Забудовники ЖК Багговутівський у Києві заплатили бюджету 14,5 млн грн, коли суд ухвалив рішення: на що підуть кошти

Читать на русском

Довга переписка з департаментом економіки та інвестицій Київради не дала такого результату, як рішення суду та публічний розголос про власників компаній-забудовників.

Читать на русском
ЖК, забудовник, будівництво, суд, Київ
Прокурор просив стягнути 21,5 млн грн.

Довга переписка з департаментом економіки та інвестицій Київради не дала такого результату, як рішення суду та публічний розголос про власників компаній-забудовників.

Київська міська прокуратура у вівторок, 9 квітня 2024 року повідомила, що забудовники ЖК по вулиці Багговутівській у Шевченківському районі Києва добровільно сплатили до бюджету столиці 14,5 млн грн. Це кошти пайової участі, які не квапилися платити, поки суд не ухвалив такого рішення. 

У прокуратурі повідомили, що гроші вже сплачено до бюджету Києва. Рішення суду вважається виконаним. 

«За участі прокурорів Київської міської прокуратури Господарським судом міста Києва прийнято рішення, яким частково задоволено позов Шевченківської окружної прокуратури столиці та стягнуто з забудовників 14,5 млн гривень пайової участі на розвиток інфраструктури міста», - йдеться у повідомленні.

В прокуратурі пояснили, що рішення суду виконано у добровільному порядку та в повному обсязі.

«Зазначимо, що сплата коштів пайової участі у зв’язку із будівництвом багатоквартирних житлових будинків є прямим обов’язком забудовників, а такі кошти повинні бути спрямовані, особливо в умовах воєнного стану, на задоволення нагальних потреб громади та мешканців столиці», - написала пресслужба прокуратури.

Чому справу розглядав суд

Починаючи з жовтня 2022 року департамент економіки та інвестицій Київради пропонував фірмам-забудовникам укласти угоду пайової участі. В прокуратурі це листування визнали недостатнім та вирішили, що ефективніше буде вирішувати цю суперечку через суд. 

Забудовника ЖК збудували, а пайову участь платити не квапилися.
Забудовника ЖК збудували, а пайову участь платити не квапилися.

Там підрахували, що забудовник має заплатити 21,5 млн грн. Господарський суд відкрив провадження у квітні 2023 року.

«За результатами розгляду справи, Господарський суд погодився з доводами прокурора та задовольнив позов, стягнувши із забудовника заборгованість зі сплати пайової участі у розмірі понад 14,5 млн грн до місцевого бюджету», - йдеться у повідомленні Київської міської прокуратури.

Всю суму, яку просив прокурор, стягнути не вдалося. За рішенням судді Господарського суду Києва Юрія Підченко з 21,5 млн грн забудовник мав сплатити 14,5 млн грн.

Що відомо про забудовників

Прокуратура позивалася до компаній «Смарткор», «Капрі», «Корса» та «Ріелті сіті». Окрім пайової участі кожна з цих фірм має ще сплатити на користь прокуратури столиці по 54 тис. 662,24 грн судового збору.

За інформацією аналітичної платформи YouControl, компанія «СМАРТКОР», «КОРСА», «РІЕЛТІ СІТІ» входять до сфери інтересів депутата Київради Ігоря Баленка. Він відомий тим, що був власником мережі магазинів «Фуршет».

Остання компанія зі списку забудовників – «КАПРІ» була зареєстрована понад 21 рік тому у Києві. Це підприємство може бути пов’язане як із бізнесом Ігоря Баленка, так і з інтересами співвласника Forum Group Володимира Школьніка та з бізнесом родини колишнього Генерального прокурора Святослава Піскуна.

Кияни не могли заселитися у свої квартири на Багговутівській

24-поверховий житловий будинок на 530 квартир (ЖК «Багговутівський») почали будувати наприкінці 2017 року. Він складається з 4 секцій. З середини 2017 року почався продаж квартир у майбутньому будинку та наразі всі вони розпродані. 

На січень 2023 року було відомо, що люди не могли заселитися у свої квартири, бо комунікації були готові всього на 40%. Тому ОСББ «Багговутівський» запитав, коли будівництво ЖК буде завершено. У відповідь було заявлено, що до кінця жовтня 2022 року проєкт має бути «переданий», проте не вказано, що його завершать чи добудують до цього терміну. Забудовник запропонував ОСББ прийняти ЖК у поточному стані, обіцяючи усунути у майбутньому всі недоробки.

Інформатор писав, що власник садиби Багговута в Києві не виконував охоронний договір з Київрадою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.