Викупають переселенці та військові: чому житло в передмісті Києва продається краще, ніж в самій столиці

Читать на русском

Собівартість будівництва в столиці та області однакова, проте за межами Києва дешевша земля

Читать на русском
Житло у Київській області
Частина покупців в області отримала компенсації за зруйноване житло, інша користується програмою єОселя

Собівартість будівництва в столиці та області однакова, проте за межами Києва дешевша земля

Попри збитки, нанесені повномасштабним вторгненням рф до Київської області навесні 2022 року, забудовники відновили роботу на 73% від довоєнної кількості об'єктів (наразі будується 133 ЖК). Ще в 224 житлових комплексах зараз продається житло - це 80% відносно загальної кількості до лютого 2022 року. Переважна більшість з них - житло класу "економ", "комфорт мінус" та "комфорт".

Відповідні дані містяться на аналітичному порталі ЛУН. За кількістю об'єктів область навіть випереджає Київ, де сьогодні продають нерухомість в 181 ЖК (73% від довоєнних) та будують 116 ЖК (63%). Експерти пояснюють це явище різноманіттям пропозиції в регіоні, а також співвідношенням "ціна/якість". Так, в Києві середня ціна одного кв.м. - 47 тис. грн., в той час, як в області - 34,3 тис. грн. Про це пише портал Zagorodna.com.

"Якщо подивитися на структуру собівартості, то вона приблизно однакова. А вартість ділянок дуже відрізняється. Тому в області частка вартості землі у собівартості невелика, тому житло там дешевше. А Київ більше забудований, там менше землі під будівництво, яка стає предметом торгівлі та причиною корупційних скандалів", - каже Микола Коцюруба, керівник дослідного відділу M4U.

Купують переселенці та військові

Експерти стверджують, що більшість покупців в київській області - переселенці з Донбасу. Маркетинг-директор ЛУН Денис Суділковський вважає, що київська агломерація нагадує їм ті міста, з яких вони виїхали. А відтак вона є психологічно комфортною для них.

"Частина переселенців тимчасово переїхала на захід, їм там не сильно сподобалося, але в умовний Харків чи околиці вони не готові повертатися й обирають поселитися в передмісті Києва. Там відповідно масштаб не такий великий, архітектура подібна. Це такі затишні містечка, де їм комфортно", - каже він.

Друга категорія покупців - це родини військових, або й загиблих захисників, що вже отримали компенсаційні виплати. Також є ті, хто отримав компенсацію за зруйноване житло. Зокрема, на Київщині у межах першого етапу реалізації програми "єВідновлення" схвалено майже 4200 заявок громадян про виплату компенсації (загальна "вага" компенсацій - 377 млн. грн.) Також саме в Київській області найактивніше реалізується державна програма "єОселя", участь в якій беруть 60 ЖК в передмісті Києва.

Виріс попит на оренду в Києві

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у Києві виріс попит на оренду квартир. Наразі він становить 138% від довоєнного рівня. при цьому очікуваного зростання цін на оренду поки не відбулося.

А от на вторинному ринку нерухомості Києва житло подорожчало. З початку 2023 року спостерігається плавне підвищення вартості житла. Ціна пропозиції на вторинному ринку Києва зросла майже на 5% в доларовому еквіваленті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.