В Києві Броварський ліс оголошено ландшафтним заказником, а Два брати – ботанічною пам’яткою природи

Читать на русском

Це допоможе зберегти історичну та меморіальну цінність для майбутніх поколінь

Читать на русском
Київрада ухвалила рішення про оголошення ландшафтним заказником Броварський ліс
Київрада ухвалила рішення про оголошення ландшафтним заказником «Броварський ліс»

Це допоможе зберегти історичну та меморіальну цінність для майбутніх поколінь

Київрада ухвалила рішення про оголошення ландшафтним заказником місцевого значення «Броварський ліс». Також охоронний статус отримали два столичні  дуби черешчаті віком 200 та 300 років.

В Київській міській раді ухвалили рішення про оголошення ландшафтним заказником місцевого значення «Броварський ліс» – природну територію чотирьох лісових кварталів Броварського лісництва загальною площею 125 га.
Про це повідомив заступник голови КМДА зі здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

«Новий статус відповідної території Броварського лісництва допоможе захистити численні види рослин і тварин, занесені до Червоної книги України та Резолюції 6 Бернської конвенції. Серед рідкісних видів флори, помічених на території ділянок, є: лілія лісова, підсніжник білосніжний, спарасис кучерявий та інші. Також при обстеженні були виявлені такі рідкісні види тварин, як мідянка звичайна, чапля велика біла, болотна черепаха європейська та інші», - йдеться в повідомленні.

Також охоронний статус отримали два дуби черешчаті віком 200 та 300 років, що ростуть на вул. Чорнобильській, 14 у Святошинському районі. Їх оголосили ботанічною пам’яткою природи місцевого значення «Два брати». Це допоможе зберегти історичну та меморіальну цінність для майбутніх поколінь.

Відповідні клопотання щодо надання спеціального статусу вищезгаданим об’єктам схвалив Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.

На Софіївській площі Києва буде новорічна ялинка

На головній новорічній локації Києва цьогоріч не буде святкувань з фудкортами та масштабними заходами.  Проте ялинка на Софіївській площі все ж буде. Стало відомо, за чиї гроші її будуть встановлювати перед святами.     

Як передає видання "Вечірній Київ", про це повідомив Ігор Добруцький,  голова компанії "Folk Ukraine". Саме ця компанія традиційно займається підготовкою Києва до новорічних свят. Він зауважив, що ялинка в грудні 2023 року в центрі столиці все ж буде. Проте тематика та оформлення святкової локації наразі в таємниці.   

Відомо, що презентувати ялинку повинен міський голова Віталій Кличко. Що стосується коштів на ялинку та прикраси, то спонсорами будуть меценати. Тобто, коштів з міського бюджету на це не передбачено.   

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.