На горі Щекавиця будують клубний дім OLEGIV Podil на території пам`ятки археології

Читать на русском

У грудні 2021 року за фактом робіт на території пам`ятки археології національного значення відкрили провадження та згодом арештували ділянку, однак суддя зняв обмеження вже у червні 2023 року.

Читать на русском
забудовник, Київ, прокуратура, Щекавиця
Забудовник хоче подовжити угоду про оренду землі

У грудні 2021 року за фактом робіт на території пам`ятки археології національного значення відкрили провадження та згодом арештували ділянку, однак суддя зняв обмеження вже у червні 2023 року.

На частині давнього Щекавицького кладовища поряд з Подільською радіовежею в зоні обмеження забудови триває будівництво клубного дому OLEGIV Podil. У 2018 році фірма-забудовник «АДАМАНС» отримала ділянку на 0,5743 га в оренду на 5 років. Строки вийшли, тому торік компанія звернулась до Київради, щоб подовжити угоду про користування землею. 

На розгляд депутатів Київради винесли проєкт рішення щодо подовження фірмі «АДАМАНС» договору оренди ділянки ще на 5 років. Депутати його підтримали.  

 

Нагадаємо, що у 1947 році ділянку на вулиці Олегівській, 36, де будується клубний дім, передали Київському індустріальному технікуму для спорудження гуртожитку для своїх студентів. Вже у 1999 році Київрада забрала цю ділянку та передала її закритому акціонерному товариству «Будмпусконаладка» для «обслуговування та експлуатації адміністративної та виробничих будівель і споруд». Тоді ділянку надавали в оренду на 49 років «без права будівництва капітальних споруд».

Однак 49 років закінчилися у 2018 році, коли Київрада за головування мера Віталія Кличка забрала землю у «Будмпусконаладки» та передала на 5 років фірмі «АДАМАНС». 

На горі Щекавиця будують клубний дім OLEGIV Podil на території пам`ятки археології 1

На Щекавиці будують клубний будинок бізнес-класу в історичному центрі Києва. Фото -
На Щекавиці будують клубний будинок бізнес-класу в історичному центрі Києва. Фото - сайт dim-bud

За даними будівельного реєстру, будівництво клубного дому називається «реконструкція адміністративних будівель під багатофункціональний комплекс». Роботи почалися, за даними офіційного сайту проєкту, у II кварталі 2021 року, а закінчитися мають у IV кварталі 2025 року. 

Це має бути один будинок на 5-8 поверхів «бізнес-класу» з підземним паркінгом, лаунж-зоною та дитячим майданчиком. Станом на березень 2024 року роботи на об’єкті виглядали так

На горі Щекавиця будують клубний дім OLEGIV Podil на території пам`ятки археології 3

 

Хід будівництва клубного дому OLEGIV Podil за березень 2024 року. Фото -
Хід будівництва клубного дому OLEGIV Podil за березень 2024 року. Фото - dim-bud.ua

 

«Це взірець архітектури новітнього Подолу, ідеально інтегрований в матерію міста, живий, вишуканий, продуманий до дрібниць», - йдеться на сайті проєкту.

Будують там, де не можна

У 2010 році на аукціоні з продажу майна «Будпусконаладки» компанія «Адаманс» придбала нежилий триповерховий будинок та інші споруди площею 253 м кв. Так компанія-забудовник отримала право просити укласти з нею угоду про оренду землі.

Ділянка, де будують клубний дім. Скрін - сайт "Наші гроші"
Ділянка, де будують клубний дім. Скрін - сайт "Наші гроші"

 

Просто так мати землю та платити за неї податки не входило у плани компанії. Державна архітектурно-будівельна інспекція у червні 2021 року видала «Адамансу» дозвіл на будівництво. Як писав сайт «Наші гроші», відповідно до Генплану столиці ця ділянка належить до території громадських будівель та споруд, частково – територія вулиць і доріг, де будувати житло заборонено. 

Щобільше: в рішенні про передачу землі в оренду у 2018 році сама Київрада зазначила, що ділянка входить до території пам’ятки археології національного значення «Культурний шар городища ІХ-ХІІІ ст. Щекавицька гора», а також пам’ятки ландшафту та історії місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір та долини р. Дніпро».

«На вулиці Олегівській, 36...передають частину давнього Щекавицького кладовища. Найдавніша історія поховання тут сягає історії смерті князя Олега (звідси - друга назва гори, Олегова)», - писав активіст Дмитро Перов

Не зважаючи на це, необхідні для початку робіт містобудівні умови та обмеження забудовник отримав на наступний рік, як домовився з Київрадою про оренду. 

Що відомо про забудовника

За інформацією аналітичної платформи YouControl, «АДАМАНС» зареєстрували понад 17 років тому у Києві. Спочатку фірма мала назву "ЛН МЕТАЛЗ УКРАЇНА" та займалася торгівлею металами. Згодом компанія змінила назву на "ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ КЕЙ ПІ ДІ" та перейшла на дослідження та соцопитування. Останній зареєстрований вид діяльності – це обслуговування об’єктів. Ці перетворення можуть свідчити, що компанія не раз перепродавали й нові власники змінювали як назви, так і сферу діяльності.

Наразі засновниками вказані компанії "КРАФТ ЕСТЕЙТ" з Києва, "РІВНЕВОДАВТОТРАНС" з Рівного та "МОЛПРОМ-ЕКСПЕРТ" з Луцька. За даними Youcontrol, «Рівневодавтотранс» та «Молпром-Експерт» мають відношення до групи компаній «Континіум», власниці мережі АЗК WOG.

Для прокуратури будівництво на Щекавиці не пройшло не поміченим. У грудні 2021 року було відкрито кримінальне провадження №12021100100004918, в якому правоохоронці будівництво клубного дому називають «незаконними земельними роботами на об`єкті археологічної спадщини, віднесеному до пам`яток національного значення». 

«Будівництво ведеться на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:91:099:0001, площею 0,5743 га, з цільовим призначенням - для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов`язаної з отриманням прибутку), - зазначав прокурор у клопотання про арешт ділянки. - Таким чином, дозвільна документація на будівництво передбачає реконструкцію існуючих будівель, натомість на об`єкті будівництва жодних елементів існуючих будівель не було збережено, будівлі повністю зруйновано, на вказаному об`єкті ведеться нове будівництво».

В прокуратурі заявили, що призначення ділянки передбачає будівництво адміністративної будівлі, а не житлової споруди.

«Водночас в техніко-економічних показниках Дозволу міститься інформація про те, що будівля матиме 154 квартири. Крім того, забудовник здійснює продаж квартир в п`ятисекційному 5-8 поверховому житловому будинку», - вважали в окружній прокуратурі.

До того ж слідство встановило, що дозвіл на роботи на території пам`ятки археології національного значення не видавався. Тому ділянку арештували, проте у червні 2023 року обмеження зняли. Відомостей про те, що слідство завершено та справу передали до суду, ми не знайшли.

В Ірпені побудують ЖК з власною набережною біля озера

Біля ірпінського озера Мистецтв у межах будівництва житлового комплексу «RIVER PORT» планують створити сучасну набережну з біговими доріжками та музичним маяком. Концепцію цієї набережної розробила група будівельних компаній – товариство "Відважних" у співпраці з архітектурним бюро Vovk+Partners Architects. 

В рамках проєкту передбачається облаштування бігових та велосипедних доріжок, а також зон для відпочинку та пікніків. Одним із ключових елементів набережної стане музичний маяк, який буде унікальним та найбільшим в Україні. Крім того, концепція включає будівництво амфітеатру, фонтану та причалу з човниковою станцією.

Інформатор писав, що у Києві історичний будинок впишуть у новий ЖК FRANKLIN Concept House.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.