КМДА обрала інвестора для будівництва парковки для Олександрівської лікарні: деталі і загальний вигляд проєкту

Читать на русском

Паркінг на 300 автівок зведуть на 5 поверхів, його площа складе майже 10 тис кв.м., а всередині буде вхідна група, аптека та "багатофункціональні приміщення"

Читать на русском
Будівництво громадської споруди у Києві
5-поверховий паркінг буде будуватися там, де зараз вже є наземна парковка на в'їзді до Олександрівської лікарні

Паркінг на 300 автівок зведуть на 5 поверхів, його площа складе майже 10 тис кв.м., а всередині буде вхідна група, аптека та "багатофункціональні приміщення"

КМДА завершила конкурс по залученню інвестора для будівництва 5-поверхового паркінга на вул. Шовковичній, 39/1 11 березня. Йдеться про багаторівневий паркінг на прохідній Олександрівської клінічної лікарні у Києві. Власне, самим тільки розміщенням автомобілів його функціонал не вичерпається - там розмістять аптеку, багатофункціональні приміщення і, власне, прохідна до лікарні.

Бюджетна комісія Київради дозволила Київському інвестагентству розробити умови конкурсу та передпроєктну документацію заради залучення інвестора ще до війни, у жовтні 2021-го. Депутати встановили, що територія перед лікарнею придатна для спорудження підземного паркінгу (власне, саме на ній зараз знаходиться наземна парковка). А сама ж земля належить до комунальної власності громади столиці.

Доречі, територія лікарні належить до Центрального історичного ареалу. Втім, проєкт будівництва вже готовий. А за тиждень до початку повномасштабної війни, 17 лютого 2022-го, депутати міськради 62-ма голосами підтримали початок реалізації інвестпроєкту. Орієнтовна площа земельної ділянки під паркінгом становить 0,7 га.

Згідно з рішенням про оголошення конкурсу, одночасно будуть будувати паркінг та реконструювати одну з будівель Олександрівської лікарні. Паркінг зведуть на 5 поверхів, загальна площа складе майже 10 тис кв.м., на них облаштують 300 машиномісць. Аптека складе 165 кв.м., вхідна група - 220 кв.м., багатофункціональні приміщення - 390 кв.м. Вартість робіт з реконструкції корпусу будівлі та побудови нового паркінгу складе 470,8 млн грн.

Так виглядатиме новий паркінг, фото з сайту Київського інвестагентства
Так виглядатиме новий паркінг, фото з сайту Київського інвестагентства

Хто саме став переможцем конкурсу, наразі невідомо. На сайті Київського інвестагентства є дані лише про затвердження умов, оголошення інвестконкурсу та його завершення.

Замість бруталізму - пластичні форми: як реконструюють висотку "Київпроєкту"

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що 16-поверхова висотка "Київпроєкту", зведена у 1985 році на вул. Богдана Хмельницького у самому середмісті столиці, пройде реновацію. Замість "бруталізму" (а радше, радянського модернізму) 50-річної давнини буде легкість і пластичність форм. Зміниться і призначення. До того, як почалися роботи всередині (а реновація триває з 2022-го), висотка і її стилобатна частина були офісними приміщеннями. Тепер тут заплановано зробити багатофункціональний комплекс з житловою частиною, а реноватори обіцяють, що буде там місце і для музею, і центр для урбаністів та архітекторів.

Також ми повідомляли, що київський крематорій планує встановити 6 нових енерго- та газоощадних печей та під час реконструкції не планує переривати роботу. Для цього спочатку мають створити проєкт реконструкції обладнання крематорію. Тендер на такі роботи оголосили у понеділок, 26 лютого. Проєкт, який може коштувати до 3,4 млн грн, має бути готовий до 3 жовтня 2024 року.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

В мережі активно обговорюється можливість появи "Вугледарського котла". Цікаво, що зазвичай про подібні ситуації говорили після їх виникнення, коли вже нічого не можна було змінити. Але чи можливий зараз такий ризик на найбільш небезпечних напрямках фронту? Про це розповість політолог Андрій Золотарьов. Приєднуйтесь до обговорення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.