Попри думку Буданова, депутати ЄС заблокують засідання Київради, якщо Повітрофлотський проспект не перейменують на честь ЄС - депутат Київради

Читать на русском

Питання чутливе, оскільки саме на цьому проспекті розташовано будівлю Міноборони, а Київрада плануватиме бюджет оборони Києва на 2024 рік

Читать на русском
Політичні ігри з перейменуванням у Києві
У четвер на сесійному засіданні Київради може бути гаряче - фракція "ЄС" планує зірвати засідання, якщо не виконають її вимог з перейменування

Питання чутливе, оскільки саме на цьому проспекті розташовано будівлю Міноборони, а Київрада плануватиме бюджет оборони Києва на 2024 рік

Члени фракції "Європейської солідарності" погрожують зірвати заплановану на 18 січня сесію Київради, якщо Повітрофлотський проспект не буде перейменовано на "проспект Євросоюзу". Це протирічитиме рішенню киян, які проголосували за нову назву, "проспект Повітряних сил ЗСУ" в застосунку "Київ Цифровий". А також - волі самих ЗСУ та ГУР МО України, що зверталися з відповідними листами-відозвами до Київської міськради. У вівторок якраз було оприлюднено такого листа за підписом Кирила Буданова. Заручником конфліктної ситуації є голосування за програму "Захисник Києва" на 2024 рік.

Про конфліктну позицію фракції "Євросолідарності" у Київраді розповів голова бюджетної комісії Київради Андрій Вітренко у коментарі виданню "Каштан news". За словами депутата, "ЄС" планує зірвати сесію шляхом виходу з сесійної зали, якщо депутатський корпус не підтримає їхню пропозицію про перейменування Повітрофлотського проспекту у Києві. Причому задля цього депутати з партії екс-президента Петра Порошенка воліють розділити проспект на дві нерівномірні частини: одну з них (більшу) вони планують назвати вулицею Європейського Союзу, другу (меншу) - на проспект Повітряних сил ЗСУ.

"Так би мовити, кинути кістку киянам, які проголосували 74% на другому голосуванні за проспект Повітряних сил ЗСУ... Фракція "Європейської солідарності" на догоду бажанню однієї людини, її лідера, все це собі придумала, шантажує Київраду, що вони не будуть голосувати за бюджет, який передбачає наповнення грошей для ЗСУ", - зазначив Андрій Вітренко.

Прикметно, що заручником позиції фракції "ЄС" у Київраді буде якраз питання підтримки збройних сил. А точніше, змін до програми "Захисник Києва" на 2024 рік. За словами Вітренка, якщо депутати цієї фракції виконають свою погрозу і вийдуть з зали під час сесії, питання може залишитись без розгляду.

Зазначимо, що керівництво Збройних Сил України вже неодноразово висловлювало свою підтримку саме рішенню киян про перейменування Повітрофлотського проспекту на честь Повітряних сил. З відповідним листом-відозвою напочатку жовтня 2023 року зверталося до Віталія Кличка командування Повітряних сил за підписом Командувача, генерал-лейтенанта Миколи Олещука. Схоже звернення робив також Командувач повітряного командування "Центр", генерал-лейтенант Анатолій Кривоножко.

А 13 січня з'явився лист за підписом начальника Головного управління розвідки Міноборони України, генерал-лейтенанта Кирила Буданова. У зверненні той не погоджується "з ініціативою окремих депутатів Київської міської ради" щодо розділення Повітрофлотського проспекту на дві частини та перейменування їх окремо одна від одної, як це пропонують депутати від "ЄС".

Очільник ГУР МОУ Кирило Буданов не підтримує пропозицію "ЄС", про що повідомив у листі-зверненні
Очільник ГУР МОУ Кирило Буданов не підтримує пропозицію "ЄС", про що повідомив у листі-зверненні

У свою чергу, в "Європейській солідарності" критикують самий факт подібних висловлювань керівництва силових структур. На їхню думку, це не відповідає цілям та завданням, які мають виконувати захисники. Так, депутат Київради від "ЄС" Олександр Погребиський жартома закликав долучити до обговорення назви проспекту інші правоохоронні органи - "СБУ, МВС та Держдеп США для міжнародної позиції".

З історії питання: чому так важлива назва проспекту

Питання про перейменування Повітрофлотського не було б таким чутливим, якби не той факт, що за цією адресою розташоване Міністерство оборони. Також там же знаходилася будівля посольства рф в Україні (доки Київрада не прийняла рішення про розірвання договору оренди у квітні 2023-го). У липні минулого року депутати міськради провалили голосування про перейменування проспекту  "Повітрянофлотський". Після чого було оголошено про збір пропозицій про назву.

Зрештою, ще до запуску рейтингового голосування та отримання його результатів мер, Віталій Кличко, вніс пропозицію про перейменування проспекту на "проспект Європейського Союзу". Профільна комісія з питань місцевого самоврядування та зовнішніх зв'язків проєкт підтримала (у її складі було лише троє депутатів, двоє з яких - від "ЄС"). Деякі оглядачі висловлювали підозри, що для мер міста внесення такої назви є політичною угодою з політичною силою Петра Порошенка, ціною якої є підтримка проєкту бюджету на 2024 рік з боку цієї партії.

Провулком Орвелла на вулицю Черчілля: перейменування 2023 року

Як писав Інформатор, напочатку грудня у застосунку "Київ Цифровий" завершилось чергове опитування стосовно перейменування низки столичних вулиць. Киянам ставили запитання, які нові назви слід дати кільком міським топонімам. Зокрема, мова про Повітрофлотський проспект, вулиці Булгакова, Огарьова, Туполєва, Червонозаводську. У підсумку, в Києві з'являться вулиці на честь Вахтанга Кікабідзе та літака Мрія.

Також ми писали про великий день з перейменувань у травні минулого року, коли було надано нові назви одразу двом станціям метро Києва - "Дружби народів" стала "Звіринецькою", а "Пл. Льва Толстого" - "Площею Українських Героїв. Також у цей день у Києві з'явилися вулиця Вінстона Черчилля (колишня Червоноткацька), провулок Джорджа Орвелла (колишній пров. Орловського) та алея Магдебурзького права (колишня Петрівська алея).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.