Більше половини з усіх мешканців столиці, хто відповів на питання Інформатора, або взагалі не розуміють, що робити у випадку відключення теплопостачання взимку, або будуть готувати багато гарячого чаю
Кожен другий киянин ще жодним чином не подбав про тепло у оселі взимку. Чверть мешканців столиці мають простенькі обігрівачі на електриці, що навряд чи буде ефективним практичним рішенням за умови знеструмлень. А невеличкий відсоток киян взагалі планують виїхати з міста на час зимових холодів.
Такі висновки можна зробити з опитування, проведеного днями Інформатором після появи повідомлення від КМДА про підготовлені мобільні котельні на випадок аварій з опаленням взимку. Так, 40% киян намагатимуться подолати холод, закутавшись у ковдри, і питимуть гарячий чай. До них можна доєднати тих, хто "ще не вирішив", як саме грітиметься взимку - таких у столиці загалом 16%.
Більш спритні кияни продумали методи обігріву для своїх домівок - таких загалом близько чверті, 26%. Йдеться, щоправда, про обігрівачі на електриці (чи не єдиний доступний варіант для міських квартир, що не призведе до пожеж чи інших фатальних наслідків). Ще 8% опитаних обрали варіант "вже готую буржуйку" - в ньому немає нічого дивного, адже за схожих умов мешканці Тбілісі опалювали свої багатоквартирні помешкання саме за допомогою твердого палива. Втім, будемо сподіватись, що у Києві такі засоби не знадобляться.
Ще 8% опитаних Інформатором планують виїхати з міста до села на зимовий опалювальний період, щоб перечекати складні часи в зручних умовах села. А 4% киян планують грітися у Пунктах незламності - такі є у кожному мікрорайоні, вони обладнані електрикою, мають тепло та можливість прихистити досить велику кількість мешканців довколишніх будинків.
Нагадаємо, днями Інформатор провів ще одне опитування після аварії за участі трамвая-втікача на Глибочицькій, коли стало зрозуміло, що під питанням може опинитися уся мережа трамваїв у Києві. Виявилося, що кияни вважають: трамвай місту потрібен - і замість того, щоб списувати його з рахунків, треба, навпаки, розвивати мережу, закупати нові вагони та оновлювати колії.
Також ми розповідали, що через опитування, проведеного у "Києві Цифровому" вдалося встановити: двоє з трьох киян виступають проти скошування різнотрав'я у парках, скверах та просто на зелених зонах у Києві. Саме опитування тривало до 2 серпня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.