Чому в Києві світло відключають більше, ніж в інших областях, та що робити, якщо у вас нема електрики в білій зоні - роз'яснення YASNO

У YASNO вказують, що 6 червня обмеження енергопостачання будуть в графіках

YASNO
У Києві більше відключають світло, адже між споживачами розподіляють залишок об’єму після критичної інфраструктури

У Києві ситуація з генерацією без змін. З урахуванням ремонтів блоків та останніми руйнуваннями катастрофічно не вистачає електроенергії на потреби. У столиці більше відключають світло, адже між споживачами розподіляють залишок об’єму після критичної інфраструктури. Про це повідомив генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко.

За його словами, 6 червня обмеження енергопостачання будуть в графіках. Якщо будемо не вкладатись, то Укренерго вводитиме екстрені обмеження.

"Так, у Києві відключають трохи більше, ніж по решті регіонів. Це повʼязано в тому числі з великою кількістю критичної інфраструктури. Тобто від максимально можливого обʼєму споживання віднімається обʼєм критичної і вже залишок розподіляється між всіма споживачами. Маю надію, що ця ситуація трохи збалансується найближчим часом", - вказав Коваленко. 

  • Що робити коли у вас нема світла в білій зоні? Залишити заявку на сайті колег з мереж - посилання.
  • Що робити коли мережі кажуть, що у вас світло є, а у вас його нема? Спочатку сконтактувати з електриком вашого будинку і зʼясувати, чи нема якоїсь аварії в будинку. Якщо нема, залишіть заявку на сайті мереж.
  • Що робити, коли у сусіда є світло, а у вас нема? Порадіти за сусіда, бо вже через деякий час він буде за вас радіти.

Співпраця для нарощування потужностей розподіленої генерації 

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з делегацією Європейського банку реконструкції та розвитку на чолі з президентом ЄБРР Оділь Рено-Бассо. Участь у зустрічі також узяли віцепрезидент з банківського бізнесу ЄБРР Маттео Патроне, керуючий директор ЄБРР у справах України та Молдови Арвід Тюркнер та керівники інших структурних підрозділів установи. Сторони обговорили співпрацю для розширення участі ЄБРР у проєктах з посилення стійкості української енергосистеми та нарощування потужностей генерації.

«Наразі ситуація досить складна: значних пошкоджень зазнали потужності маневрової генерації – тепло- та гідроелектростанцій, а також об’єкти системи передачі електроенергії. Через дефіцит в енергосистемі ми вимушені застосовувати обмеження для споживачів. Але ворог не припиняє атаки, і важко передбачити, якими будуть їх наслідки перед початком зими. Тому наше ключове завдання наразі – максимально наростити до початку зими потужності розподіленої генерації, об’єкти якої є набагато складнішою ціллю для ворога», – зазначив Галущенко.

Міністр підкреслив, що вже тривають роботи із встановлення газових турбін, а також визначено місця для розміщення газопоршневих установок. Ці проєкти реалізуються із залученням міжнародних партнерів. Сторони обговорили можливості залучення допомоги ЄБРР для цих проєктів. Також очільник Міненерго поінформував про підготовку нормативної бази для стимулювання встановлення домогосподарствами і бізнесом генеруючих потужностей, зокрема сонячних панелей, які зможуть забезпечити потреби споживачів у період відключення електропостачання. Також готується низка рішень для дерегуляції і спрощення процедур приєднання до мереж.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ