ТРЦ Києва почуваються вже краще: які фактори вплинули на збільшення відвідуваністі

Читать на русском

Найгіршою ситуація була у січні, коли усі святкові закупівлі вже закінчилися, а рівень небезпеки з повітря залишався на високому рівні

Читать на русском
Відновлення показників ритейлу у Києві
У Києві та по країні в цілому збільшився рівень відвідуваності ТРЦ

Найгіршою ситуація була у січні, коли усі святкові закупівлі вже закінчилися, а рівень небезпеки з повітря залишався на високому рівні

У Києві, та і в Україні в цілому, люди стали більше ходити до торгівельних центрів. Ця тенденція прямо пов'язана зі зменшенням кількості повітряних тривог. У попередні три місяці показники роботи ТРЦ страждали через постійну загрозу обстрілів - тепер ситуація почала виправлятися. Про це свідчать результати дослідження, що провели в Українській Раді Торгових Центрів, опублікованому 18 березня.

Показники роботи ТРЦ закладені у Індексі самопочуття рітейлу, і в лютому 2024 року він суттєво відновився після січневого зниження. Так, у січні результат становив 27,0 пунктів, рік назад у лютому - 28,2 пункти. А нині показник підвищився до 29,1 пунктів.

"Це пов'язане, перш за все, зі зростанням відвідуваності ТРЦ покупцями. Ми робимо ще одне дослідження, щодо частки повітряних тривог під час роботи ТРЦ, і показники тривог корелюють з відвідуваністю - починаючи з жовтня, кількість тривог почала постійно зростати, що сказалося на показниках роботи торгівельних закладів. Напередодні Нового року ситуацію ще вдавалося втримати за рахунок того, що люди робили святкові закупки, а от у січні показники впали", - пояснив Інформатору голова дослідницької групи УРТЦ Дмитро Топольськов.

Із завершенням зимового періоду кількість повітряних тривог пішла на спад. Це сказалося і на зменшенні кількості й тривалості тривог протягом роботи ТРЦ, веде далі фахівець. Втім, нинішні показники Індексу все одно набагато нижчі, ніж ті, що показував український ритейл до початку повномасштабного вторгнення. Так, найкращі показники Індекс показав у червні 2021 року (35,6 пунктів), а у січні 2022-го, напередодні вторгнення рф, він складав 30,6 пунктів.

Повноцінне відновлення - за умови повернення біженців

Показники Індексу розраховуються, виходячи з показників відвідуваності ТРЦ, також у розрахунок беруться такі параметри, як вакантність торгівельних площ та рівень ставок оренди. Втім, як бачимо, саме з наявністю покупців фахівці пов'язують відновлення Індексу. Напевно, повноцінна "реабілітація" довоєнних показників буде неможливою без повернення з-за кордону українських біженців, що становлять досить велику частку платоспроможного населення.

Крім того, важливим фактором може бути зміна купівельних настроїв у тих українців, хто залишився вдома: багато хто з них переключився на допомогу армії та збройним підрозділам, відклавши покупки та розваги до кращих часів. Не останнім чинником буде і зниження орендних ставок у прикордонних та прифронтових містах. Наразі на Харківщині, Херсонщині, Запоріжжі, Миколаївщині та у інших регіонах через небезпеку ставки знижено.

Ocean Mall, Green Gallery, New Ray: які ТРЦ запрацюють цього року

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що у столиці та передмісті цьогоріч можуть відкритися кілька торгових центрів. Раніше їх не ввели в експлуатацію через пандемію коронавіруса, потім - через початок повномасштабної війни. Йдеться про ТРЦ Ocean Mall на вул. Антоновича, Green Gallery у Чабанах на Київщині, New Ray на вул. Драйзера.

А днями мер Бучі Анатолій Федорук розповів про ТРЦ Bucha Gallery, який буде збудований до кінця року на місці зруйнованого загарбниками гіпермаркету "Епіцентр" по вулиці Нове Шосе. Мер похвалився: ТРЦ принесе понад 600 робочих місць для жителів громади, та більш як 30 мільйонів податків до місцевого бюджету щорічно.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Останні дні приносять багато новин про удари по нафтопереробних заводах та нафтосховищах в Росії. Повідомлення про смерть віцепрезидент компанії «Лукойл», який, за чутками, покінчив життя самогубством після атаки на завод, ще більше загострює ситуацію. Ми розмовлятимемо з колишнім громадянином Росії, Михайлом Орєшніковим, щоб з'ясувати можливі наслідки цих подій на військовому та економічному фронті. Приєднуйтеся до обговорення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.