після атак росіян на енергетичну інфраструктуру там відмовились від яскравих вивісок та відеостін, а також зменшили рівень освітлення там де, це було можливо: у торгових залах та підсобних приміщеннях. Магазини мережі закупили електрогенератори, які дозволяють їм працювати і під час тривалого вимкнення електроенергії.

"Перші блекаути у 2022 році стали сигналом для мережі VARUS про необхідність готуватись до подальших відключень електроенергії. Тому поступово ми закупили стаціонарні та мобільні генератори для безперебійної роботи супермаркетів. Завдяки цьому, незалежно від ситуації з електроенергією, магазини мережі мають змогу працювати та обслуговувати клієнтів. Навіть за наявності генераторів, у компанії все одно є розроблений план дій на випадок, якщо магазини залишаться без електроенергії. Відповідальні працівники мережі знають, що робити, щоб запобігти псуванню продукції", - повідомляє заступник директора з операційної діяльності мережі VARUS Світлана Карпенко.

Також під час вимкнення світла працює, наприклад, ТРЦ SkyMall на проспекті Романа Шухевича, 2Т. Там зазначають, попри відключення світла, магазини, кафе, бари, ресторани та розважальні майданчики для дітей працюватимуть. А досягається це у т.ч. внаслідок використання генераторів. 

Кондиціонери - причина відсутності світла

НЕК "Укренерго", яка вже рік закликає українців не користуватися кондиціонерами. Про необхідність вимкнути кліматичне обладнання постійно нагадує гендиректор компанії YASNO Сергій Коваленко. Так, у середу, 5 червня, він поділився вражаючими даними: за його словами, кондиціонери, що їх вмикають кияни, дали загалом навантаження у 350 мегават. Для порівняння, це приблизна потужність усієї ТЕЦ-5, яка живила 1,5-мільйонний Харків до того, як станцію зруйнували росіяни.

На тлі знеструмлень по 7-9 годин, що відбуваються останній тиждень у Києві, ціла низка державних органів, розташованих у столиці, закуповує кліматичну техніку, завершує процедури та не скасовує тендери, що вже були оголошені раніше. Вони використовують кондиціонери та оплачують обслуговування цієї ненажерливої техніки або купують нові кондиціонери. Це і Центр громадського здоров'я МОЗ України, і Управління адміністративних будинків Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабміну, і Центр обслуговування підрозділів Нацполіції України, і Держбюро розслідувань (ДБР), і Держмитслужба, і Шостий апеляційний суд, і офіс парку "Межигір'я" та інші.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.