На столичних Теремках продається ресторан Вітряк з унікальним мозаїчним панно

Мозаїка Вітру на фасаді закладу належить київській художниці-шістдесятниці Аллі Горській, нині це єдина монументальна робота мисткині, що збереглася у столиці та, вірогідно, у світі: інші опинились в окупації та були знищені

Нерухомість продаж ресторан Вітряк Київ Теремки
Панно "Вітер" вже було на межі знищення 2016 року, тоді власники закладу Mill Hub могли його знищити, втім, лишезакрили гіпсокартоном

У Києві виставили на продаж ресторан "Вітряк" (нині - "Mill Hub") на проспекті Глушкова. Він існує з 1967 року, і зберіг частину найперших інтер'єрних рішень та оздоблення. Та найціннішим є панно "Вітер" на його фасаді авторства київської художниці-шістдесятниці Алли Горської. Це єдина монументальна робота мисткині, що збереглася у столиці та, вірогідно, у світі: інші опинились в окупації та були знищені.

Нині одноповерховий заклад площею 1200 кв.м виставлено на продаж. Він розташований на Теремках, на проспекті Глушкова, 11. Заклад має все необхідне для роботи обладнання, терасу, усі необхідні кліматичні системи та гостьовий паркінг. І, звісно, сам вітряк, як окрасу і смисловий акцент.

Про продаж повідомила журналістка Олена Деньга. Вона зазначила, що найцінніше з того, що є в ресторані - панно "Вітер" - вже було на межі знищення 2016 року. Тоді власники закладу Mill Hub закрили його гіпсокартоном.

"Тоді про Горську знали набагато менше, але завдяки двом мистецтвознавцям, Євгенії Моляр та Людмилі Огнєвій, панно вдалося врятувати. На щастя у тодішнього Мілл Хабу грошей вистачило лише на гіпсокартон, а не демонтаж", - зазначила у дописі Деньга, додавши, що робота "Вітер" є єдиним вцілілим монументальним панно Горської.

Ресторан виставлений на продаж за ціною у 41,1 млн грн - це приблизно 1 млн доларів. В нового власника серед обов'язків буде ще й підтримання панно у музейному стані - об'єкт вже додано до охоронного реєстру, про що зазначила у коментарях до допису журналістки депутатка Київради Ксенія Семенова.

Клуб "Saxon" та Квіти України: що за будівлі продаються у Києві

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що у Києві виставлено на продаж будівлю нічного клубу "Saxon". Вона розташована поряд зі ст.м. "Васильківська" у Голосіївському районі Києва, а сам клуб є досить відомою локацією в столичної молоді. Він входить до "імперії" закладів київського бізнесмена Ростислава Ручка: крім цього клубу, йому належить ще Boho, Barbeer Music Pub, Forsage Dance Club та клуб Intense біля Центрального залізничного вокзалу.

Також ми розповідали про те, що у столиці продається один з найбільш скандальних об'єктів нерухомості: йдеться про будівлю "Квіти України", навчально-методичний павільйон у середмісті. Влітку 2021-го через спробу його "ревіталізації" почалися протести активістів, будівлю спочатку було внесено до Держреєстру пам'яток та Переліку об'єктів культурної спадщини, але в грудні 2022-го Окружний адмінсуд Києва скасував відповідні накази Мінкультури та КМДА. Тепер "Квіти" з невизначеним статусом продаються за трохи більше, ніж 5 млн доларів США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube