Кияни вимагають від Кличка знизити шум на дорогах столиці

На сайті Київради набрала необхідну для розгляду міською владою кількість голосів відозва з вимогою посилити контроль за автівками, що їздять без глушників

автомобілі
Київрада вже забороняла пересування автомобілів без глушника, але ж ніхто не контролює, тому й не всі дотримуються

Петиція щодо посилення контролю за дотриманням рівня шуму на дорогах Києва набрала необхідну для розгляду міською владою кількість голосів. У тексті йдеться, що це покращить умови життя киян та наголошується, що заборона Київради пересуватися містом на автомобілях без глушника масово порушується. І особливо це відчутно у житлових кварталах столиці.

Петиція набрала необхідні 6 тисяч голосів, і навіть більше. Як зазначає її автор, ще у 2022 році Київрада заборонила пересування столицею транспортних засобів з гучним вихлопом. Проте це рішення досі ігнорується частиною учасників дорожнього руху. Хоча в умовах воєнного стану контроль за рівнем шуму на дорогах покращив би умови проживання киян.

“У серпні 2023 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про введення штрафів за гучний вихлоп на суму від 17 до 34 тисяч гривень. Але поки він не проголосований, тому столична влада може показати своє лідерство у рішенні цієї гучної проблеми”, - зазначає автор петиції.

У киян запитали про шум від генераторів

Як розповідав Інформатор, нове опитування щодо роботи генераторів на вулицях Києва з’явилось у мобільному додатку Київ Цифровий.  Киян запрошують взяти участь у ньому, аби упорядкувати роботу електричної генерації, що шумить та забруднює повітря, але водночас є єдиним варіантом існування для бізнесів.

Опитування проходитиме до 20 жовтня, його результати надійдуть до Департаменту територіального контролю. І вже там, враховуючи думки киян, мають розробити рекомендації, як зробити співіснування людей та обладнання максимально зручним.

Також ми писали про результати власного опитування серед читачів у вересні щодо “акомпаніменту” генераторів. 51% визнають, що складні часи вимагають складних і не завжди зручних рішень, тому до вуличного “акомпанементу” генераторів вони ладні пристосуватися. 29% опитуваних терпіти цього не бажають, адже гучні звуки дратують, заважають відпочинку тощо. Втім, є щасливчики з міцною нервовою системою, що зізнаються - так, гучно, але "вже звикли і нічого не чуємо". Таких серед опитаних виявилося 11%. І взагалі-то їх можна віднести до тих, хто з розумінням ставиться до набридливого звуку пристроїв. А рівну кількість голосів - по 4% продемонстрували власники генераторів, які самі вимушені так працювати, та люди, що вище за побутову метушню і взагалі не чують генераторів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube