Київміськбуд хоче брати участь у державній іпотеці через колишній Альфа-Банк: чи варто брати цю позику

Читать на русском

Київському забудовнику потрібні час та великі гроші, щоб відновити минулий темп будівництва.

Читать на русском
Київміськбуд, будівництво, ЖК, іпотека
Визначили ЖК, які зможуть брати участь у програмі «єОселя»

Київському забудовнику потрібні час та великі гроші, щоб відновити минулий темп будівництва.

Столичний забудовник «Київміськбуд» подав документи до Sense Bank (колишній Альфа-Банк) щодо участі в державній програмі «єОселя». З офіційного повідомлення компанії відомо, що сторони узгодили умови іпотеки. Тобто це механізм, коли держава через банки кредитує покупку житла. 

«Київміськбуд» обрав до участі у програмі: ЖК “Медовий-2”, ЖК “Отрада”, ЖК Urban park, ЖК “Оберіг-2 (буд.1), ЖК “Урлівський-2”, ЖК “Чарівне місто” (буд. 1 і 2). 

«Після вивчення документів та підтвердження банком готовності надати акредитацію, придбати квартиру у цих об’єктах можна буде під 3% та 7%, відповідно до умов державної програми «єОселя», - повідомили в «Київмісьбуді».

Що з житлом у «Київмісьбуду»

За даними сайту нерухомості Лун, щодо ЖК “Медовий-2”, ЖК “Отрада”, ЖК Urban park будівництво зупинено. 

Київміськбуд хоче брати участь у державній іпотеці через колишній Альфа-Банк 1

 

Київміськбуд хоче брати участь у державній іпотеці через колишній Альфа-Банк 2

Сайт з нерухомості позначив ці комплекси як такі, які вже беруть участь у державній іпотечній програмі. Проте, можливо, це вже неактуальна інформація. Проте точно актуальна та, що «Київміськбуду» потрібен час та великі гроші, щоб добудувати 22 ЖК. Як писав сайт Liga.net, йдеться про сім об’єктів зі ступенем готовності понад 80% (ЖК "Урлівський-2", "Абрикосовий", "Кирилівський гай", Twin House, Freedom, "Гвардійський" та "Подол Град") та п’ять – зі ступенем готовності менш як 30% (ЖК "Курнатовського", "Мілос", "Італійський квартал-2", "Чарівне місто", Urban Park).

Результати аудиту від компанії «НХД-Аудит» та Baker Tilly (Ukraine) свідчать, що для відновлення повноцінної роботи столичному забудовнику потрібен час та понад 10 мільярдів гривень допомоги. До такого стану компанію довело не керівництво, а зовнішні обставини. На цьому наполягають експерти. За їх оцінкою, проблем компанії додали недобудови Укрбуду та борги інвесторів. Для виходу з кризи визначили три шляхи:

  • Консервативний сценарій - за умови завершення активних військових дій до квітня 2025 року. Експерти вважають, що його можна реалізувати за два роки. Необхідний обсяг дофінансування складає 272,49 млн доларів (станом на 20 листопада це приблизно 10 млрд 161 млн грн).
  • Базовий сценарій - за умови завершення активних військових дій до листопада 2024 року. За цим планом відновити повноцінну роботу можна за 18 місяців. Цей план потребує 107,57 млн доларів (приблизно 3 млрд 998 млн грн).
  • Оптимістичний сценарій - за умови завершення активних військових дій до липня 2024 року. Це найшвидший план – його можна здійснити за рік. Необхідний обсяг дофінансування – 10,24 млн доларів (приблизно 374 млн 396 тис. грн).
Компанії потрібні кошти на добудову житла.
Компанії потрібні кошти на добудову житла.

Без допомоги основного власника забудовника – Київради не обійтися. В червні цього року вже були розмови про те, що "Київміськбуд" просив у міської влади 1 млрд грн. Однак у Кличка не квапляться давати гроші без перевірки результатів роботи компанії.

«Рішення про це (виділення коштів забудовнику – ред.) точно має бути не імпульсивним. Його точно ніхто не буде ухвалювати без розуміння повної ситуації, яка склалася в цій компанії. Тим більше, що Київ є власником великої частини акцій приватної акціонерної компанії «Київміськбуд», тому давайте зачекаємо, коли будуть запропоновані і, напевно, ухвалюватися якісь рішення. Зараз про це зарано говорити, бо мене завжди лякали суми – необґрунтовані, а тим більше, з багатьма нулями», - казав заступник мера Києва Микола Поворозник

Купувати в іпотеку житло в компанії з такими проблемами – рішення кожного. Тим більше, що мер Києва Віталій Кличко заявив, що не хоче, щоб «Київміськбуд» збанкрутував. Від цього може «посипатися» ринок нерухомості у столиці. І поки компанія не оголошена банкрутом, вона може приманювати до себе клієнтів та брати участь у державних програмах.

Інформатор писав, що суди почали повертати гроші інвесторів Київміськбуду. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.