Кияни позиваються до Київради через плани збудувати аквапарковку біля Оболонської набережної

Читать на русском

Активісти судяться проти будівництва за 120 мільйонів гривень.

Читать на русском
парковка, парк, Київ, Кличко
Навесні територію під стоянку затопило

Активісти судяться проти будівництва за 120 мільйонів гривень.

Наприкінці жовтня Київський окружний адміністративний суд відкрив провадження за позовом ГО «Парк Прирічна» до Київради. Кияни хочуть скасувати рішення, за яким КП «ЖИТЛОІНВЕСТБУД-УКБ» отримав ділянку для побудови підземного паркінгу. 

Столична влада планує побудувати багаторівневу стоянку, яка слугуватиме також укриттям під час повітряної тривоги. Там зможуть сховатися відвідувачі нової рекреаційної зони, до якої входитимуть парк «Наталка», набережна та острів Оболонський. Кияни вважають, що ділянка, на який має з’явитися парковка, у зоні підтоплення. Тому називають її аквапарковкою та виступають проти її побудови

Позов киян буде розглядати суддя Київського окружного адміністративного суду Ірина Колеснікова. Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з ухвалою суду, Київрада має надати до суду всі матеріали, які використовували для передачі 1,6919 га в постійне користування землі для парковки. 

З пояснювальної записки до рішення депутатів Київради відомо, що детальний план території відсутній, а частина спірної ділянки площею 0,9526 га розташована в межах червоних ліній.

Чому кияни проти паркінгу

На побудову парковки планують витратити 120 мільйонів гривень. Але ділянка, на який має з’явитися стоянка, для цього не годиться. Нагадаємо, що у квітні, під час водопілля, територію парку Прирічна затопило.

Територію парку затопило. Фото – сайт «Коментарі»
Територію парку затопило. Фото – сайт «Коментарі»

«Ми знайшли наукову роботу «Оцінка водного режиму і пропускної здатності верхньої ділянки канівського водосховища в умовах інтенсивної урбанізації» за авторства Дубняка Сергія Сергійовича — українського гідролога, кандидата географічних наук, доцента Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вона підтверджує, що будувати паркінг у зоні регулярного підтоплення – це абсурдне рішення!», - написав киянин Гліб Антоненко

Кияни подали до суду проти Київради за плани збудувати аквапарковку біля Оболонської набережної 2

Він створив петицію «За створення парку «Прирічна» без будівництва аква-паркінгу». Її підтримали понад 6 тисяч мешканців столиці. 

На ініціативу відповів мер Києва Віталій Кличко. Він пояснив, що спірна територія «не потрапляє в межі ландшафтного заказника місцевого значення «Затока Наталка» та не входить у «в межі прибережної захисної смуги». Та від планів будувати стоянку не відмовився.

Активісти намагають захистити зелену зону від забудови. Фото – ГО «Парк Прирічна»
Активісти намагаються захистити зелену зону від забудови. Фото – ГО «Парк Прирічна»

«Оскільки Віталій Кличко та Київська міська рада від планів будівництва аквапаркінгу на Прирічній відмовлятися не збираються. І це все не дивлячись на протести громади та відкрите кримінальне провадження. Не дивлячись на опитування в соціальних мережах, де 92% киян висловились за виконання одного з пунктів нашої успішної петиції, а саме: перенаправити 120 млн грн на програму «Захисник Києва». Ми, як ГО «Парк Прирічна», були вимушені почати судитися з міською владою», - повідомили у соцмережі активісти.

За їх словами, пройшло майже 7 місяців з моменту надання «Київзеленбуду» дозволу на землевідвід для створення «Парку Прирічна», але цей «проєкт землеустрою досі не розроблений та не поданий на затвердження до Київради».

«За пів року досі не вжито жодних юридично-правових заходів щодо недопущення забудови десятків гектарів рекреаційної зони на “косі”, у тому числі ЖК. Відповідна вимога також була у нашій успішній петиції, яку підтримало понад 6000 киян», - йдеться у повідомленні ГО «Парк Прирічна».

Інформатор писав, що Кличко хоче побудувати аквапарковку біля Оболонської набережної.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.