На Київщині ДТЕК запустив пілотний проєкт цифрового двійника електромереж

Віртуальна копія справжньої мережі дозволяє заздалегідь виявляти слабкі місця, не допускати або швидше усувати аварії та скоротити кількість відключень

ДТЕК
На Ірпінсько-Бучанській ділянці оцифровано понад 3 тисячі км ліній та майже 1,5 тисячі енергооб’єктів

Компанія “ДТЕК Київські регіональні електромережі” реалізує пілотний проєкт цифрового двійника електромереж. Це віртуальна копія реальних мереж  у спеціалізованому програмному забезпеченні, яка моделює роботу мережі, розподіл навантаження та допомагає прогнозувати аварії. Станом на 9 жовтня 2024 року на Ірпінсько-Бучанській ділянці вже оцифровано понад 3 тисячі км ліній та майже півтори тисячі енергооб’єктів. 

Про це повідомляють у пресслужбі ДТЕК Київські регіональні електромережі та зазначають, що наступного року проєкт цифрового двійника має розширитися на всю Київську область. Адже це дієвий спосіб зробити електромережі більша надійними. Цифрове моделювання дозволяє виявляти слабкі місця у ній ще до того, як сталася аварія.

"Цифровий двійник - це "копія" мережі в спеціалізованому програмному забезпеченні, наповненому даними про електромережі, їхні характеристики, потужності, категорії надійності клієнтів тощо. Ця програма дає змогу моделювати роботу мережі, розподіл навантаження за елементами, а також прогнозувати аварії. Завдяки цій технології енергетики зможуть визначати слабкі місця в мережі та ефективні способи їх посилення", - зазначають у ДТЕК.

За словами начальника відділу довгострокового планування та аналізу мережі "ДТЕК Мережі" Леоніда Москаленка, однією з важливих переваг цифрового моделювання є скорочення часу відключень. Наприклад, він підтвердив можливість зменшення середнього часу аварійного відключення електроенергії з 1122 до 100 хвилин на рік в Ірпінському енерговузлі, де наразі реалізується пілотний проєкт цифрового двійника. Це відбувається за рахунок того, що енергетики заздалегідь виявляють слабкі місця у мережі й посилюють їх та мають можливість планувати модернізацію.

У Києві відновлюють ТЕЦ-6, а в області шукають гроші, щоб запустити Білоцерківську ТЕЦ

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що КП "Київтеплоенерго" планує провести ремонтні роботи на ТЕЦ-6, найбільш потужній в Україні теплоелектроцентралі. У планах - до кінця грудня 2024 року відновити виробничі приміщення, знесолюючи установки станції, а також відновити ресурс працездатності систем керування обладнанням. Всі роботи, згідно з планами, мають коштувати бюджету міста 24,2 млн грн.

Також ми розповідали, що місто Біла Церква, що на Київщині, шукає інвесторів, які б вклалися у відновлення електрогенерації на ТЕЦ. Вартість робіт складе близько чверті мільярда гривень, і для місцевої громади сума є непідйомною. Відтак, нині влада міста просить про допомогу міжнародні фонди.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube