Від вас немає ні законності, ні поваги: Могилянка не пустила державну інспекцію до Братських келій в Києві

Читать на русском

Державна інспекція архітектури та містобудування за заявою ГО «Спадщина» та народної депутатки Олени Шуляк у понеділок, 4 березня, спробувала провести перевірку реставрації Келій Братського монастиря на території Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Читать на русском
Могилянка, Київ, будівництво
В університеті перевірку назвали тиском на заклад

Державна інспекція архітектури та містобудування за заявою ГО «Спадщина» та народної депутатки Олени Шуляк у понеділок, 4 березня, спробувала провести перевірку реставрації Келій Братського монастиря на території Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Далі кабінету Президента університету Сергія Квіта інспектори не потрапили, тому що в академії перевірку вважають незаконною. Тому в інспекції вирішили у понеділок, 11 березня, надіслати навчальному закладу протокол про порушення у сфері містобудівної діяльності та припис усунути його протягом 10 днів. 

В інспекторів, як у поліцейських, є нагрудні камери, які зафіксували деталі спілкування із президентом університету. Деталі цієї розмови Державна інспекція архітектури та містобудування опублікувала на своєму офіційному сайті

«Якщо б це було в законний спосіб, ми б мали уже показати наші документи комісії, послухати заявників та їхні аргументи, вони повинні б були представити свої аргументи. Підтвердження так званих порушень, яких не було. Зважаючи на це, ми хочемо тільки одного – законності та поваги. Від вас немає ні законності, ні поваги. Тому на цій підставі ми не допускаємо вас мине допускаємо вас до перевірки», - наводить слова Сергія Квіта сайт державної інспекції.

Президент університету заявив, що якщо інспекція буде й надалі наполягати на проведенні перевірки, то це в університеті розцінять як тиск на навчальний заклад.

«Якщо ви будете продовжувати діяти незаконно, спираючись на ті попередні кроки, які були зроблені, ми, я просто вас попереджаю, будемо звертатися до наших міжнародних партнерів, до міжнародної преси, до європейських бюрократичних організацій, які опікуються, зокрема вищою освітою», - такі слова записані на відео камерами інспекторів.

Наприкінці бесіди президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» заявив, що інспекторів не допускають до перевірки.

Чому університет не допустив інспекторів до перевірки

Наступного дня після візиту інспекторів, 5 березня, на офіційному сайті університету була опублікована заява щодо «незаконної перевірки» та «політичний тиск». 

Нібито з ініціативою провести перевірку реставрації Братських келій до народної депутатки Олени Шуляк звернулась неіснуюча громадська організація «Спадщина».

«Однією з підстав призначення позапланових перевірок є звернення фізичних або юридичних осіб. Підставою позапланової перевірки, яка призначена Наказом від 22.02.2024 р. голови ДІАМ, є звернення, підписане Дмитром Перовим, як головою ГО «Спадщина». Підписант звернення Дмитро Перов діяв від імені незареєстрованого ГО «Спадщина», що є прямим порушенням Закону України «Про громадські об’єднання», - йдеться у коментарях університету.

Знайти громадське об’єднання, якого нібито не існує, було нескладно. За інформацією аналітичної платформи YouControl, понад місяць тому зареєстрували ГО «СПАДЩИНА КИЇВ», якою керує Дмитро Перов. Дійсно, це дещо інша назва ніж просто «Спадщина», проте організація дійсно існує.

Кияни вимагали, щоб університет показав проєкт реставрації.
Кияни вимагали, щоб університет показав проєкт реставрації.

Навіть статус народної депутатки не дозволив інспекторам потрапити на будівельний майданчик.

«Звернення було адресоване народній депутатці України О.Шуляк, яка своїми депутатськими зверненнями скерувала звернення ГО «Спадщина» до ДІАМ та Мінінфраструктури, а також окремо до ДІАМ. Однак депутатське звернення не прирівнюється до звернення фізичної або юридичної особи і тому не може бути самостійною підставою позапланової перевірки», - написано у заяві університету.

Народна депутатка Олена Шуляк звернулась до інспекції щодо проведення перевірки.
Народна депутатка Олена Шуляк звернулась до інспекції щодо проведення перевірки.

В «Спадщині» це прокоментували так, що «оскільки Олена Шуляк є не лише депутаткою, а й, очевидно, людиною, вона є й фізичною особою». Але в Могилянці так не вважали. В університеті детально розібрали всі підстави, за якими інспектори не зможуть потрапити на територію навчального закладу.

У нападках на університет звинувачують не тільки киянина Дмитра Перова, а й також народних депутатів від пропрезидентської партії «Слуга народу».

«Більше трьох місяців Університет піддається неправомірним нападкам та атакам із поширення неправдивої інформації стосовно будівельних робіт з реставрації будівлі Братських келій. Основним джерелом такої інформації виступає Дмитро Перов, який у тому числі представляється головою ГО «Спадщина». Також, спираючись на отриману від Дмитра Перова неправдиву інформацію, до інформаційної атаки на Університет підключилися й депутати різних рівнів від політичної партії «Слуга народу»», - повідомила пресслужба університету та повідомила, що наступна зустріч з інспекторами буде вже у суді.

В університеті показали, як можуть виглядати Келії, коли роботи закінчаться.
В університеті показали, як можуть виглядати Келії, коли роботи закінчаться.

 

Нагадаємо, що роботи у будівлі національної пам’ятки – келіях Братського монастиря, де зараз знаходиться 10 корпус Києво-Могилянської академії привернули до себе увагу. Непорозуміння виникло через те, як проходять будівельні роботи. Кияни називають їх «незаконним руйнуванням» пам’ятки, а університет посилається на дозволи, які надають йому право виконувати реставрацію.

Інформатор писав, що студенти Києво-Могилянської академії вимагають призупинити роботи у Братських келіях.

5 березня в мережі стався масштабний збій. Користувачі з усього світу повідомили про проблеми в роботі соцмереж Фейсбук та Інстаграм. Зокрема, проблеми виникли з входом у соцмережі. Фейсбук пропонував ввійти знову і знову, а Інстаграм не оновлювався взагалі. Згодом стало відомо, що причиною збою стали пошкоджені підводні кабелі, які забезпечували роботу телекомунікаційних мереж. А вже 7 березня виключно в Україні стався ще один збій - з інтернет-сервісом Ukr.net - не працювали сайт, новинна стрічка та електронна пошта сервісу. Проте причини його блокування трохи інші.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.