Києву бракує кухарів та водіїв, а деяким фахівцям пропонують зарплатню вже у понад 130 тисяч

Найбільший дефіцит кадрів спостерігається в освітній сфері та переробній промисловості, а поліцейських у підрозділи спецпризначення шукають вже на зарплатню у 125 тис. грн

Ринок праці у Києві
У Києві гендерний поділ на професії вже майже не відіграє ролі - шукають як водіїв, так і водійчинь

З початку року роботодавці Києва повідомили до міського центру зайнятості про понад 14 тисяч вакансій. А станом на 22 жовтня в базі даних Центру налічується більш ніж 3900 актуальних робочих пропозицій. Найбільший дефіцит кадрів спостерігається в освітній сфері, де на 541 вакансію претендують лише 159 шукачів.

Про актуальну ситуацію на ринку праці столиці повідомляє Київський міський центр занятості. Фахівці зазначають, що ситуація з пропозицією роботи у Києві дуже відрізняється і залежить від галузей та сфер діяльності.

"На перший погляд, статистика втішна: 3900 вакансій проти 3000 шукачів роботи. Така інформація може створити враження про відносну збалансованість ринку. Однак детальний аналіз розкриває значні диспропорції між попитом і пропозицією робочої сили", – йдеться у повідомленні.

Так, найбільший дефіцит кадрів спостерігається в освітній сфері: на 541 вакансію претендують лише 159 шукачів. Схожа ситуація в переробній промисловості, 494 вакансії проти 162 претендентів. Транспортна сфера також відчуває нестачу кадрів - 413 вакансій на 87 пошукачів. Зокрема, на 127 вакансій водіїв претендує 26 людей.

А у деяких галузях спостерігається протилежна картина. Наприклад, у сфері держуправління на 257 вакансій претендують 458 осіб.

За рівнем зарплат єдиної тенденції немає. Так, бухгалтери (55 вакансій) можуть розраховувати на зарплату до 37 тис. грн. Електрогазозварники (37 вакансій) можуть отримувати до 34 тис. грн. А от медсестрам/братам (72 вакансії) пропонують до 25 тис. грн.

Прикметно, що в деяких вакансіях роботодавці пропонують чималі зарплати: менеджер (управитель) – 132 тис. грн, поліцейський поліції особливого призначення – майже 125 тис. грн, фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення – 110 тис. грн. Додамо, що у КМЦЗ стверджують, що розмір зарплатні може залежати від досвіду, навичок та обсягу роботи, а також може включати додаткові винагороди.

З літа у ТРЦ відбувається "королівська битва" за продавців-консультантів

Нагадаємо, у попередньому періоді, як писав Інформатор, кількість вакансій у базі даних Київського міського центру зайнятості збільшилася в півтора раза. Станом на кінець 2023-го в наявності було близько 8 тисяч пропозицій з працевлаштування. Середня зарплатня, згідно з вакансіями, становила 14 тис. грн. Проте були й такі спеціалісти, яким роботодавці готові платити близько 50 тисяч.

А влітку ми розповідали про цікаву тенденцію на ринку праці у Києві. У ТРЦ традиційно зріс попит на продавців-консультантів та помічників у залах. Але цьогоріч ставки зарплат піднялися на недосяжний раніше рівень. Нині продавцеві "зі старту" готові платити 25 тисяч гривень на місяць, в середньому ж ставка складала 30 тисяч з тенденцією до збільшення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube