Кияни вимагають від Кличка не розділяти Повітрофлотський проспект заради партії Порошенка - петиція

Читать на русском

Відомий історик звернувся до мера Києва з закликом припинити політичну гру, "поставлену партійним керівництвом" Європейської солідарності

Читать на русском
Перейменування у Києві
Історик Олександр Алфьоров стверджує, що Кличкові спустили задачу "поселити" Міноборони на вулицю "імені ЄС"

Відомий історик звернувся до мера Києва з закликом припинити політичну гру, "поставлену партійним керівництвом" Європейської солідарності

Кияни вимагають від мера Києва Віталія Кличка  не розділяти Повітрофлотський проспект на дві частини з окремою назвою для кожної з них. Натомість громадськість стоїть на необхідності назвати топонім на честь Повітряних сил, і не іменувати частину проспекту "Європейським союзом", як на тому наполягає міський голова. Саме такий варіант обрали кияни в ході нещодавнього опитування, і так вважають досі.

Про це свідчать результати голосування за петицію проти розділення Повітрофлотського проспекту з окремою назвою для кожної з них, що з'явилася на сайті Київської міськради. Її автором є історик, офіцер ЗСУ та голова експертної топонімічної комісії Києва Олександр Алфьоров. За тиждень петиція набрала 5,4 тис підписів, що означає: до понеділка вона, скоріше за все, набере необхідну кількість для розгляду міським головою столиці.

У тексті Алфьоров нагадує мерові, що у ході нещодавнього опитування в "Києві Цифровому" кияни 90% голосів підтримали варіант назви "проспект Повітряних Сил", а не "проспект Європейського союзу", як пропонує Віталій Кличко. Таку ж думку поділяють генерали Валерій Залужний, Микола Олещук та Кирило Буданов. Саме ж опитування ініціювали військовослужбовці 40-ї бригади тактичної авіації, легендарні "Привиди Києва".

"Здавалось би: які ще аргументи потрібні тим, хто вже майже півтора роки не дає спокою назві одного з найбільших проспектів Києва? Хто розповідав, що "остаточне рішення прийматимуть кияни", а потім займався масштабним залученням голосів з регіонів у "Києві Цифровому", щоб реалізувати поставлену партійним керівництвом задачу по перейменуванню Повітрофлотського? Але тим, хто в умовах повномасштабної війни... загрався у політику і давно перестав чути громаду, усе німеться", - зазначає Алфьоров.

На думку історика, у разі реалізації рішення Кличка стало б відвертою наругою над позицією киян, військових і волонтерів. Неприйнятність рішення він обґрунтовує маніпулятивним характером рішення, що мер виносить на Київраду (адже закон вимагає громадського обговорення, яке завершилося негативно для мера Києва). А отже, рішення депутатів буде юридично нікчемним, оскаржити його зможе будь-який киянин.

"По-третє, ця авантюра спричинить прямі фінансові збитки для мешканців проспекту. Адже у випадку його розділу на дві частини буде змінюватись нумерація будинків. Мешканці будуть змушені власним коштом замінювати усі свої документи", - зазначає Олександр Алфьоров.

Історик та голова експертної топонімічної комісії Києва пояснює: справжньою причиною для зміни назви на "ЄС" є політична задача партії "Європейська солідарність" (також "ЄС"): змінити назву на свою честь, щоб ключові військові відомства країни, що також розташовано на проспекті, "розмістилися" на адресі, співзвучній назві партії.

"Вони знову хочуть вирішити усе замість киян. Зневажити позицію громади, військових і вищого військового командування. Ми - маємо відстояти свою гідність і наше право на місто!" - закликав Алфьоров.

У своєму зверненні історик вимагає реалізувати волю киян, висловлену в опитуванні, а у разі, якщо кияни підтримають петицію - викликати його на засідання Київради з метою надання особистих пояснень кожному з депутатів, про що саме йдеться у петиції.

Фракція "ЄС" ладна зривати сесії, а військові та волонтери називають ситуацію "неадекватною"

Нагадаємо, перед черговою сесією Київради у четвер, 18 січня, з приводу перейменування проспекту буяли пристрасті - деякі депутати навіть заявили, що фракція "ЄС" ладна залишити засідання, якщо проспект не буде розділений, а його частина - названа на честь "ЄС".

Громадськість, особливо військова та волонтерська її частина, обурюється намірами Кличка сплюндрувати думку киян. Так, ветеран російсько-української війни, київський громадський діяч Олег Симороз назвав спроби протягнути вигідну мерові назву через Київраду "абсолютно неадекватною ситуацією" і нехтуванням волевиявленням киян.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.