У Києві працівник ритуальної служби викинув прах померлих на пустир: що йому загрожує

Читать на русском

У столиці прокуратура розпочала провадження проти працівника ритуальної служби за наругу над урнами з прахом померлих

Читать на русском
Прокуратура повідомила працівнику ритуальної служби в столиці про підозру
Пустир

У столиці прокуратура розпочала провадження проти працівника ритуальної служби за наругу над урнами з прахом померлих

У столиці прокуратура оголосила про підозру 26-річному працівнику ритуальної служби. З'ясувалося, що він викинув на пустирі урни з прахом померлих. Тепер киянину загрожує ув'язнення, або обмеження волі. Про це 11 квітня розповіли в Київській міській прокуратурі. 

Вберезні 2024 року на пустирі на вулиці Сирецькій були знайдені урни з прахом. З'ясувалося, що це урни з однієї з приватних ритуальних служб Києва. Родичі померлих зверталися до цієї організації для ритуальних послуг, серед яких - кремація. 

Як пояснили правоохоронці, після проведення кремації прах покійного поміщався в урну крематорію. Після цього його пересипали в урну замовника. Проте урни, які надавалися рідним, були меншими від тих, що були в крематорію. Відповідно, вдавалося перемістити не все. Ритуальна служба повинна була утилізувати урни з залишками праху. Проте 26-річний працівник служби вирішив просто викинути їх на пустирі. На вулиці Сирецькій знайшли 36 урн з прізвищами померлих. У 20 з них був прах.     

Правоохоронці підкреслили, що повідомили про підозру 26-річному співробітнику приватної ритуальної служби у нарузі над урною з прахом померлого, вчиненій повторно (ч.ч. 1, 3 ст. 297 КК України). Чоловіку загрожує обмеження волі на строк від чотирьох до п’яти років або позбавлення волі від чотирьох до семи років.

У Києві повідомили про підозру фіктивному благодійному фонду   

Раніше в прокуратурі розповідали, що було повідомлено про підозру 3 членам групи, які заволоділи грошима, які збирали від імені благодійного фонду начебто на потреби постраждалих від війни дітей (ч. 3 ст. 201-2 КК України). Виявилося, що учасники схеми зареєстрували благодійний фонд та утворили call-центр, оператори якого здійснювали телефонні дзвінки та розсилку повідомлень підприємцям, представникам різних організацій та звичайним громадянам з проханням долучилися до збору грошей.     

Аферисти обіцяли благодійникам, що ці кошти підуть на допомогу дітям, які постраждали від російської агресії. Однак насправді гроші аферисти забирали собі. Для маскування інколи вони могли переказувати незначну суму коштів на благодійність. За даними правоохоронців, з квітня 2022 року по червень 2023 року учасники угруповання привласнили близько 5 мільйонів гривень. 

"На даний час двом фігурантам обрано запобіжні заходи у виді тримання під вартою із можливістю внесення застави, а також одному підозрюваному цілодобовий домашній арешт", - розповіли в прокуратурі. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.