Три депутати Київради та один помічник були "командировані" до КМВА за липовим документом і отримували зарплатню, хоч жодного разу не з'явилися до військової частини
Розслідування у справі про ухиляння депутатів Київської міської ради від військової служби офіційно завершено. Мова про трьох депутатів Київради, а також одного помічника, які, будучи солдатами, впродовж року не з'явилися на військову службу. Попри це, усі четверо отримували грошове забезпечення.
Як повідомили у Державному бюро розслідування, матеріали справи про ухилянтів у Київській міськраді було передано до суду. Слідчі встановили, що троє столичних депутатів, а також один помічник, будучи солдатами, впродовж року не з’являлись на військову службу, втім, усі троє отримували грошове забезпечення.
Йдеться про Ігоря Хацевича і Олега Левченка (фракція "Євросолідарність" у міськраді), а також Михайла Терентьєва ("УДАР"). Також фігурантом справи є Олег Шпак, помічник Хацевича. Усі четверо "служили" у військовій адміністрації Києва, отримавши несправжнє відрядження. Насправді чоловіки мали проходити службу за мобілізацією в одній з військових частин ТрО. Наразі усіх чотирьох обвинувачують в ухиленні від несення обов’язків військової служби, що вчинене групою осіб за попередньою змовою.
До схеми причетний також командир тієї самої військової частини ТрО, де чоловіки мали проходити службу. Його обвинувачують у перевищенні службових повноважень. Цікаво, що, за даними журналіста Володимира Бондаренка, йдеться про Окремий батальйон ТрО в/ч А7..5, який раніше розміщувався прямо у штаб-квартирі партії "Європейська Солідарність" Петра Порошенка. Втім, з часом керівництво військової частини змінилося, зазначає він, і вона віддалилася від партії.
За даними слідства, сприяв в ухиленні від служби керівник апарату Київської міської військової адміністрації - за даними Інформатора, мова про Дмитра Загуменного. Саме йому, як високопосадовцю КМВА, який сприяв оформленню незаконних документів, тепер загрожує до 10 років позбавлення волі. Він попередньо визнавав, що у квітні 2022-го дійсно підготував проєкт листа про "направлення військовослужбовців до КМВА", який у подальшому був підписаний керівником КМВА.
Зазначимо, що посадовець є однією з ключових фігур у системі міської влади. Його посада є важливою в реалізації рішень, прийнятих міськрадою. Про рівень впливовості свідчить також те, що батько Дмитра Загуменного, Микола Васильович, працює заступником керівника Деснянської райдержадміністрації столиці. Також, зазначимо, що посада керівника апарату КМВА є політичною: попереднього керівника, Володимира Бондаренка, 2018 року було "тимчасово відсторонено" після скандалу з начебто підробкою чиновником диплому про вищу освіту (це не завадило Бондаренку згодом стати заступником Віталія Кличка і секретарем Київської міськради).
Сам Загуменний - вихідець з Броварів. 2010 року закінчив Національну академію внутрішніх справ України, працював юрисконсультом КП "Бровари-землеустрій", а вже за рік став спеціалістом І категорії та юристом відділу планування Управління ЖКГ міста. Подальший кар'єрний зріст був стрімким - ще за 3 роки очолив Баришівську районну держадміністрацію, а у грудні 2015 року став радником Кабінету міністрів.
У січні 2016 його було призначено заступником начальника управління взаємодії з Верховною Радою у Секретаріаті Кабміну. Після цього Загуменний пішов з уряду до київської влади - і вже у серпні 2016-го стає начальником відділу з навчальної та виховної роботи управління освіти Печерської РДА. Ще за кілька місяців входить до керівництва району, а за рік - стає керівником апарату КМДА.
Нагадаємо, Інформатор вже писав про високопоставлених ухилянтів. Зокрема, 1 січня ми розповідали, що суд відсторонив Дмитра Загуменного від посади до 1 лютого саме через викриття чиновника у сприянні в ухиленні від військової служби чотирьом фігурантам справи.
Також ми розповідали про вирок київському адвокатові, який радив клієнту, як саме варто ухилятися від військової служби. Йшлося про псоріаз, який нібито міг стати підставою для звільнення від мобілізації. Адвокат визнав провину, тому суддя вирішив покарати його штрафом у 170 тис грн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.