Позафракційний депутат Ігор Кириленко вважає, що з таким же успіхом Київрада може проголосувати за скасування законів фізики.
9 листопада депутати Київради проголосували за те, щоб заборонити представникам забороненої партії ОПЗЖ займати будь-які керівні посади у міській раді. Це вдалося зробити із другої спроби, після того, як 2 листопада обранці провалили голосування.
Згідно із рішенням, депутати, які були обрані від ОПЗЖ, не зможуть обіймати посади голови, заступника міського голови – секретаря Київської міської ради, а також голови, заступників голови, секретарів постійних комісій та входити до складу тимчасових контрольних комісій.
У день голосування, 9 листопада, позафракційний депутат Ігор Кириленко зареєстрував свої зауваження щодо цього рішення. Він вважає, що ініціатива «не відповідає вимогам законодавства України та суперечить Європейському законодавству».
За його словами, згідно із регламентом депутат міської ради є повноважним і рівноправним членом ради та наділяється всією повнотою прав. Кириленко процитував статтю закону «Про статус депутатів місцевих рад» за якою депутат має право обиратися та бути обраними до органів відповідної ради.
Депутат-юрист зауважив, що якщо є ініціатива звузити повноваження певних депутатів, то разом із чим рішенням мали б проголосувати зміни до регламенту. А цього поки що не зробили.
«Якщо проєкт рішення ґрунтується не на нормах діючого законодавства України та Регламенту, то Київрада може своїм рішенням спробувати навіть змінювати діючи закони фізики», - вважає депутат Київради Ігор Кириленко.
Це може означати, що найближчим часом хтось з обраних депутатів від ОПЗЖ може подати позов до суду та скасувати рішення про усунення від керівних посад.
2 листопада була перша спроба проголосувати за позбавлення керівних посад в комісіях депутатів з забороненої ОПЗЖ. Як писав рух «Чесно», питання переголосовувалося кілька разів, проте забракло голосів. Це сталося тому, що з зали «випарувався» ряд депутатів, в тому числі мер столиці Віталій Кличко.
Для ухвалення рішення тоді забракло 4 голосів. Вдалося прийняти лише відповідне звернення до Верховної Ради. Ось перелік тих депутатів, хто не голосував:
Зараз керівні посади в комісіях Київради займають 7 депутатів від ОПЗЖ (троє з них вийшли з фракції, четверо - залишаються «партійними»). Це Володимир Кравець - земельні питання, Суто Мамоян - транспорт, Олександр Плужник - правопорядок та Михайло Царенко - бюджет. Також екс-депутат ОПЗЖ Ігор Кириленко обіймає посаду в комітеті з регуляторної політики, його колега Михайло Наконечний - з цифровізації, а Юлія Уласик відає міською системою охорони здоров’я.
На розгляді в Київраді знаходиться проєкт рішення, яким пропонується внести зміни до Регламенту. Ці зміни зроблять неможливим участь депутатів в роботі Київради.
«Очевидно, що призупинення діяльності проросійських політичних партій рішенням РНБО тягне за собою заборону будь-якої політичної діяльності на період дії воєнного стану представників, які висувалися та були обрані до таких політичних партій», - вказала у проєкті рішення його авторка – депутатка Вікторія Пташник.
Нагадаємо, що у березні 2022 року указом президента призупинили діяльність партій "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ", "ПАРТІЯ ШАРІЯ", "ДЕРЖАВА", "ЛІВА ОПОЗИЦІЯ", "ПРОГРЕСИВНА СОЦІАЛІСТИЧНА ПАРТІЯ УКРАЇНИ", "СОЮЗ ЛІВИХ СИЛ", "СОЦІАЛІСТИЧНА ПАРТІЯ УКРАЇНИ", "СОЦІАЛІСТИ", "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК", "НАШІ" та "БЛОК ВОЛОДИМИРА САЛЬДО" поки триває війна.
Інформатор писав, що раніше Київська обласна рада призупинила повноваження депутатів від ОПЗЖ до кінця війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.