До міської влади звернулися з петицією розширити перелік громадських туалетів у парках, на площах, зупинках громадського транспорту, популярних туристичних маршрутах тощо; звертаються також з проханням забезпечити дотримання чистоти в тих вбиральнях, що вже працюють у середмісті столиці
Кияни просять міську владу збільшити кількість громадських вбиралень у Києві. Йдеться про загальнодоступні локації - парки, площі, зупинки громадського транспорту, популярні туристичні маршрути. Звертаються також з проханням забезпечити дотримання чистоти в тих вбиральнях, що вже працюють у середмісті столиці.
Відповідну петицію днями зареєструвала на сайті Київради киянка Дарина Якушко, і відозва стрімко набирає голоси. Так, за неповні чотири дні петицію вже підписади більше, ніж 600 киян - це означає, що вона гарантовано буде розглянута міською владою, оскільки з легкістю набере необхідні для цього 6 тисяч підписів. У відозві її авторка стверджує, що в місті існує серйозна проблема з доступом населення до громадських вбиралень.
"Недостатня кількість туалетів на вулицях, у парках та інших громадських місцях створює незручності як для мешканців, так і для гостей міста. Особливо ця проблема стосується літніх людей, людей з дітьми, людей з інвалідністю та туристів", - вважає Дарина Якушко.
Авторка відозви вважає за необхідне збільшити кількість громадських вбиралень у ключових місцях локаціях міста - в парках, на площах, зупинках громадського транспорту, пішохідних зонах і головних туристичних маршрутах. Також вона пише про необхідність забезпечення належного обслуговування вбиралень, в т.ч. для людей із обмеженими можливостями. Крім того, Якушко акцентує увагу на доступності вбиралень - і просить розглянути можливість зробити їх безкоштовними.
Нагадаємо, ще у січні 2024-го Інформатор писав про петицію з вимогою облаштувати вбиральні на усіх станціях метрополітену, або десь поруч із ними. Випадки із порушенням громадського порядку у метро, про які писав Інформатор, також свідчать про необхідність облаштування вбиралень. Втім, практика свідчить, що навіть у разі видання подібного розпорядження з боку мера Києва, зробити туалети у метро все одно майже неможливо - навіть попри те, що конструктивно вони передбачені, а за новими будівельними стандартами навіть зобов'язані бути на кожній станції.
Також ми розповідали про інтерактивну карту громадських вбиралень у Києві, розроблену командою DOZORRO. Експерти позначили на мапі інформацію про 179 туалетів, які доступні для містян. На мапу нанесли дані про тип, стан вбиральні та її балансоутримувача (кому належить).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.