Списки для оповіщення киян, що підлягають мобілізації, створюють не у Територіальних центрах комплектування та соцпідтримки, а безпосередньо у Міністерстві оборони
Списки для оповіщення киян, що підлягають мобілізації, створюють не у ТЦК та СП, а безпосередньо у Міністерстві оборони. Саме там розробляють алгоритми, за якими до списків вносять ті чи інші категорії військовозобов'язаних. А вже "на місцях" формують самі повістки та слідкують за їхньою доставкою та явкою оповіщених до ТЦК.
Про це розповів в ефірі телемарафону керівник адміністративного відділу районного ТЦК у Києві Олег Коротченко. За його словами, списки формують не Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, а у Міноборони - саме звідти надходить ініціатива.
"Алгоритми щодо внесення певних військовозобов'язаних до списків оповіщення створюються за ініціативою Міністерства оборони. Тобто, конкретно вони обирають за допомогою засобів системи "Оберіг" хто буде підлягати оповіщенню", - зауважив Коротченко.
За його словами, ТЦК та СП "на місцях" працюють на рівні виконання вже затверджених планів: там лише формують самі повістки. Далі їх фіксують, чи затверджують, за допомогою електронного підпису, а вже тоді відсилають до адресата за "певним ланцюгом". Так, відомо, що за допомогою "Укрпошти" оповіщують як тих, хто оновив свої військово-облікові дані, так і тих, хто не зробив цього за законом.
"ТЦК також має вручити повістку та проконтролювати, щоб військовозобов'язаний за нею з'явився", - додав Коротченко.
Загалом система доставлення повісток функціонує так: листоноша приносить повістку за адресою, вказаною у рекомендованому листі від ТЦК і вручає особисто в руки військовозобов'язаному. Якщо вдома його немає, поштар інформує адресата про цей лист телефоном, або вкладає в поштову скриньку повідомлення, що у поштовому відділенні на нього чекає лист від ТЦК.
Саме таку модель листоноші найчастіше й обирають у Києві, де оповістити потрібно не одну тисячу людей. Проблема в тому, що у поштовому відділенні повістки від ТЦК та СП зберігатимуть лише впродовж трьох діб. За цей час військовозобов'язаний має отримати сам "корінець"-повідомлення про повістку, встигнути до поштового відділення та забрати повістку. В іншому разі вона не буде вважатися такою, що доставлена: тоді військовозобов'язаному загрожуватиме штраф від 17 до 25,5 тис. грн.
Нагадаємо, про те, що кияни почали отримувати повістки від Укрпошти на візит до ТЦК та СП для "звірки даних", Інформатор написав ще наприкінці вересня. Саме тоді почали публікувати у соцмережах перші фото таких документів. 25 вересня кияни вже отримали на пошту повістки за адресами, вказаними під час уточнення даних влітку цього ж року.
Також ми писали про те, що київський міський ТЦК та СП планує придбати реєстраційні журнали та особові справи призовників. З цією метою ТЦК оголосив відповідний тендер. Сума угоди складе майже 2,9 млн гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.