Київрада скасувала аукціон з оренди Житнього ринку: киян запрошують до обговорення

Читать на русском

Через Житній ринок у Києві розгорівся скандал, який на сесії столичної влади прокоментував Віталій Кличко: активісти побоюються, що після аукціону на місці ринку може з’явитися черговий ЖК чи ТРЦ.

Читать на русском
аукціон, Житній ринок, конкурс, приватизація
Аукціон з оренди вдруге відміняють

Через Житній ринок у Києві розгорівся скандал, який на сесії столичної влади прокоментував Віталій Кличко: активісти побоюються, що після аукціону на місці ринку може з’явитися черговий ЖК чи ТРЦ.

В Київраді уважно читають Інформатор, тому що не встиг вийти матеріал про народну приватизацію Житнього ринку замість проведення аукціону з оренди, як торги вдруге скасували. Хоча конкурс мав пройти вже наступного понеділка, 15 квітня. Відкрито про приватизацію мова поки не йде, але вже є заяви про «напрацювання разом з киянами нових умов конкурсу». Про це Київрада офіційно повідомила 12 квітня 2024 року. 

Проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку наразі зупинено. Для цього департамент промисловості звернувся до департаменту комунальної власності з проханням анулювати аукціон, запланований на 15 квітня. 

Аукціон з оренди скасували.
Аукціон з оренди скасували.

 

«Враховуючи резонанс серед громади Києва щодо збереження «Житнього ринку» та його цільового призначення, ми прийняли рішення не проводити аукціон зараз, напрацювати разом з киянами нові умови конкурсу та вимоги до потенційного орендаря. На це нам потрібен додатковий час», – повідомив директор департаменту промисловості та розвитку підприємництва Київради Володимир Костіков.

Він додав, що головною умовою оренди Житнього ринку залишиться термінове проведення капітального ремонту. Адже Житній ринок на Подолі – один із найстаріших ринків Києва. Сучасне його приміщення збудували ще в 1980 році. І сьогодні, після понад 40 років експлуатації, воно потребує капітального ремонту, щоб відповідати сучасним реаліям.

Ринок, який збудували у 1980 році, потребує ремонту.
Ринок, який збудували у 1980 році, потребує ремонту.

«Водночас саме бачення концепції відродження ринку обов'язково має бути погоджене з киянами. Над цим і працюватимуть найближчим часом профільні департаменти спільно з представниками громадськості», - заявили в Київраді.

Як довго будуть тривати консультації з киянами та в якому форматі їх проведуть поки не відомо.

Народна приватизація замість оренди

Засновник інвестиційного фонду Inzhur Андрій Журжій вважає, що за обов’язковою реконструкцією, яку має зробити орендар, оголосять приватизацію. Для того, щоб громада Києва не втратили ринок найкращий вихід, за думкою Журжія – це оголосити не конкурс оренди, а аукціон приватизації, де можуть взяти участь прості українці. 

З Житнього ринку пропонують зробити гастрономічну локацію на кшталт TimeOut Market у Лісабоні. Це колишній рибний ринок Mercado da Ribeira, якій перетворили на модний фудкорт.
На цій локації під одним дахом працюють 26 ресторанів, 8 барів, багато магазинчиків та найкращі у місті продавці м'яса, риби, фруктів та квітів. А на другому поверсі ринку працює затишний коворкінг.

Що за аукціон з оренди

На 25 березня 2024 року був запланований аукціон з передачі в оренду на 15 років приміщення відомого київського ринку. За умовами торгів, орендар зобов’язаний провести за власні кошти капітальний ремонт будівлі та виконати вимоги пожежників. 

Також на першому поверсі мають продавати сільськогосподарську продукцію, а на другому розміщуватимуться кафе, ремонт одягу, хімчистка, вело - та радіомайстерні, а також ремонт годинників та телефонів.

Компанії мали подати заявки на конкурс у короткі терміни – за 5 днів. Цю умову назвали дискримінаційною та кияни запідозрили, що переможець вже відомий. Через розголос мер Києва Віталій Кличко на сесії 21 березня 2024 року пообіцяв, що термін подачі заявок зроблять максимально можливим. 

 

«Щодо рішення про здачу в оренду приміщення Житнього ринку, яке є комунальною власністю. Підкреслю: умовою оренди є збереження функціонала та продовження роботи ринку. У вимогах до орендаря – реконструкція критої будівлі, зокрема і її даху, ремонт інженерних комунікацій», – заявив Віталій Кличко.

За його словами, під час воєнного стану законодавство встановлює термін подачі заяв на аукціон від 5 днів. Проте його збільшать.

«Зараз законною процедурою оголосимо про нові торги, до яких потенційні інвестори матимуть максимальний за законом термін – 25 днів до відкритого аукціону, – зазначив Віталій Кличко під час сесії Київради. - Потрібно робити негайні кроки, щоб врятувати будівлю, врятувати Житній ринок».

Інформатор писав, що шеф-кухар Євген Клопотенко закликає взяти в оренду Житній ринок у Києві.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.