У Києві почав просідати Будинок з комахами: активісти вважають, що це результат дій забудовника

Читать на русском

Активісти акцентують, якщо земляні роботи поруч з пам’яткою продовжаться, це призведе до повного руйнування історичного будинку

Читать на русском
Будівництво
Історичний "будинок з комахами" почав просідати

Активісти акцентують, якщо земляні роботи поруч з пам’яткою продовжаться, це призведе до повного руйнування історичного будинку

У Києві почав просідати історичний "будинок з комахами", який розташований на вулиці Володимирській, 93-95. Днями біля нього відновили будівельні роботи. Туди вже встигли завезти бурову техніку.

Відповідні світлини стану будівлі опублікували активісти спільноти "Цегла". Вони зазначають, що якщо земляні роботи поруч з пам’яткою продовжаться, це призведе до повного руйнування історичного будинку. 

"Будинок з комахами" почав давати просадку. Місцеві мешканці показали "результати" роботи будівельного майданчика, що поруч", - вказали активісти. 

Бурова техніка на майданчику
Бурова техніка на майданчику

За даними "Хмарочоса", нещодавно місцеві жителі викликали на місце поліцію, адже законодавство забороняє будь-які роботи ближче ніж за 20 метрів до пам’ятки. На вулиці Володимирська, 93 планують збудувати дев’ятиповерховий офісний центр із паркінгом. У 2020 році через будівельні роботи почав руйнуватися "будинок з комахами". Забудовник запропонував жителям викупити їхні помешкання, знести будинок та збільшити площу забудови.

земляні роботи поруч з пам’яткою продовжаться, це призведе до повного руйнування історичного будинку
Продовження земляних робіт поруч з пам’яткою може призвести до повного руйнування історичного "будинку з комахами"

МКІП внесло "будинок з комахами" у Києві до Держреєстру нерухомих пам’яток України

Влітку міністерство культури та інформаційної політики занесло прибутковий будинок Марії Станіславської за адресою: м. Київ, вулиця Володимирська, 93, охоронний №3192-Кв до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією пам’ятка архітектури місцевого значення. Київській міській військовій адміністрації доручили поінформувати власника пам’ятки культурної спадщини або уповноважений ним орган про занесення пам’ятки культурної спадщини до Державного реєстру, а також протягом 2023 року, але не пізніше 6 місяців після припинення/скасування воєнного стану в Україні, забезпечити приведення облікової документації на пам’ятку у відповідність. Також КМВА має забезпечити розробку та затвердження науково-проєктної документації з визначення меж й режимів використання території цієї пам’ятки, а також розроблення та затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж території пам’ятки культурної спадщини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.