Колишню будівлю корпорації Артеріум продають, щоб виконати рішення суду про стягнення в дохід держави суми у 1,5 млрд грн, в той час, як екс-власник бізнесу перебуває у Франції та судиться, щоб не екстрадуватися до України
19 серпня Мінюст проведе онлайн-аукціон з продажу триповерхової будівлі корпорації "Артеріум" на вулиці Саксаганського у Києві. Її було придбано у 2008 році, а у 2021-му міністерство відсудило її за борги корпорації перед АТ "Фінанси і кредит". Стартова ціна за лот складає 50,5 млн грн.
Про проведення торгів повідомляє держпідприємство "Сетам", що займається примусовим виконанням рішень судів, зокрема, реалізацією майна. Будівля колишнього заводу "Київмедпрепарат" складається з 3 поверхів та площею 1508,7 кв. м. Вона розташована поряд із перетином вулиць Саксаганського та Симона Петлюри, за квартал від ботанічного саду ім. Фоміна. Це офісні приміщення, а сама будівля зведена наприкінці ХІХ ст., щоправда, після надбудови третього поверху вона втратила історичну цінність. Ремонт в будівлі востаннє проводився 2009 року.
Нині аукціон перебуває на етапі реєстрації учасників. Дату проведення торгів призначено на 19 серпня. Нинішня спроба продати майно "Артеріуму" вже не перша. 8 січня 2024-го Фонд гарантування вкладів спробував продати будівлі "Галичфарму" у Львові площею 36,8 тис. кв. м, а також "Київмедпрепарату" на вул. Саксаганського, 139, загальною площею біля 3 тис. кв. м. та на просп. Перемоги загальною площею 1,7 тис. кв. м. Стартова ціна була 2,2 млрд грн, але аукціон не відбувся.
Будівля належала столичному підприємству "Київмедпрепарат" - за радянських часів та в 90-х це був провідний виробник антибіотиків та відоме підприємство. Втім, воно почало занепадати, і вже 2005 року "злилося" з компанією "Галичфарм" у фармацевтичну корпорацію "Артеріум". Одним з ключових її власників стала київська група "Фінанси та Кредит", контрольована нардепом III, IV, V, VI, VII та VIII скликань, виконавчим директором Ferrexpo Костянтином Жеваго.
Проблеми в Жеваго виникли у вересні 2019-го, коли ДБР відкрила проти нього кримінальну справу щодо можливої причетності до розкрадання коштів (2,5 млрд грн). Нібито, Жеваго та інший топ-менеджер банку "Фінанси та Кредит" видавали свідомо безнадійні кредити, щоб заволодіти грошима (по суті - "вивести" їх з банку, збанкрутувавши його).
З грудня 2019-го бізнесмен перебував у міжнародному розшуку, а в грудні 2022-го його затримали у французькому Куршевелі. Втім, рік потому Верховний суд Франції постановив, що Жеваго не підлягає екстрадиції. Натомість, в Україні виконують рішення суду, і стягують в дохід держави майно за рішенням суду про примусове стягнення 1,54 млрд грн. Саме тому й продають будівлю.
Нагадаємо, Фонд держмайна виставляє в оренду приміщення всередині видавничого комплексу "Преса України", що розташоване просто біля ст.м. "Шулявська" у Києві. Загальна площа нерухомості становить 10,4 тис кв.м, і йдеться про п'ять приміщень всередині комплексу, будиночок охорони та дві площадки, на яких облаштовано автомобільні стоянки. Звучить непогано, але є єдина проблема: за умовами розпорядника майна, використовувати його можна лише за прямим призначенням - тобто, друкувати книжки чи періодичні видання.
Також ми розповідали про те, що у липні Фонд держмайна провів в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі онлайн-аукціон з приватизації готелю Козацький. На ньому перемогло сільськогосподарське ТОВ "Надія", представники котрого зробили ставку у 400 млн грн. Таким чином, у Києві продано найдорожчий з об'єктів приватизації у 2024 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.