Авторитаризм Кличка почався з Київради: друзі забудовників тягнуть рішення, що забороняє поправки з голосу

Один з проєктів рішення пропонує депутатам Київради суттєво урізати свої повноваження, що де-факто унеможливить боротьбу з забудовниками у сесійній залі

Київська міська рада Віталій Кличко проєкт рішення регламент
Самі депутати Київради, вчитавшись у проєкт рішення, хочуть його відкликати - проте якою буде реакція "монобільшості" з УДАРу та "ЄС" у залі, невідомо

Вже у четвер, 29 серпня, під час сесійного засідання депутатам Київради запропонують суттєво урізати свої повноваження. На перший погляд, правки у Регламент незначні, тому депутати можуть "не помітити" основний зміст, вкладений у них ініціаторами (серед них - і секретар Київради, Володимир Бондаренко). А зважаючи на те, що більшість у міськраді складають саме представники УДАРу Віталія Кличка та їхні партнери з Євросолідарності, існує реальна небезпека втрати радою дієвого інструменту для блокування шкідливих проєктів у інтересах забудовників.

Замість депутатів/депутаток - "суб'єкти зі статті"

Йдеться про проєкт рішення №835, що стоїть у порядку денному на четвер, 29 серпня 2024-го, з позначкою "розглядати невідкладно". Це зміни до Регламенту, що ініціювали голова постійної регламентної комісії міськради Леонід Ємець ("ЄС" Петра Порошенка) та секретар міськради Володимир Бондаренко. На перший погляд, зміни незначні та косметичні: слово "правки" замінюється на "поправки", додається поняття "рекомендація" (з боку депутатів щодо певних проєктів рішень), а ламповий термін "депутати/депутатки Київради" замінюється на бездушне "суб'єкти, передбачені частиною першою ст.26 цього Регламенту".

Але диявол ховається в деталях. Як стверджує редактор інформаційних продуктів руху "Сильні громади" Павло Островський, депутатів хочуть позбавити права подавати поправки на сесіях Київради - це один з небагатьох дієвих інструментів, що депутати застосовують задля захисту інтересів киян.

Про що саме мова? - Річ у тім, що сьогодні депутат Київради має можливість загальмувати рух будь-якого проєкту, що він вважає шкідливим для міста, шляхом внесення поправки з голосу на пленарному засіданні. Островський наводить приклад - ситуацію з Екопарком "Осокорки" (саме його хочуть забудувати новим мікрорайоном, навесні там відбулася масштабна пожежа, ймовірно, через підпал).

"КМДА вносить на розгляд Київради величезний документ, міську транспортну програму, де крім всього іншого передбачається продовження проспекту Петра Григоренка через Екопарк "Осокорки". Така дорога необхідна, щоб забудувати цінні землі природно-заповідного фонду. Небайдужі мешканці Дарницького району виступають категорично проти. На сесії Київради депутати з різних фракцій подали з десяток поправок про виключення такої дороги з проєкту рішення. Жодна правка не проходить. Але і сама транспортна програма зі скандальною нормою не набирає голосів і в результаті "зависає", - розповів про інструмент Островський у дописі на Facebook.

А якщо Київрада прийме проєкт рішення №835, її секретар, Володимир Бондаренко, зможе легально відхилити будь-яку з поправок таких "незгодних" депутатів. Мовляв, оскільки у секретаріаті Київради немає електронної версії вашої пропозиції - ставити її на голосування не будемо, - пояснює фахівець.

Метод приборкання незгодних

Привертає до себе увагу також те, як проєкт рішення №835 був представлений депутатам. Його оприлюднили на сайті Київради вже після 19:00 у середу, 28 серпня, з поданням про "невідкладність". Це, як стверджує рух "ЧЕСНО" у публікації, суперечить Регламенту Київради (письмове обґрунтування винятковості та невідкладності має розміщуватися із відповідним проєктом рішення не пізніше, ніж за 24 години до пленарного засідання).

Є також зміни у проєкті рішення, що його було опубліковано на сайті Київради, в порівнянні з тим, що депутати бачили напередодні, під час розгляду на регламентній комісії. Пропонується прийняття проєкту рішення "за основу і в цілому в разі відсутності зауважень, рекомендацій, пропозицій і поправок, крім редакційних поправок". Тобто, право озвучувати правки за депутатами залишається, проте необхідна кристалізація термінів "правки" та "поправки", а також відмінності між ними, - зазначає рух "ЧЕСНО".

За першої редакції документа, скасовувалася сама можливість подання депутатами правок до проєктів рішень на засіданні (лише у паперовому, чи електронному, вигляді). Так, голосування за проєкт рішення було б можливим просто з урахуванням пропозицій, а не правок, як сьогодні. Втім, у версії, яку опублікували на сайті, цієї зміни вже немає - там просто трактується визначення "поправки" і "пропозиції".

"Ми це не вставляли у порядок денний" - реакція депутатів Київради

Цікавою та показовою є реакція деяких депутатів Київради, що вже вчиталися у текст запропонованих змін до Регламенту. Депутатка (поки що не "суб'єкт") від "Слуги народу" Ксенія Семенова репостнула на Facebook допис Островського, додавши, що секретар міськради Бондаренко "продовжить обмежувати повноваження депутатів". Її колега від "ЄС", також членкиня регламентної комісії Вікторія Пташник у коментарі до публікації фахівця погодилася з тим, що заборона озвучувати поправки на засіданні Київради, радше, зашкодить депутатському корпусу.

"Це НЕ питання "ЄС", ми його не вставляли в порядок денний і будемо виступати за зняття (включно з Леонідом)", - зазначила Пташник, додавши, що і сама стикається з проблемою перешкоджання своїй діяльності, як депутатки Київради, на що скаржилася Кличкові.

Депутат від "Голосу" та підприємець Григорій Маленко зіронізував у коментарях: мовляв, не певен, що забудовники взагалі знають щось про цей проєкт рішення (вже не кажучи про те, що вони "нервують" з його приводу). А от голова Громадської ради при КМДА, екс-нардеп Геннадій Кривошея, близький до Ємця, зазначив, що проєкт рішення №835 найімовірніше все ж не має шансів пройти сесійну залу.

"Наскільки мені відомо, цей проєкт планують відхилити або проголосувати із врахуванням правок і зауважень з боку громадськості, в тому числі з пропозиціями Вікторії Пташник", - написав він у коментарі.

Київрада передасть землю Олесю Довгому та дозволила забудову Голосіївських заповідних зон

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Київрада планує передати земельну ділянку під будинком на вул. Рейтарській у центрі міста компанії, що пов'язана з нардепом Олесем Довгим. Будинок розташований через дорогу від знаменитого "дворика з воронами", який депутати нещодавно передали під забудову під час скандального сесійного засідання 4 липня. Судячи з документів, ділянку передають під експлуатацію офісної споруди.

Також ми розповідали, що у четвер, 4 липня, депутати Київради продовжили дію договорів оренди для трьох ділянок у Голосіївському районі столиці. Йдеться про поновлення договорів для ПАТ "Київська овочева фабрика", що планує масштабну забудову в урочищі Самбурки. Насправді будівництво планує компанія KAN Development Ігоря Ніконова - забудовник входив у команду нинішнього міського голови, Віталія Кличка, і вже встиг попрацювати його першим заступником у КМДА.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube