На Київщині у Чортовому болоті біля річки Жидок з'явиться перший в Україні заказник для охорони вовків

Читать на русском

В Україні налічується дві тисячі вовків

Читать на русском
На Київщині у Чортовому болоті біля річки Жидок з'явиться перший в Україні заказник для охорони вовків
Київський еколого-культурний центр завершує роботу зі створення на півночі Вишгородського району першого в Україні заказника для охорони вовка

В Україні налічується дві тисячі вовків

На півночі Вишгородського району Київської області з'явиться перший в Україні заказник для охорони вовків. Під охорону візьмуть "Чортове болото" біля річки Жидок, площа якого становить близько 200 гектар. Згідно із дослідженнями, у цій дикій та важкодоступній місцевості багато років живе сім'я вовків.

Про це повідомили у Київському еколого-культурному центрі. Вовків у Європі охороняє Бернська конвенція та Оселищна директива ЄС. В Україні цих тварин налічують понад дві тисячі.

"Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) завершує роботу зі створення на півночі Вишгородського району першого в Україні заказника для охорони вовка. Під охорону візьмуть "Чортове болото" біля річки Жидок площею близько 200 гектрар", - йдеться в повідомленні.

Також у "Чортовому болоті" можна побачити червонокнижного лося, багато кабанів, козуль та бобрів. Вказується, що на території України досі немає жодного спеціалізованого заказника для охорони місць розмноження вовка.

Перевезення тварин у столичній підземці

У «Київському метрополітені» детально опрацьовують можливості перевезення тварин у метро. Про це зазначили в комунальному підприємстві за підсумками засідання постійної комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв’язку та реклами.

У підприємстві зауважили, що підтримка профільною комісією Київради петиції про перевезення тварин у столичній підземці – це ще не внесення змін у правила користування метрополітеном. Важливо вивчити міжнародний досвід перевезення собак європейськими метрополітенами, особливо з великим пасажиропотоком та наявністю ескалаторів. Також ця ініціатива потребує обговорення з профільними фахівцями, зокрема кінологами та громадськими організаціями.

Крім того, метрополітен щодня перевозить сотні тисяч пасажирів, серед яких є люди з алергією чи кінофобією. Комунальне підприємство має враховувати інтереси максимальної кількості людей. Тому лише після комплексного опрацювання вноситимуться зміни або доповнення до нинішніх правил перевезення тварин, зокрема собак, у метрополітені. Нагадаємо, що на сьогодні правилами користування Київським метрополітеном передбачено перевезення тварин, зокрема й собак, утім із дотриманням конкретних вимог.

Майстерність фальшивомонетників зросла в рази - підробити можуть будь-яку купюру, ще й так, що її приймають термінали поповнення. Як виявити фальшивку, розповідає фахівчиня з криміналістичної лабораторії Вікторія Куликовська.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.