Навести лад на Пейзажці та в екопарку Осокорки: кияни підказали Кличкові, де саме потрібне велике прибирання

Київрада анонсувала щорічний осінній двомісячник з благоустрою, а ми уважно зібрали побажання мешканців столиці та підготували ТОП-5 місць, де негайно потрібно прибратися

прибирання толока
Приєднатися до толоки можна будь-коли, але головні дні - 20 та 21 вересня

З 16 вересня у Києві стартував осінній двомісячник із благоустрою, що, як обіцяють, охопить усі райони столиці. Самі кияни на процес можуть впливати опосередковано - створюючи та підписуючи петиції на сайті Київради, або шляхом повідомлень, через кол-центр "15-51", наприклад, мешканці Академмістечка  вже точно зверталися про необхідність прибрати сміттєзвалища біля метро. Як розповідав Інформатор, воно виникло якраз внаслідок благоустрою, коли знесли МАФи, а мотлох та сміття після демонтажу залишили - і за півтора місяця нічого не змінилося. 

Проте ніхто не скасовував правила “Хочеш зробити якісно - зроби сам”, і кияни матимуть можливість долучитися до великого прибирання. Як заявив в інтерв'ю телеканалу Київ директор Департаменту територіального контролю Михайло Буділов, 20 та 21 вересня у Києві відбудеться загальна толока, що розпочнеться о 16-й годині. Планується близько 40 основних локацій, по 3-5 на кожен район. У цих точках киянам, які долучилися до прибирання, нададуть необхідний інструмент, рукавиці, мішки.

Переліку локацій, де благоустрій має перемогти хаос, міська влада поки не оприлюднила, проте Інформатор зібрав кілька порад від киян з переліком найболючіших точок, спираючись на нещодавні петиції, скарги у соцмережах та власний досвід. Тож, ТОП-5 локацій, за стан яких владі має бути соромно.

1. Чистота на Пейзажній Алеї

Петиція, що присвячена смітникам в одній з найпопулярніших туристичних локацій столиці, створена 28 серпня, наразі зібрала 893 підписи. Її автори закликають облаштувати одну з найпопулярніших туристичних локацій столиці, Пейзажну алею на Подолі.

“Через "новітні" смітники Пейзажна Алея перетворюється із культурного центру на смітник. Під час прибирання смітників на пішохідну зону виливається брудна суміш із жахливим ароматом, яка розвозиться по всій території Пейзажної Алеї. Пропоную їх прибрати або замінити на прості смітникові кошики, як це зроблено на Володимирській Гірці”, - йдеться у петиції.

2. Наведення ладу біля Совських ставків

Петиція створена 19 серпня, але вже зібрала майже половину необхідних голосів. Мова йде про захаращену територію Совських ставків - природного каскаду озер, які завдяки безглуздому господарюванню поступово замулились, а прилегла територія перетворювалась на звалище побутових відходів. Кияни пропонують зберегти природу зону та зробити на ній сучасний парк. Втім, якщо нині немає коштів на це, - можна почати й зі звичайного "генерального прибирання".

“Перетворити занедбану територію Совських ставків на сучасну паркову зону, яка стане місцем спокою, відновлення сил та відпочинку для мешканців Києва, зокрема ветеранів, поранених військових, їхніх родин та сімей, що були змушені залишити свої домівки через війну. Такий парк не лише покращить екологічний стан міста, але й стане важливим осередком для реабілітації тих, хто постраждав від війни, і підтримкою для їхніх близьких”, - йдеться у петиції.

3. Облаштувати сквер на пустирі по вул. Вірменській

Петиція створена 29 серпня, поки набрала близько 500 голосів. Її автор справедливо вказує, що зайвих зелених зон не буває, та пропонує привести до ладу територію біля будинків № 3, 5, 5 А по вулиці Вірменській, що в Дарницькому районі Києва, на Червоному Хуторі.

“Між будинком за номером 5 А та місцевим ринком є занедбана земельна ділянка - кілька дерев і гола земля. Місце, біля якого дітки йдуть до двох шкіл та декількох садочків, мешканці до станції метро та ринку, міських маршрутів. Взимку, коли сніг впаде, дітки катаються на санчатах, та більшість року це занедбане місце. От було б гарненьке місце, якби доглянуте. Зайвих зелених зон не буває”, - наголошує автор петиції.

4. Прибрати будсміття в екопарку Осокорки

На початку березня 2024-го тут сталася масштабна пожежа, причиною якої, на думку екоактивістів, могли бути інтереси забудовників. Вони домагаються розмороження будівництва на території екопарку. Інформатор побував на місці згарища та бачив на власні очі, на що перетворилася зона, за яку бореться місцева спільнота, аби надати їй природоохоронний статус. 

Поки лише одна з шести ділянок, на які поділено територію, має статус, що охороняється законом. Землю навколо озера Небреж лише пропонують визнати міським парком, а ландшафтні заказники "Осокорківські луки" під №1 та №2, і парк "Міжозерний" лише чекають на статус від Київради. Але нині ці землі перетворено чи то у будівельний смітник, чи то у майбутній будмайданчик. Дорога розбита, по обидва боки гори сміття, є сліди протизаконного видобування піску. А пожежа, що розповсюдилась на три гектари, “добила” цю місцевість.

5. Моніторинг соцмереж: території біля метро і парки

П’яте місце у сумному рейтингу бездіяльності - колективне. Ми переглянули соцмережі, де кияни скаржаться на захаращені місцини, і обрали декілька локацій, про як містяни найчастіше пишуть у соцмережах.

  • просп. Берестейський, 81 - закинута будівля, яку відвідують безпритульні. Просто за нею гори сміття, чагарники. Святошинський благоустрій звітує: "залатав дірку, де заходили безпритульні", але проблема лишилася;
  • Очаківський провулок, 3 - інспекторів просять скласти протокол про порушення санітарного стану:
  • Територія навкруги станції метро Житомирська - кажуть, перетворилася на "суцільний смітник";
  • Полагодити сходи підземного переходу на ст.м. Осокорки (на вул. Чавдар): місцеві пишуть, що за 5 років нічого не зроблено, а сходи, змонтовані обабіч, вже прогнили;
  • Облаштувати та прибрати Голосіївський парк, "найбільш занедбаний" у Києві: почистити озера, висадити дерева, полагодити поламані лавки; 
  • Провести прибирання Микільського лісу: там - повний набір: і "курені" безхатченків, розкиданий старий одяг, побутове сміття;
  • Вирізати амброзію, засохлі дерева та кущі у парку у Святошинському районі, напроти собору, що біля м. Житомирська;
  • Парк на вул. Пилипа Козицького, 30 - провести прибирання, та передусім пересунути смітник для собачих відходів від житлових будинків.

Звісно, цей перелік - крихітна частка від величезного масиву робіт, і наразі ніхто не знає, чи дістанеться у найближчі два місяці благоустрій цих місць. Хоча, можливо, допоможе ефект змагань, адже за результатами двомісячного прибирання будуть обрані райони-переможці та райони -”нечупари”.

А найголовніше - у киян є ще кілька днів, аби залишити свою заявку щодо місця, яке негайно потребує благоустрою. Зробити це можна за номером кол-центру "15-51". До речі, ефективність реагувань на такі скарги буде одним із критеріїв, за яким оцінюватимуть кожний район за два місяці прибирання. Тож, зараз зручний час залишити свою заявку, адже за традицією, поки тривають перевірки, робота йде значно ефективніше.

На Совських ставках таки проведуть благоустрій

На майбутній території екопарку наведуть лад з аварійними деревами, встановлять урни, великі контейнери для сміття та еколавочки для відпочинку. Землі поряд із Совськими ставками повертають до комунальної власності, вже 19 га передані до КО "Київзеленбуд" в постійне користування, ще 2 га - у процесі оформлення. Триває процес актуалізації даних стосовно ситуації з колектором і каналізацією з прилеглого приватного сектору. Найімовірніше, вона має тріщини й пориви - через що фекальні маси потрапляють і забруднюють озера.

Є домовленість провести ряд першочергових робіт на території парку відпочинку. Зокрема потрібно навести порядок з аварійними деревами, які становлять загрозу відвідувачам – їх там безліч. Також потрібно встановити урни, великі контейнери для сміття та еколавочки для відпочинку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube