На Київщині водій вимагав від патрульної поліції 2 мільйони гривень за звинувачення у ДТП: справа дійшла до Верховного суду

Читать на русском

Чоловік ризикував втратити роботу, тому найняв адвоката. У грудні 2020 року Святошинський райсуд Києва закрив провадження щодо аварії та не визнав водія винним.

Читать на русском
ДТП, Київ, аварія, суд, штраф
Водій вимагав компенсації

Чоловік ризикував втратити роботу, тому найняв адвоката. У грудні 2020 року Святошинський райсуд Києва закрив провадження щодо аварії та не визнав водія винним.

У листопаді 2020 року на вулиці Івана Дзюби, 7, у Києві на водія склали адміністративний протокол за те, що він нібито став винуватцем аварії. Справа потрапила до Святошинського районного суду столиці, який закрив справу, тому що не знайшов провини у діях водія. Це рішення не оскаржували. 

Чоловік тоді працював водієм та ризикував втратити роботу, якби суд визнав його винним. Щоб захиститися від звинувачень, водій звернувся до адвоката. Його послуги по цій справі коштували 11 тис. 900 грн. 

«(Чоловік) переніс моральні страждання, які полягали у переживаннях щодо розголосу за місцем проживання та місцем роботи у зв`язку з побоюванням громадського осуду, страх втрати робочого місця, необхідністю нести витрати на правничу допомогу, оскільки він був вимушений звертатися до адвоката та суду, щоб довести неправомірність дій працівників поліції і тим самим відстояти свою честь та гідність», - йдеться у матеріалах справи на сайті судового реєстру.

Водій вирішив, що держава має заплатити за незаконні звинувачення. Тому адвокат від його імені подав позов, в якому просив виплатити чоловіку 2 млн грн моральних відшкодування та компенсувати витрати на захисника.

Але ані суддя Макарівського районного суду Київської області Наталія Мазка, ані колегія у Київському апеляційному суді не погодилися із виплатою компенсації. Головним аргументом було те, що патрульні поліцейські при оформленні ДТП тільки фіксують подію у протоколі. Сам по собі протокол не є рішенням, а є лише доказом.

Тоді справа потрапила до Верховного суду, який оцінив цю суперечку по-іншому.

Що вирішив Верховний суд

Судді вказали на те, що коли Святошинський райсуд закрив справу, тому що не знайшов провини водія, то це вже свідчило про незаконні дії патрульного. І кожен суд не трактував це саме так.

«Відшкодування моральної шкоди провадиться незалежно від того, чи застосувались з боку держави будь-які заходи примусу, чи було понесено особою витрати на погашення штрафу, накладеного судом», - йдеться у постанові ВС.

Тобто закриття справи виправдало водія та вказало на те, що його притягнули до відповідальності незаконно. Крім того, вже існував правовий висновок для такого типу суперечок, про який не згадали інші судді.

«Суди попередніх інстанцій безпідставно не застосували до спірних правовідносин правовий висновок Верховного суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду, викладений у вищезгаданій постанові», - вважали у суді.

Але 2 млн грн компенсації водій поки що не отримав. Тому що 6 грудня 2023 року судді Верховного суду скасували всі рішення відносно ДТП та направили справу на новий розгляд. Вже 21 грудня минулого року було призначено склад суду у Макарівському районному суді.

Інформатор писав, що інтернет-магазин не захотів повертати киянину гроші за геймерське крісло.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.