Королівська битва між ТРЦ: зарплати продавцям збільшують до 30, і навіть 70 тисяч та заманюють відсотками

Читать на русском

У Києві спостерігається сезонна нестача робочих рук в торгівельних залах великих магазинів, втім, сьогодні вже мало просто запропонувати продавцям гідні умови й непогані відсотки

Читать на русском
ТРЦ продавці-консультанти дефіцит робочих рук ринок праці Київ
Продавцеві "зі старту" готові платити 25 тисяч гривень на місяць, в середньому ж ставка складає 30 тисяч

У Києві спостерігається сезонна нестача робочих рук в торгівельних залах великих магазинів, втім, сьогодні вже мало просто запропонувати продавцям гідні умови й непогані відсотки

На ринку праці у Києві спостерігається цікава тенденція. У ТРЦ традиційно зріс попит на продавців-консультантів та помічників у залах. Але цьогоріч ставки зарплат піднялися на недосяжний раніше рівень. Нині продавцеві "зі старту" готові платити 25 тисяч гривень на місяць, в середньому ж ставка складає 30 тисяч з тенденцією до збільшення. Чому так сталося, і які перспективи, дізнався Інформатор.

Продавець-консультант: від 10 до 70 тисяч на місяць

Найменші зарплати, за даними ресурсу Robota.ua, пропонують продавцям-консультантам в магазині дублянок та шкіри у ТРЦ Dream на Оболоні. Ставки від 10 до 15 тис грн. Трохи більше, від 15 до 17 тисяч, платитимуть консультантам у магазині жіночої білизни та колгот у ТРЦ New Way на Харківському масиві. Ще збільшує ставку магазин брендового одягу у ТРЦ "Піраміда" (ст.м. "Позняки"): там пропонують від 20 до 25 тис грн на місяць. Також є робота на інших локаціях: у ТЦ "Блокбастер" на просп. Степана Бандери, ТРЦ Променада (Лук'янівка), ТРЦ Ocean Plaza (ст.м. "Либідська").

А от найбільше платять продавцям-спеціалістам у магазинах техніки. Так, у одному з них пропонують зі старту 30 тис грн, а за кілька місяців цю суму можна довести до 50 тис грн на місяць. І це - ще не "стеля": в оголошенні зазначено, що найбільша зарплатня продавця сягає 70 тисяч. В середньому "температура по палаті" зарплат у рітейлі така: мінімум - 20-25 тисяч, в середньому 30 тисяч гривень на місяць.

"Якщо подивитися на деякі мережеві магазини, там зарплатні в продавців немає взагалі - суто відсоток, тому, коли ми кажемо про збільшення зарплатні, - то це, радше, констатація факту: під час активних продажів можна заробити більше грошей, адже, ніде правди діти, через курс долара все здорожчало. Дійсно, існує дефіцит робочих рук, і роботодавці намагаються підняти зарплатні в притомних межах. Деякі рітейлери стверджують, що в них некомплект персоналу становить 30%", - розповідає Інформатору HR-експертка, кар'єрна консультантка Тетяна Пашкіна.

Цікаво, що магазини брендового одягу одразу кількох світових мереж (Zara, H&M, Bershka) все ще відчувають нестачу персоналу. Одна з рекрутингових агенцій постійно шукає "тимчасовий персонал", вказуючи, що працівники потрібні саме для мережевих магазинів - відтак, робота буде у будь-якому куточку Києва. Зарплатні пропозиції не розкривають, втім, найімовірніше, вони будуть середніми на ринку.

Звісно, невеличкі зарплати не включають головний мотиватор - відсоток від заробку торгівельної точки. Частіше за все він складається з самого відсотку (5-10%) та додаткових премій: за зайві години (усе, що більше за 180-200 годин на місяць, - несе додатковий прибуток), за збільшення обсягів продажу тощо.

Скільки заробляють кухарі та вантажники

Порівняно більше платять кухарям. Так, у один з ресторанів (ТРЦ "Проспект", ще декілька адрес у Києві) потрібен кухар на гарячий процес, його ставка складе 32-35 тис грн на місяць. До неї слід додати бонуси та премії, а також безкоштовні обіди - непоганий плюс до зарплати. Втім, у великих мережевих магазинах кухарі та інші учасники технологічного процесу (обвалювальники тощо) отримуватимуть від 17 тисяч на місяць, зате матимуть бонус у вигляді безкоштовного проживання (ТРЦ Retroville, Виноградар).

Товарознавцям платять від 20 тис, вантажникам - від 18 тис грн (магазин техніки у ТРЦ Lavina Mall). Такі ж вакансії у ТЦ "SkyMall" мають ставки від 15,4 тис грн до 19,8 тисяч. Комплектувальник меблів у магазин потужного українського бренду, що в ТЦ "Блокбастер", отримуватиме 15 тис грн на місяць плюс бонуси. А прибиральникам у тому ж таки ТЦ платитимуть від 12 тис грн.

"Помітним стає дефіцит робочих чоловічих рук. Мобілізація вимила до 10% персоналу, і тепер професія вантажника й охоронця потихеньку фемінізується. Особисто я днями вперше бачила у "Епіцентрі" пані за кермом клінінгової машини-тракторця, причому вона досить хвацько вправлялася з технікою. А охоронниці в АТБ - вже звичайна справа. Зрештою, може, власники бізнесів тепер задумаються про автоматизацію складів: раніше на заваді стояли низькі зарплати вантажників, і вкладатися у інтелектуальні системи було нерентабельно", - додає Тетяна Пашкіна.

Ще одне цікаве спостереження - майбутнє роботодавців, зазвичай - ритейлерів, які налаштовані на молодь і пропонують студентам перше робоче місце. За словами Тетяни Пашкіної, їхня ситуація буде з року в рік погіршуватись, оскільки востаннє народжуваність була "на піку" у 2010-2013 роках, потім показники тільки спадали. Відтак, на ринок праці найближче десятиліття виходитиме все менше молодих людей.

"Або стажери будуть, як Роберт де Ніро у фільмі, віком "45+", і ейджизм стане просто не по кишені роботодавцям. Або доведеться автоматизувати процеси: безконтактні каси, магазини без продавців-консультантів та інші схожі елементи", - зазначає HR-експертка.

Таксистки, шліфувальниці, електронщиці: як фемінізуються професії у Києві

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що кількість вакансій у базі даних Київського міського центру зайнятості від початку року збільшилася в півтора рази. На даний момент в наявності є близько 8 тисяч пропозицій з працевлаштування. Середня зарплатня, згідно з вакансіями, становить 14 тис грн. Проте є й такі спеціалісти, яким роботодавці готові платити близько 50 тисяч.

Також ми розповідали про те, що у Києві роботодавці почали уточнювати в оголошеннях про вакансії, що готові надавати роботу жінкам. Причому це стосується не лише гендерно-нейтральних вакансій, але й робітничих спеціальностей. А відтак, шукають і шліфувальниць по дереву, і пайщиць-електронщиць. Однією з головних причин для стирання гендерних кордонів є мобілізація - чоловічих рук деколи просто не вистачає. Втім, є й інші мотиви.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.