Червоні лінії, чвари та інфоцигани: на засіданні Київради вибухнув гучний скандал

Депутат від промерської більшості звинуватив лідера опозиційної фракції у корупційних інтересах на будівництві військового Меморіалу, а у відповідь отримав натяк на розкручування інформаційної антикампанії проти персоналій в Слузі народу: у підсумку міськрада знову витратила півдня на з'ясування стосунків

Київська міська рада звинувачення політика
Нардеп Дмитро Білоцерковець (зліва) та Андрій Вітренко почубилися через звинувачення, висловлені першим, на адресу опозиціонера

На засіданні Київради у четвер, 29 серпня, було спекотно. Депутати виступали зі звинуваченнями один проти одного і чубилися так, немов за тиждень вибори - а низка рішень з порядку денного знову залишилася без розгляду. Основна лінія конфронтації цього разу, як і на минулих сесійних засіданнях, пролягала між "промерською більшістю" з УДАРу і Європейської Солідарності з сателітами, та "Слугами народу", що у міськраді є опозицією.

Вишенька на торті інформкампанії

Найяскравішим епізодом засідання 29 серпня стало звинувачення, що пролунало на адресу лідера опозиційної фракції у Київраді, Андрія Вітренка, від близького до Кличка депутата від УДАРу, Дмитра Білоцерковця. Той закинув колезі, нібито, участь у корупційних схемах на будівництві Національного військового меморіального кладовища.

"Журналісти з'ясували, що у тендері майже на 2 млрд грн з будівництва брав участь лише один учасник, консорціум, який заснували за день до проведення тендеру. Його засновниками згідно з журналістським розслідуванням є громадяни РФ та особи, включені у підсанкційні списки. Один з яскравих представників цієї установи - це якраз член Координаційної ради з питань створення Меморіалу, пан Вітренко", - протягнув у мікрофон Білоцерковець, для виразності акцентуючи окремі слова.

Насправді повноцінного розслідування ніхто не робив, та й скандальні подробиці про буцімто "російських засновників" Інформатору знайти не вдалося. Переміг консорціум "Білдінг Юа", дійсно, створений наступного дня після оголошення тендера, а його кінцевими бенефіціарами є одесити Олександр Ісаєв та Наталя Побережець. Але звинувачення у, нібито, корупційних зв'язках прозвучали. Причому, не лише від Білоцерковця.

Напередодні з аналогічним посилом у соцмережах виступив екс-нардеп Борислав Береза. Він порівняв Вітренка з колишнім депутатом Владиславом Трубіциним (втік з України два роки тому після підозри у корупції від НАБУ), а також Артемом Дмитруком з Верховної Ради, що також нині перебуває поза межами Батьківщини. Повідомлення з посиланням на Березу шириться інфопростором, і це, дійсно, схоже на певну кампанію, "вишенькою на торті" якої й став виступ Білоцерковця у Київраді.

Інфоцигани, хайп і монетизація

Цікаво, що цього разу Андрій Вітренко не став виводити фракцію з зали, як напочатку літа, після невдалого жарту депутата від "ЄС" Леоніда Ємця про Володимира Зеленського. Він виступив з реплікою з місця про те, що відкидає звинувачення і готовий до публічної дискусії чи дебатів.

"Але я не хочу пояснювати жодній людині, яка взагалі не розбирається в чомусь, що за його ж кошти було вчора опубліковано проти мене", - зазначив Вітренко, натякнувши на замовника кампанії.

До речі, у своєму Telegram він висловився більш розгорнуто, назвавши Березу "інфоциганом", що "хайпує на власній пізнаваності" та "монетизує минулі здобутки". Самого ж Борислава Березу він запросив дебатувати на спільний ефір - чи на майданчику самого Берези (він є знаним блогером), чи на майданчику "Київський форум", вигідній вже самому Вітренкові.

Емоційні виступи обох депутатів розігріли атмосферу у Київраді. Почулися вигуки з місць - з однієї частини зали на захист Вітренка, з іншої - зі звинуваченнями. Щоб втихомирити пристрасті, секретар міськради Володимир Бондаренко навіть покликав лідерів фракцій до себе на "погоджувальну нараду" (так називають аналогічні заходи у Верховній Раді), і провів її просто у президії.

"З моменту обрання мене заступником міського голови/секретарем міської ради мені соромно знаходитися в цій сесійній залі. Вперше! Чому? - Особливо сьогодні, цинічно, окремі наші колеги починають займатися політикою", - розвів руками Бондаренко, вдавшись потому до розлогої лекції про стандарти політичної дискусії та перетинання депутатами червоних ліній (в оригіналі - "моральної межі").

Зрештою, депутати почали тікати з сесійної зали. Секретар міськради декілька разів закликав до роботи, ставив на голосування низку питань - але Київрада успішно їх провалювала. Після закритої частини засідання (чому саме її було присвячено, поки невідомо) Володимирові Бондаренку нічого не лишилося, окрім як відправити тих, хто лишився у залі, додому.

Кидання каміння в президента та підривна діяльність: попередній скандал у Київраді

Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, як депутати Київради влаштували обмін їдкими політичними кпинами просто серед голосування вдень у четвер, 13 червня. Під час прийняття одного з основоположних документів, що регулює взаємовідносини між міською громадою та власниками/орендарями МАФів, кіосків, павільйонів тощо депутати почали обмінюватись політичними випадами. А оформили це, як "правки до Положення", яке саме розглядалося в сесійній залі.

Згодом історію почали "накручувати" самі опозиціонери. Фракція "Слуги народу" відмовилась відвідувати пленарні засідання, доки депутат Леонід Ємець з ЄС не принесе вибачення. А принагідно депутати звинуватила колег з "Євросолідарності" у системній підривній діяльності під прикриттям патріотичних гасел та дискредитації України, Ставки Верховного головнокомандувача ЗСУ та публічному киданні каміння в президента. Звинувачення значно серйозніші, ніж здавалося на перший погляд, і вони точно матимуть політичні наслідки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ