Син завгоспа Януковича може отримати ділянку в центрі Києва, де знаходилося представництво ЄС

Читать на русском

В Києві родина Кравців відома побудовою готелю на вул. Еспланадній, 17 на землях міністерства молоді та спорту.

Читать на русском
Київрада, Янукович, пам'ятка архітектури
Депутати можуть передати своєму колезі землю в центрі столиці

В Києві родина Кравців відома побудовою готелю на вул. Еспланадній, 17 на землях міністерства молоді та спорту.

На засіданнях комісій Київради депутати погодили передати своєму колезі Володимиру Кравцю 0,1672 га землі по вулиці Круглоуніверситетській, 10. Це рішення ще мають підтримати на сесії. 

До листопада 2044 року у будівлях на цій ділянці мало розміщуватися представництво Європейської Комісії в Україні. Зараз головний офіс ЄС знаходиться на Володимирському узвозі, 4в. Тому землю пропонують передати компанії, яка у червні 2019 року стала власником 5 будівель на цій ділянці - «СОЛЕЛАТ ПАЛАЦ». 

Ділянку під маєтком передадуть в оренду
Ділянку під маєтком передадуть в оренду

Планується, що ділянку в центрі Києва передадуть в оренду на 10 років як землі для забезпечення охорони об’єктів культурної спадщини.

«Зазначена земельна ділянка розташована в Центральному історичному ареалі міста Києва, в зоні регулювання забудови І категорії та в зоні регулювання забудови пам’ятки містобудування місцевого значення – «Вулиця Хрещатик»», - йдеться у проєкті рішення сесії.

Більш того, один із будинків на цій ділянці захищений від знесення. Це особняк, у якому у 1916—1918 рр. розміщався польський театр «Студія». Охоронний статус споруда отримала на підставі розпорядження представника Президента від 17 лютого 1994 року №105. Через це у листопаді 2020 року із «СОЛЕЛАТ ПАЛАЦ» уклали охоронний договір. Якщо депутати проголосують за оренду для свого колеги, то за рік користування землею він може сплачувати трохи більше мільйона гривень.

Хто отримав ділянку у центрі Києва

За інформацією аналітичної платформи YouControl, компанію «СОЛЕЛАТ ПАЛАЦ» зареєстрували у Києві понад 6 років тому. Вона займається наданням в оренду нерухомості. 

Володимир Кравець відомий, завдяки своєму батькові
Володимир Кравець відомий, завдяки своєму батькові

Власником фірми вказано депутата Київради, заступника голови комісія з питань архітектури, містопланування та земельних відносин Володимира Кравця. Він пройшов за списками ОПЗЖ. Це той депутат, який пропонував лікувати українців від ковіду російською вакциною «Спутник».

Син завгоспа Януковича може отримати ділянку в центрі Києва, де знаходилося представництво ЄС 3

Також він відомий тим, що голосував свого часу за передачу старовинного маєтку Баккалинського під знищення. 

Син завгоспа Януковича може отримати ділянку в центрі Києва, де знаходилося представництво ЄС 4

Ще депутат Київради відомий тим, що він син «завгоспа Януковича» Андрія Кравця. Як писав сайт «Бігус Інфо», Андрій Кравець в часи Віктора Януковича очолював Державне управління справами. Прізвисько «завгосп Януковича» до нього почали застосовувати ЗМІ, зокрема, тому, що Кравця називали одним з організаторів захоплення Межигір’я для президента-втікача.

Андрія Кравця ЗМІ називають "завгоспом Януковича"
Андрія Кравця ЗМІ називають "завгоспом Януковича"

До бізнесу родини Кравець належать компанії з будівництво та нерухомість. Активами групи вважаються фірми "Київ-Арт", «Солелат Палац" та кілька компаній у Прибалтиці.

З родиною «завгоспа Януковича» пов’язують низку скандальних будівельних історій у столиці. Мова йде про побудову готелю на вулиці Еспланадній, 17. Це була земля міністерство молоді, проте відомство – хоч і домовлялося, проте нічого з цього не отримало. Також скандально відомими стали «проєкти перетворення Гостиного двору на Подолі на ТРЦ, а також сумнівного облаштування торговельної інфраструктури на Поштовій площі».

Інформатор писав, що в Київраді не змогли вигнати депутатів від ОПЗЖ та оголосили політичну кризу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.