Киянка заплатила за фрезер для манікюру, але нічого не отримала: що вирішив суд

Читать на русском

Мешканка Києва 23 грудня 2022 року замовила на сайті фрезер для манікюру та педикюру з доставкою, за що заплатила 850 грн, але нічого від продавця не отримала.

Читать на русском
Киянка заплатила за фрезер для манікюру, але нічого не отримала: що вирішив суд
Справу розглянув суд Києва

Мешканка Києва 23 грудня 2022 року замовила на сайті фрезер для манікюру та педикюру з доставкою, за що заплатила 850 грн, але нічого від продавця не отримала.

Для купівлі інструменту для манікюру жінка уклала угоду з приватною підприємницею. Це підтверджувалося копіями бланка замовлення та квитанції. Йшли дні, а ніякої замовленої посилки не надходило. 

Тоді жінка звернулась до інспекції з питань захисту прав споживачів у Києві. Її цікавило, як можна повернути свої гроші, якщо вона не отримала замовлення. Судячи зі всього, їй порадили звернутися до суду й жінка подала позов у квітні минулого року. Окрім повернення 850 грн за сплачений фрезер вона просила компенсувати їй 10 тис. грн моральної шкоди та 11 тис. 500 грн витрат на адвоката.

Підприємниця, яка взяла гроші та не відправила товар, до суду не прийшла. Хоча секретар судового засідання запевняла, що її повідомляли про судовий розгляд. Залучена до суперечки Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів теж не з’явилась на засідання. Проте це не завадило судді ухвалити рішення.

Що вирішив суд

Суддя Святошинського районного суду Києва Лариса Шум погодилася, що було порушено принцип рівності сторін договору: гроші за фрезер заплатили, а сам інструмент не віддали. Тому, на думку судді, вимоги про «повернення коштів за невиконане замовлення ґрунтуються на законі і підлягають до задоволення».

Щодо моральної шкоди, то її виплачують у разі, коли продукція є небезпечною для життя і здоров`я. У випадку з покупкою на сайті ніякої шкоди не було, тому що покупець не отримав сам товар.

Але вимогу заплатити за роботу адвоката суддя задовольнила. Кошти, які ображена жінка витратила на юридичну допомогу підтверджувалися квитанціями, тому їх хтось мав сплатити.
Тому 1 лютого 2024 року суддя Шум вирішила, що підприємниця, яка взяла гроші, але поскупилася відправити фрезер, має заплатити своїй клієнтці 12 тис. 350 грн. Ще вона має оплатити 3 тис. 028 грн судового збору.

Це рішення не оскаржували. Воно набрало законної сили 11 березня 2024 року.

Інформатор писав, що охоронця, який попереджав мешканців ЖК Київщини про роздачу повісток, покарали.

Ми завітали до офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, де ми поспілкуємося з Дмитром Лубінцем. Обговоримо майбутні вибори у Росії та їх організацію на тимчасово окупованих територіях України. Хто несе відповідальність за залучення українців до голосування за президента РФ? Обговоримо також посилення мобілізації та ротацію військових. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше від Дмитра Лубінця.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.